Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
До моніторингу преси включені п'ять обласних друкованих видання, а саме: "Чернігівські відомості", "Деснянська правда", "Семь дней", "Вісник Ч" та "Деснянка вільна".
До об'єкту моніторингу включені шість основних політичних партій: Партія регіонів, Об'єднана опозиція "Батьківщина", УДАР, "Свобода", КПУ, "Україна - Вперед!"
Загальні тенденції
Найбільше уваги друковані ЗМІ приділяли само висуванцю Івану Куровському (він підтримується владою), який має змогу висвітлювати свою діяльність не тільки у приватній газеті "Деснянка вільна", а і у обласні комунальній газеті "Деснянська правда" та приватній "Вісник Ч". Всі статті носять позитивний характер і формують позитивний імідж кандидата.
Газета "Чернігівські відомості" продовжує активно інформувати тільки про Партію регіонів та діяльність місцевої влади (голови міської ради, який є кандидатом в депутати по 205 округу). В останньому випуску комунального видання на правах реклами була розміщена стаття про кандидата-мажоритарника від опозиції по 205 округу В.Дубіля, який є суперником діючого міського голови.
Газета "Деснянська правда" не змінює формату публікацій і продовжує розміщувати замовні матеріали без позначок про рекламу. В основному увага приділена кандидатам від влади (І.Куровському), Партії регіонів (С.М.Прокопенко, А.І.Мельник), КПУ (В.Лещенко) - в позитивному або нейтральному тоні і мажоритарнику В.Атрошенко - в негативній тональності.
"Семь дней" практично всі матеріали, що стосуються виборів та політичних процесів розміщує під позначкою "передвиборна агітація".
"Вісник Ч" розміщує і "джинсу", і передвиборчу агітацію.
"Деснянка вільна" практично всю увагу приділяє тільки І.І.Куровському.
Про кандидатів-мажоритарників О.Ляшка, М.Голицю та І.Рибакова статті розміщувалися на правах "політичної реклами".
Активно висвітлюється в друкованих ЗМІ діяльність центральної та регіональної влади. Також читачів інформують про соціальні ініціативи Президента та досягнення Уряду. Цього тижня актуальна тема – про допомогу людям з обмеженими можливостями та селянам.
Мінімальні та максимальні показники
Лідером висвітлення в друкованих ЗМІ цього тижня стали кандидати-мажоритарники.
Як вже було зазначено найбільше уваги в позитивній тональності було приділено кандидату по 209 округу І.І.Куровському.
В нейтральній тональності найбільше було згадок про Партію регіонів.
В негативному світлі найбільше висвітлювалась діяльність УДАРу та ПП «Україна Вперед!»
Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр).
На перших шпальтах газет розміщена інформація про життя громади, привітання офіційних осіб
Теми (без цифр)
Статті про благодійність І .Куровського
Робота міського голови Чернігова Олександра
Досягнення центральної та місцевої влади
Привітання з днем вчителя, днем пошти
Спікери (без цифр).
Центральна влада - В.Янукович, Присяжнюк
Обласна та міська влада - О.Соколов (міський голова, кандидат в народні депутати по 205 округу), С.Прокопенко (перший заступник голови Чернігівської ОДА, кандидат в народні депутати по 206 округу).
Народні депутати - І.Куровський (кандидат в народні депутати по 209 округу).
Опис маніпуляцій та медіаефектів.
Продовжується практика розміщення іміджевих та виборних матеріалів без відповідних позначок, кандидати-посадовці "прикриті" посадами.
Газета "Деснянська правда" без поміток про агітацію розмістила дві публікації. В першій йшлося про кандидата від КПУ Володимира Лещенка, деякі абзаци містили прямі заклики голосувати за нього. А в другій йшлося про збори ветеранів, на яких закликали голосувати за Партію регіонів, про що також йшлося у статті.
Візит Н.Королевської був висвітлений в газеті "Вісник Ч" без жодних поміток про рекламу.