Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
Впродовж 08–14.10.2012 р. інтернет-сайти, що увійшли до вибірки, найбільшу увагу приділили діяльності ОО «Батьківщина». Друге місце за кількістю представлених матеріалів, з майже рівними результатами, розділили Партія Регіонів та партія «УДАР». Найменш активно висвітлювалась діяльність місцевої влади та партії «Україна-вперед».
За звітній тиждень найбільше матеріалів з тематики виборів було розміщено на сайті «Главком». Найменше – на сайті «Обозреватель».
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Найбільше нейтральної інформації про діяльність ОО «Батьківщина». Таких матеріалів вдвічі більше ніж про Партію регіонів. Друге місце за обсягом матеріалів нейтральної тональності займає партія «УДАР». Найбільше негативно представленої інформації за звітній тиждень було зафіксовано на адресу партії влади. Таких матеріалів вдвічі більше ніж щодо Об’єднаної опозиції «Батьківщини». Позитивної інформації – незначна кількість, яка стосується Президента та опозиції. На всіх сайтах, які включені до вибірки, інформація нейтрального забарвлення переважала негативну. Найбільше повідомлень з негативною тональністю про Партію Регіонів було представлено на сайті «Главком», найменше на сайті «Обозреватель».
Всі сайти, окрім «Обозреватель» та «Українська правда», публікували інформацію про Президента як члена Партії Регіонів. Також на всіх сайтах, крім «Української правди», з’являлася інформація про місцеву владу. Матеріали про представників уряду, як членів партії влади публікувалися у всіх джерелах інформації, що потрапили до вибірки..
Найактивніше в позитивній та негативній тональності згадувалась ОО «Батьківщина», найпасивніше (у обох тональностях) – місцева влада.
Пріоритетність представлення
Усіма джерелами моніторингу в інформповідомленнях та авторських, редакційних матеріалах найбільша пріоритетність надавалась Об’єднаній опозиції та Партії регіонів.
Теми
Найактивніше впродовж тижня висвітлювалися такі теми:
- приїзд німецьких лікарів до Ю. Тимошенко .
- антифашистський мітинг комуністів;
- мітинг ВО «Свободи» на честь 70-річчя УПА;
- зняття кандидатів з політичних перегонів, на користь один одного, партіями «Удар» та ОО «Батьківщина»;
Спікери
Президент Віктор Янукович.
Спікери ПР – Микола Азаров, Вадим Колесніченко
З боку уряду - Микола Азаров, Сергій Тігіпко.
З боку опозиції – Арсеній Яценюк.
КПУ – Петро Симоненко.
«УДАР» - Віталій Кличко.
«Україна Вперед!» - Наталя Королевська.
«Свобода» - Олег Тягнибок.
Опис маніпуляцій та медіаефектів
Найбільше спостерігались в блогах «Лівого Берега» (подання неповної, однобічної, упередженої інформації) здебільшого, негативної тональності щодо влади (11.10.12, Зорян Шкіряк «Страх і жадібність Януковича»; 12.10.12, Зорян Шкіряк «Регіонал перетворив студентів НАУ на рабів»); в блогах «Української Правди» негативної тональності щодо «Удару» (11.10.12, Олександр Чаленко «Кличко – не тушконос: его фракция в Киевсовете разбегалась всего дважды, потеряв 43% состава в 2006 и 33% – в 2008)))»).