Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
До моніторингу преси включені 3-и обласні друковані видання, а саме:
«Слобідський край», «Время», «Вечерний Харьков».
До об’єкту моніторингу включені 6-ть основних політичних партій: -
Партія регіонів, Об’єднана опозиція - «Батьківщина», УДАР, «Свобода», КПУ, «Україна – Вперед!»
ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ
Другий тиждень зберігається тенденція збільшення кількості згадувань про учасників виборчого процесу. Перед усім це пов’язано із зростанням активності усіх суб’єктів виборчих перегонів.
Лідером висвітлення передвиборчих процесів у друкованих ЗМІ на цьому тижні стали кандидати – від мажоритарних округів. Причиною збільшення згадувань про само висуванців стала активізація роботи команди народного депутата І . Бережной – це, по-перше. По – друге, збільшення кількості друкованих передвиборчих програм кандидатів.
На другому місці висвітлення подій за участю місцевої влади, як міського так і обласного рівня. На третьому місці політична партія «Україна – Вперед!», це відбулося за рахунок розміщення статей замовного характеру, а також у зв’язку з візитом Н. Королєвської до Харкова.
Інформація про діяльність влади, як центральної так і місцевої, складає 32,2 % від загальної кількості висвітлення діяльності суб’єктів виборчих перегонів (31561 знак). В той же час інформаційне наповнювання від депутатів само висуванців складає 30,1 % (29480 знаків).
Особливістю цього тижня став той факт, що у пресі жодного разу не згадали про ОО «Батьківщина» та «Свободу». Про «Удар» згадували лише в негативної тональності.
Як і раніше, на цьому тижні у харківських газетах традиційно багато уваги приділялось соціальним ініціативам влади, святковим заходам, благоустрою міста, реорганізації СЕС та невтомної праці регіонального відділення Антимонопольного комітету. У газеті «Время» на 1-й сторінці з’явилася рубрика «официально», де висвітлюється діяльність місцевої влади. Відповідно статті у газетах мали наступні назви: «Количество получающих социальную помощь на Харьковщине выросло», «Н. Азаров: «Тарифы на газ для населения после виборов не повысятся», «Прощайте СЭС» і т. і.
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
«Время» – майже у кожному номері вміщує аналітичні матеріали, присвячені перебігу виборчої кампанії. Постійно, як правило на 2-й сторінці, друкуються явно замовні матеріали «джинса».
«Вечерний Харьков» позиціонує себе як незалежне видання. В той же час матеріали про перебіг виборчих процесів не обтяжують читача кількістю та навантаженням.
«Слобідський край», будучи офіційним виданням Харківської облдержадміністрації та обласної ради, друкує в основному, передвиборчі програми партій та кандидатів по мажоритарним округах та інші оголошення. Постійно подаються матеріали про роботу органів центральної та регіональної влади.
Найбільшу позитивну тональність мають матеріали про «Україну – Вперед!» - 23091 знак. Потім ідуть матеріали про здобутки місцевої та центральної влади – 16111 знак. Трете місце посідає КПУ - 8547 знаків.
Негативну тональність має лише «Удар» 1980 знаків, завдяки розміщенню у газеті «Время» від 13 жовтня замовної статті «Кличко – утраченный шанс для Юго - Востока Украины».
Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр).
На перших шпальтах газет розміщена інформація про нагальні справи громади Харкова та місцевих громад області з фото, а також статті із сезонними та святковими темами. Наприклад, «У школах, дитсадках і лікарнях потеплішало», «Ветераны получат дополнительные льготы» і т.і.
Теми (без цифр).
Президент - Уряд: «Украинцев успокоили: овощи и фрукты не подорожают», «Медицинская помощь - рядом»;
Місцева влада: М. Добкін, С. Чернов: «Расчет с населением по земельным и имущественным паям завершаются», «У найближчі місяці ціна на цукор не зміниться»;
«Україна – Вперед!» - Н. Королєвська: «Что поможет украинской медицине?»,» Н. Королевская: «Нужна экономическая революция»;
КПУ – К. Старков: «Выборы в Верховну Раду определяют судьбу общества, а не наиболее привлекательных артистов для высшего законодательного органа страны»
Спікери (без цифр).
Основним спікером від ПР є В. Янукович та м. Азаров, голова Харківської облдержадміністрації М. Добкін, голова Харківської обласної ради С. Чернов.
У згадуваннях про політичні партії «Україна – Вперед!», «Удар» висвітлюються їх лідери - Н. Королевська та В. Кличко.
Опис маніпуляцій та медіаефектів.
На цьому тижні газети не були помічені у використанні маніпулятивних технологій.