Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Впродовж 6 – 12 серпня 2012 року, традиційно, найбільше уваги в Інтернет ЗМІ приділялося висвітленню діяльності Партії Регіонів. При цьому, варто зауважити, інформації, яка стосувалася Обʼєднаної опозиції менше майже в три рази, інших політичних партій – ще менше. Найактивніше висвітленням діяльності політичних партій займався «Перець Волинський», найпасивніше – «Волинська Правда». Варто відзначити, що Інтернет видання «Волинська Правда» не висвітлювало діяльності Обʼєднаної опозиції, «Удару», «України - Вперед» та кандидатів по мажоритарних округах; «Під Прицілом» не подавало інформації про «Свободу», «Удар», «Україну - Вперед». У «Волинських новинах» не висвітлено діяльностії Обʼєднаної опозиції, «Свободи», «Удару» та «України - Вперед».
Лідером за кількістю друкованих знаків позитивної тональності залишається Партія Регіонів, мінімальної – «Батьківщина»; діяльність «Свободи», «Удару», «України - Вперед» та КПУ в позитивній тональності не висвітлювалася.
Найбільше в негативній інформації висвітлювалася Обʼєднана опозиція, найменше – КПУ. Негативної інформації про «Свободу», «Удар», «Україну - Вперед» та кандидатів-мажоритарників не було.
Найактивніше в нейтральній тональності висвітлено діяльність Партії Регіонів, найпасивніше – кандидатів по мажоритарних округах.
Впродовж цього тижня продовжувала висвітлюватись тема підписання законопроекту «Про засади мовної державної політики» та висунення кандидатів в депутати ВРУ. Актуальними цього тижня були також такі теми:
Впродовж звітного періоду в Інтернет ЗМІ було прослідковано окремі маніпулятивні технології. Особливо яскраво це було виражено у статті на «Волинь Пост», у якій з сарказмом висвітлено політичну діяльність депутата облради та кандидата в депутати ВРУ по ВО № 21 з центром у Ковелі. Використовується технологія «наклеювання ярликів» («рестайлінговий» Гузь), «навідного питання», на яке вже передбачено відповідь. Стаття містить виключно негативну, односторонню характеристику, що свідчить про її замовний характер.
Ще в одній статті на «Волинській правді» робиться спроба проаналізувати ситуацію у ВО № 23. При характеристиці кандидатів автор вдається до оціночного судження, використовуючи при цьому неперевірені факти. Використовується маніпулятивна технологія «останнього слова», адже вкінц автор стверджує, що той,хто програв перший раз, програє і вдруге. Цим самим він стверджує програш у цьому окрузі Грицюка А. Не важко здогадатися, що кандидатом на перемогу залишається лише Єремєєв І., адже, незважаючи на критику всіх кандидатів, у статті він вигідно вирізняється на їхньому фоні.
Статті, які можна віднести до політичної реклами, за винятком «Волинських новин», не мають відповідних позначок.