Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
Тернопільська преса протягом звітного періоду приділила увагу п`яти із шести політичних сил, що підлягають моніторингу. Не було жодних згадувань протягом тижня про КПУ. Разом з тим побільшало публікацій про ВО «Свобода», включаючи повідомлення про кандидатів від цієї політичної сили – загалом 13 у різних тональностях.
Політичний рекламний контент маркується понад 95%. Збільшилася кількість шпальт, відведених політиці та виборам, включаючи політичну рекламу, – вони займають уже більше 50% газетної площі. Виняток становить газета РІА+, де виборам й далі відведено лише дві сторінки із 24-х. «Вільне життя»: 10 сторінок із 16-ти, «Свобода»: 8,5 сторінок із 16, «Нова Тернопільська газета»: 7,5 сторінок із 16-ти.
90% газетних публікацій присвячені депутатам-мажоритарникам та самовисуванцям, про політичні сили – 10%
У газетах подаються подієві матеріали, аналітичні статті, просвітницькі публікації, програми партій та кандидатів, рішення ЦВК. Газети подавали багато соціологічних досліджень, часто із протилежними результатами. «Війна рейтингів» типова для цьогорічних виборів і часто використовується у пресі.
Простежується тенденція до збільшення публікацій про партію УДАР у негативній тональності.
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Максимальну кількість позитивних показників – у ВО «Свобода», включаючи кандидатів від цієї політичної сили
Максимальна кількість нейтральних показників – Партія регіонів
Максимальна кількість негативних показників: Партія УДАР
Нова Тернопільська газета містить дві немарковані із ознаками реклами позитивні публікації про самовисуванця Клименка та одну – нейтральної тональності. Також у цьому номері є вірш-ода на честь кандидата Клименка. Негативно згадували «УДАР», Н.Хоптян (Партія регіонів), двічі представника «Свободи» О.Кайду та представника Об’єднаної опозиції М.Апостола. Найбільше уваги у даному номері присвячено самовисуванцю Клименку (ставленику ПР). Жодних згадувань про КПУ та «Україну Вперед»! У даному номері багато соціологічних досліджень - 7.
Газета РІА+ містить 24 сторінки. Політична реклама уся маркована на 5 та 8 сторінках. У номері є абетка виборця. Про владу писали у нейтральній тональності двічі - про непричетність губернатора до названої в народі «губернаторської» аварії; розпорядження голови ОДА про підготовку до епідемії грипу.
«Вільне життя» політичний контент розприділився так: найбільше згадувань про ВО «Свобода», включаючи кандидатів від цієї політичної сили у позитивній та негативній тональностях. Партія регіонів подавалася у негативній тональності, «Україна-вперед!» у позитивній та негативній тональностях, «УДАР» - лише у негативній, про КПУ та Об`єднану опозицію згадувань не було.
У номері за п`ятницю - жодних повідомлень про політичні сили
Газета «Свобода» найбільше публікацій присвятила ВО «Свобода», включаючи кандидатів в депутати від цієї політичної сили, у різних тональностях. Найбільше – у позитивній. Партія регіонів знадувалася на один раз менше також у різних тональностях, більше – у негативній, УДАВР – порівно у позитивній та негативній, ОО – у позитивній та нейтральній, само висуванці – у позитивній та негативній тональностях. Немає жодних згадувань про КПУ та «Україна-вперед!».
Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр)
Місцева влада
Кандидати в депутати від політичних сил
Самовисуванці
Уряд
Теми (без цифр)
День УПА
Діяльність, благодійність кандидатів
Підтримка кандидатів відомими людьми
Ініціативи уряду
Спікери (без цифр)
Кандидати політичних сил
Самовисуванці
Представники уряду
Представники Об`єднаної опозиції з Києва
Опис маніпуляцій та медіаефектів
Велика кількість замовних соціологічних досліджень, де часто на одному і тому ж округу переможець, той хто замовляв, критичні публікації київських авторів щодо партії УДАР і порівняння її із «проектом Тігіпка», підтримка певних кандидатів відомими особистостями.