Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за результатами моніторингу донецької преси (01-02.10.2012)
Упродовж 01-02.10.2012 найбільшу увагу друковані ЗМІ Донецького регіону присвятили Партії регіонів (51903 др.зн.). Інформації про об’єднану опозицію було подане дуже мало - 6824 др.зн. Переважно це були матеріали. які мали ознаки реклами, але спеціальної позначки не мали. Всі інші політичні сили на цьому тижні не згадувалися зовсім або згадувалися епізодично.
Домінуюча більшість згадок про Партію регіонів була у позитивній тональності (36110 др. зн.).
Найщедрішою на позитивну інформацію про ПР виявилася газета «Донецкие новости» - 13884 др.зн.
Найбільш позитиву для об'єднаної опозиції надрукувала газета "Донбасс" (6824 др.зн.). Значна частина "позитиву" про "Батьківщину" має ознаки замовних матеріалів
Матеріалам про ПР регіональна преса надавала ліпшу газетну площину. Розповіді про плідну роботу чинного уряду, окремих урядовців, президента та депутатів, а також їхні передвиборчі обіцянки містилися на перших шпальтах на головних шпальтах видань.
Головними темами цього періоду була інформація про соціальні ініціативи президента, зокрема програму розвитку вугільної галузі. На регіональному рівні багато сюжетів, виключно в позитивній тональності, було надруковано про те, як губернатор Донецької області Андрій Шишацький лікарням - автомобілі швидкої допомоги, депутати від ПР (і одночасно з цим кандидати в депутати) відкривають дитячі майданчики та інші об'єкти.
Характерною рисою багатьох публікацій є те, що в якості авторських матеріалів газети розміщують статті, які мають явні ознаки замовної політичної реклами. Про це, в тому числі, свідчить той факт, що різних виданнях розміщуються одні й ті ж тексти. Найчастіше статті, які схожі на замовні, не позначаються як "політична чи передвиборча реклама". Іноді політична агітація на сторінках газет позначається якимось невиразним значком, який нібито свідчить про комерційний характер матеріалу. Насправді, придумані редакціями позначки не відповідають вимогам Закону про вибори в частині маркування передвиборчої агітації. Разом з тим, слід зазначити, що у цей період з'явилося багато іміджевих статей, які були чесно марковані як "політична реклама".