укр eng

Проміжний місячний звіт за результами моніторингу Хмельницької преси за період з 24.09. - 21.10.2012 року


З 24.09.2012 по 21.10.2012
Медiа: Преса
Регiон: Хмельницька область

Протягом періоду з 24.09.2012. по 21.10.2012 року в публікаціях Хмельницької преси згадувалися всі суб’єкти виборчого процесу, але найбільшу увагу - приділили Партії регіонів. Значно менше - партії УДАР, ще менше Об’єднаній опозиції і ВО «Свобода», зовсім мало – партії «Україна – вперед!» і майже не згадувалася протягом цього періоду – КПУ.  В публікаціях часто фігурує місцева влада, уряд, менше Президент.

Із усіх публікацій дещо більше третини площ публікацій належить Партії регіонів. Публікації про УДАР у два рази більші за публікації про Об’єднану опозицію, які рівні третині від публікацій про провладну партію. Разом площі публікацій про УДАР, Об’єднану опозицію та ВО «Свобода» дорівнюють площам публікацій про Партію регіонів, Тобто теж складають третину площ всіх публікацій. Десяту долю від публікацій про Партію регіонів складають публікації про партію «Україна – вперед!», п’яту – про самовисуванців.

Переважна тональність публікацій про Партію регіонів – позитивна. Вона більша за негативну в три рази. Публікації нейтральної тональності про Партію регіонів незначні. В публікаціях про УДАР в три рази переважає, але негативна тональність. Публікації нейтральної тональності про УДАР також незначні. На третину матеріали негативної тональності перевищують площу публікацій позитивної тональності про Об’єднану опозицію. У ВО «Свобода» та партії «Україна – вперед!» переважають площі позитивної тональності, а площі під публікаціям негативної тональності зовсім незначні.

Публікації про самовисуванців лише позитивної тональності. Характерною особливістю матеріалів про Партію регіонів є те, що її діяльність, як політичної сили, демонструється через дії уряду і Президента не тільки в позитивних, але й у негативних та нейтральних публікаціях.

В публікаціях часто використовувалась пряма мова. Найчастіше спікерами є керівники органів влади, голови партій.

На першій сторінці «Подільських вістей», яка містить найбільше матеріалів з виборчою тематикою, як правило, розміщується офіційна інформація про діяльність місцевої влади. Лише в останніх двох числах ця інформація змістилася на другу сторінку.

Як і минулого звітного періоду «Подільські вісті» містять найбільше матеріалів з виборчим контентом. Причиною великої кількості матеріалів з виборчо тематикою в «Подільських вістях» є те, що це найбільш тиражна газета обласної ради і облдержадміністрації, яка в обов’язковому порядку передплачується в усіх державних установах області, а також має достатньо передплатників – фізичних осіб.

Тижневик «Всім» наближається, особливо останні числа, по кількості матеріалів виборчого контенту до «Подільських вістей». Причому досить часто в обох газетах зустрічаються виразно замовні статті, які повторюються і в тижневику «Всім» і в «Подільських вістях» («Про розквіт найкращої з мов» , «Врожай на низькі ціни», інші). Текст і заголовок у них однаковий, лише різні автори. Крім вище зазначених матеріалів, регулярно публікуються в цих газетах, одні і ті ж публікації про ПАТ «Оболонь», яке очолює Олександр Слободян – кандидат – самовисуванець по виборчому округу, куди входить обласний центр. Всі публікації виборчого контенту, які стосуються конкретної особи кандидата, як правило, доповнюються або його фотографією, або знімком, що відповідає тематиці публікації, підсилюючи її позитивну тональність (В іншій тональності статті про нього не публікуються) . На підході до публікацій просамо висуванців варто зупинитися детальніше. Площі, де йдеться про особу кандидата-самовисуванця і які можна виміряти кількістю знаків порівняно незначні. Частина публікацій подана у вигляді інтерв’ю (їх часто кількістю знаків об’єктивно врахувати неможливо), де кандидат демонструє своє ставлення до оточуючої дійсності і подій в країні, дає оцінку різним суспільним і політичним явищам, скаржиться на перешкоди у веденні ним передвиборної кампанії. В останньому номері «Подільських вістей» таких три. В іншій публікації цього номера ім’я кандидата згадується в листах дописувачів у рубриці, яку веде кандидат і тональність (хоча вона завжди позитивна або нейтральна) можна визначити по загальному контексту листа в якому може, навіть, не згадуватися ім’я самовисуванця. Такі публікації позитивно працюють на кандидата не кількістю конкретних позитивних речень, а в цілому контекстом. В тексті окремих публікацій може не бути жодної згадки взагалі про кандидата, але публікація працюватиме на конкретну людину (До прикладу стаття –  «Оболонь» є одним з наповнювачів Пенсійного фонду» в газеті «Подільські вісті» від 18.10.2012 року. Вона ж повторюється в тижневику «Всім»). В газеті «Подільські вісті» від 18.10.2012 року п’ять публікацій про самовисуванців загальною  площею 1901 кв.см., тобто ціла підвальна сторінка. Таким чином фактично за рахунок медіа ефекту дійсна площа публікацій про самовисуванців значно більша за підраховану в знаках. Позитивний ефект створюється контекстом в цілому.

Публікаці виборчого контенту в тижневику «Поділля» відрізняються від публікацій цієї тематики у вище згаданих ЗМІ, тим, що у тижневику «Поділля» їх значно менше і вони не є прямою рекламою певних політичних сил чи мажоритарників.

Редакція намагається запропонувати читачеві матеріали аналітичного або, навіть, комічного характеру на цю ж передвиборчу тематику. А якщо пропонуються публікації, у яких зацікавлений, безпосередньо, суб’єкт виборчого процесу, то вони розміщаються в рубриці «Політична реклама», чого не роблять ні «Подільські вісті», ні тижневик «Всім», хоча мають достатньо статей такого змісту.