Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
1. Загальні тенденції
Упродовж 15 – 21 жовтня основна увага ЗМІ регіону зосередилась насамперед на висвітленні візитів віце-прем’єр-міністра С. Тігіпка для відкриття відбудованого театру Корифеїв та вручення нових автомобілів для сільських лікарів та ветеранів війни, міністра охорони здоров’я України Р. Богатирьової та кандидата в депутати від об’єднаної опозиції колишньої голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва О. Кужіль. Під кінець тижня особливий резонанс викликав факт можливого підкупу виборців представниками від об’єднаної опозиції та дії представників ЗМІ і силових структур щодо цього факту.
Преса
Коментар найбільших та найменших показників
Партія регіонів як і раніше продовжує утримувати максимальні показники в усіх друкованих виданнях регіону, які підлягають моніторингу, однак тенденція щодо появи все більше матеріалів на політичну тематику, «джинси» і т. д. з наближенням кінцевої дати виборів у пресі продовжує розширюватися. Висвітлення провладної сили спільно з матеріалами про місцеву владу і уряд газетою «Народне слово» залишається незмінною, матеріали про уряд та реалізація всебічна місцевою владою президентських ініціатив на цьому тижні була стовідсотковою, жодна інша політична сила не згадувалася (зрозуміло, не враховується політична реклама). Цікаво, що тенденція, започаткована минулого тижня у тижневику «Україна-центр» щодо обговорення інтерв’ю губернатора (лідера місцевих «регіоналів» Сергія Ларіна, який заявив, що у разі програшу кандидатів від провладної партії він добровільно піде у відставку, хоч попри це вірить у перемогу «єдиної команди») відомими кіровоградцями (письменник О. Жовна), які висловлюють сподівання на те, що губернатор все-таки залишиться на своїй посаді й після виборів була продовжена вже «Народним словом». Центральним у тижневику «Україна-центр» було інтерв’ю з провладним кандидатом О. Шаталовим, оскільки, за словами редактора рубрики, інші кандидати відмовилися від інтерв’ю із ним. Відверто «джинсовий» матеріал наявний також і про партію «Україна-вперед» Наталі Королевської. Поряд із цим маємо також інтерв’ю одного з кандидатів у депутати (С. Короб, СПУ) про злочинні дії кандидатів у депутати від об’єднаної опозиції батька і сина Табалових з абсолютно негативною тональністю щодо останніх. Крім цього наявний також матеріал про приїзд віце-прем’єр-міністра С. Тігіпка з нагоди відкриття реконструйованого театру корифеїв, підведено підсумки другого міжнародного форуму «Єлисаветград – креативне місто» тощо.
У матеріалах «Кіровоградської правди» продовжується тенденція щодо збільшення позитивної тональності насамперед щодо уряду і Президента, значно меншою мірою – Партії регіонів, хоч про інші політичні сили згадано не було (окрім спорадичної згадки про УДАР).
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності
Максимальні показники позитивної тональності у всіх трьох виданнях належать Партії регіонів.
Мінімальні показники тональності знову зафіксовані для об’єднаної опозиції «За Батьківщину».
Пріоритетність представлення
Від Партії регіонів – голова Кіровоградської ОДА Сергій Ларін, Олександр Шаталов, Сергій Тігіпко.
Теми
Спікери
Сергій Ларін, Олександр Шаталов, Олександр Табалов.