Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
1. Загальні тенденції
Упродовж 24 вересня – 21 жовтня основна увага ЗМІ регіону зосередилась насамперед на висвітленні: підготовки та проведенні у нашому місті міжнародного інвестиційного форуму; візиту прем’єр-міністра М. Азарова для відкриття будівництва заводу з виробництва ядерного пального; бізнесових зв’язків лідерів об’єднаної опозиції на Кіровоградщині батька і сина Табалових із регіоналом В. Хомутинніком та звинувачення їх у можливій подальшій зраді інтересів об’єднаної опозиції; проведенні пікетування офісу опозиції шахтарями з Олександрії з приводу повернення невиплачених зарплат їх однопартійцем Костянтином Жеваго, якого вважають винуватцем розвалу «Олександріявугілля»; візиту віце-прем’єр-міністра С. Тігіпка для відкриття відбудованого театру Корифеїв та вручення нових автомобілів для сільських лікарів та ветеранів війни тощо.
Преса
Коментар найбільших та найменших показників
Партія регіонів продовжує утримувати максимальні показники в усіх друкованих виданнях регіону, які підлягають моніторингу. Особливою активністю у висвітленні її діяльності відзначається газета «Народне слово», яка цій політичній силі, її спікерам уряду та місцевій владі присвятила три чверті аналізованих матеріалів.
Тижневик «Україна-центр» протягом зазначеного періоду використовувала маніпуляцію «спіраль замовчування» щодо соцопитувань, які не дають жодних шансів конкурентам провладних кандидатів. Крім цього, знову ж таки це видання відзначилося використанням «джинси» – стаття про сина і батька Табалових (ця ж публікація цього ж автора наявна і в «Кіровоградській правді» №72, однак із зазначенням, що це політична агітація). У цьому ж руслі можна й розглядати інтерв’ю з відомими людьми щодо підтримки «Єдиної команди» та обговорення інтерв’ю губернатора (лідера місцевих «регіоналів» Сергія Ларіна, який заявив, що у разі програшу кандидатів від провладної партії він добровільно піде у відставку, хоч попри це вірить у перемогу «єдиної команди») відомими кіровоградцями, які висловлюють сподівання на те, що губернатор все-таки залишиться на своїй посаді й після виборів. Поряд із цим варто зазначити певне зростання контенту, присвяченого об’єднаній опозиції, здебільшого – з негативною тональністю.
У матеріалах «Кіровоградської правди» в порівнянні з попереднім періодом з’являється все більше позитивної тональності щодо Партії регіонів і зокрема чисто «джинсових» матеріалів про підтримку провладного кандидата та урядових і президентських ініціатив.
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності
Максимальні показники позитивної тональності у всіх трьох виданнях належать Партії регіонів.
Мінімальні показники тональності зафіксовані на цьому тижні для об’єднаної опозиції «За Батьківщину».
Пріоритетність представлення
Від Партії регіонів – голова Кіровоградської ОДА Сергій Ларін, Олександр Шаталов.
Теми
Спікери
Сергій Ларін, Олександр Шаталов, Сергій Кузьменко, Наталя Королевська, Андрій Шевченко, Віталій Кличко, Геннадій Москаль, Валерій Пустовойтенко.
Пріоритетність представлення
Від Партії регіонів – голова Кіровоградської ОДА Сергій Ларін, Олександр Шаталов, від опозиції – Арсеній Яценюк, Наталя Королевська, Андрій Шевченко, Віталій Кличко, Андрій Табалов, Ірина Луценко.