укр eng

Проміжний звіт за результатами моніторингу кіровоградських інтернет-сайтів (24.09.2012 - 21.10.2012)


З 24.09.2012 по 21.10.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Кіровоградська область

Проміжний звіт по Кіровоградській області за 24.09. – 21.10.2012 р.

1. Загальні тенденції

Упродовж 24 вересня – 21 жовтня основна увага ЗМІ регіону зосередилась насамперед на висвітленні: підготовки та проведенні у нашому місті міжнародного інвестиційного форуму; візиту прем’єр-міністра М. Азарова для відкриття будівництва заводу з виробництва ядерного пального; бізнесових зв’язків лідерів об’єднаної опозиції на Кіровоградщині батька і сина Табалових із регіоналом В. Хомутинніком та звинувачення їх у можливій подальшій зраді інтересів об’єднаної опозиції; проведенні пікетування офісу опозиції шахтарями з Олександрії з приводу повернення невиплачених зарплат їх однопартійцем Костянтином Жеваго, якого вважають винуватцем розвалу «Олександріявугілля»; візиту віце-прем’єр-міністра С. Тігіпка для відкриття відбудованого театру Корифеїв та вручення нових автомобілів для сільських лікарів та ветеранів війни тощо.

Інтернет

Коментар найбільших та найменших показників

Партія регіонів певним чином втратила лідерство, хоч максимальні показники за позитивною тональністю в усіх інтернет-виданнях регіону залишаються за нею. Негативна та нейтральна тональність відчутно зросла у порівнянні з попереднім періодом у об’єднаної опозиції. Взагалі не було згадок в інтернет-виданнях за цей місяць лише про КПУ.

Сайт «Весь Кіровоград» поряд із представленням Партії регіонів в нейтральній або позитивній тональності продовжує публікувати матеріали з відвертою негативною тональністю про об’єднану опозицію «Батьківщина» (загалом понад 27 000 знаків з негативною тональністю, тоді як у Партії регіонів – 1310, УДАРу – 902 тощо).

Ресурс «Фотоінформ» продовжує послідовно і нейтрально висвітлювати основні події, які відбувалися у місті, зосередившись на фіксації дій місцевої, а тому є найменш заангажованим до всіх політичних сил.

Опозиційний сайт «Гречка» активно висвітлював політичне життя з погляду маніпуляцій провладною командою та лояльними до неї засобами масової інформації свідомістю виборців, хоч загалом має чітко окреслену опозиційну спрямованість.

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності

Максимальні показники позитивної тональності загалом належать Партії регіонів, негативної – об’єднаній опозиції.

 

Пріоритетність представлення

Від Партії регіонів – голова Кіровоградської ОДА Сергій Ларін, Олександр Шаталов, Микола Азаров, Сергій Тігіпко, Раїса Богатирьова, від об’єднаної опозиції – Арсеній Яценюк, Андрій Табалов, Олександр Табалов, Валерій Кальченко, Олександра Кужель, УДАР – Оксана Продан, Максим Кідрук, «Україна – вперед» – Олександр Дануца.

Теми

  • святкування дня міста;
  • проведення інвестиційного форуму в Кіровограді та міжнародного форуму «Єлисаветград – креативне місто»;
  • брудні методи проведення виборчої кампанії в Кіровограді;
  • протест олександрійських шахтарів під офісом об’єднаної опозиції.
  • реалізація програми «Центральний регіон – 2015»;
  • візити С. Тігіпка, А. Яценюка, Р. Богатирьової, О. Кужіль, Г.  Москаля та І. Луценко;
  • відкриття реставрованого театру корифеїв;
  • обговорення інтерв’ю губернатора Сергія Ларіна місцевим ЗМІ з приводу результатів майбутніх виборів;
  • від опозиції батька і сина Табалових;
  • бізнесовий зв'язок між кандидатами від опозиції батьком і сином Табаловими із регіоналом В. Хомутинніком та можливий перехід їх до Партії Регіонів;
  • збільшення урядом соціальних гарантій.
  • початок будівництва заводу з виробництва ядерного пального;
  • підкуп виборців представниками від об’єднаної опозиції;
  • вихід М. Онула із лав Партії регіонів;
  • презентація програми розвитку Кіровоградщини до 2020 року.

 

Спікери

Сергій Ларін, Олександр Шаталов, Сергій Тігіпко, Раїса Богатирьова, Андрій Табалов, Олександр Дануца,  Оксана Продан, Валерій Кальченко, Олександра Кужель, Максим Кідрук.