укр eng

Звіт за результатами моніторингу рівненської преси (за період 15-21 жовтня 2012)


З 15.10.2012 по 21.10.2012
Медiа: Преса
Регiон: Рівненська область

 

Звіт за результатами моніторингу рівненської преси (за період 15-21 жовтня 2012)
  1. Моніторинг рівненської преси у звітному періоді ще раз підкреслив загальну тенденцію незбалансованості у подачі матеріалів про різні політичні сили. Кількість «джинси» зростає і значно перевищує авторські матеріали, а її тональність стає все більш радикальною, в одних випадках улесливо-позитивною, в інших гостро-негативною. Партія влади традиційно представлена досягненнями уряду та ініціативами президента, «УДАР» розкритикований по усім параметрам, велика кількість матеріалів від «Нашої України» та РПЛ, які, щоправда до вибірки не потрапили. Також чималі площі займають матеріали про кандидатів-мажоритарників.

  2. В позитивній тональності по рівненським газетам з величезним відривом переважають матеріали про Партію регіонів (60 51169 знаків), і зовсім немає про КПУ, самовисуванця В.Хомка та «Україна - вперед». В нейтральній тональності найбільше матеріалів про «Партію регіонів» (3120), і зовсім немає про КПУ та «Україна - вперед». В негативній тональності найбільше писали про «УДАР» (11800), і зовсім не згадували КПУ та самовисуванця В.Хомка.

3. У «Вістях Рівненщини» на першій шпальті кандидат від Партії регіонів закликає своїх конкурентів взяти участь у теледебатах. Такі ж статті у інших виданнях марковані як політична агітація. У четверговому випуску «Вільного слова» на першій шпальті два кандидата мажоритарника, які, втім, до нашої вибірки не потрапили, але можуть рахуватися лояльними до влади. В газеті «Рівне експрес» за додаткову оплату «Наша Україна» та мажоритарник В.Матчук, який нещодавно отримав підтримку від УДАРу.

4. Основні теми публікацій в рівненській пресі на цьому тижні –розлогі на цілу шпальту інтерв’ю з місцевими мажоритарниками, які розповідають про все на світі, але матеріали не завжди марковані відповідним чином; «Чорнобильці – в соціальних ініціативах Президента» (матеріали на цю тематику були у багатьох виданнях); «Яскраві лідери, але порожні гасла та «гнилі» команди» (матеріал в якому намагаються прирівняти В.Кличка до Н.Королевської та О.Ляшка); «Опалювання – оцінка роботи уряду» (позитивна), «Жоден голос не буде втрачено» (влада добре організувала вибори), «Нові робочі місця на ринку праці» (успіхи уряду), «У Рівному визначилася п’ятірка лідерів передвиборчих перегонів» (джинса на цілу шпальту від одного з мажоритарників), «Батьківщина» побоялася піти проти вітру (і не розповіла суспільству правду про В.Кличка), «Апокаліпсису української економіки не буде» (запевняють урядовці)…

5. Серед основних спікерів – Президент В.Янукович, прем’єр М.Азаров, віце-прем’єр С.Тігіпко, кандидати мажоритарники О.Червонюк, А.Юхименко, а також багато маловідомих економістів, політологів, соціологів, журналістів.

6. Серед основних маніпуляцій них технологій – видавання замовних партіями матеріал під виглядом незалежної аналітики. Одні і ті ж матеріали у різних газетах, інколи під різними заголовками, але з однаковою суттю. Трапляються випадки, коли один і той же матеріал в одній газеті позначений як передвиборча агітація, а в іншій ні. Ці матеріали переважно незбалансовані, з великою кількістю оціночних суджень, неперевірених фактів, які тенденційно підносять одні політичні сили, та опускають інші. З наближенням виборів кількість таких матеріалів зростає, а тональність у них стає все більш різнополярною.