Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ
Протягом місяця діяльність різних політичних партій висвітлювалась не в повному обсязі. Традиційно лідером по кількості сюжетів є ПР. Про інші політичні сили теж говорили, але узагальнено і без прямої мови. На всіх трьох каналах зустрічалось немало немаркованих сюжетів з прихованою рекламою. Варто також зазначити, що у випусках новин висвітлювали діяльність кандидатів у народні депутати, але вказували їхні інші діючі посади, саме така методика характеризується порушенням – використання адміністративного ресурсу. Більше сюжетів було про діяльність місцевої влади, яка теж є представниками Партії регіонів, і тому зрозуміло, що під час передвиборчої кампанії вони представляють здебільшого інтереси не влади, а партії. Помітна така тенденція, що в одному сюжеті спікерами виступають і мер міста, і голова обласної організації.
Також варто зауважити, що телеканал ТВ – 5 вже другий місяць поспіль продовжує видавати сюжети з реальними історіями, в яких люди розповідають, як погано жилося за часів СРСР і як добре живеться зараз, і такі умови створює нинішня влада. Окрім того, цього місяця в таких сюжетах йшла мова про провладну та опозиційні партії. В них реальні люди розповідають, що представники нинішніх опозиційних сил не виконали свої обіцянки, тож вся надія на провладну партію. Також в деяких сюжетах з цієї тематики зачіпається мовне питання. Зазначу, що в цих випусках про ПР говорять більше в позитивному ключі, а про опозиційні сили – в негативному та нейтральному.
Ще єдин нюанс спеціалісти моніторингу помітили за останній тиждень – жоден телеканал в подробицях не висвітлив приїзд прем’єр-міністра Миколи Азарова, як лідера Партії регіонів, до Запоріжжя.
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності
Абсолютна пріоритетність належить до ПР, менше говорили про Опозицію та само висуванців. Кількість секунд – у доданій таблиці.
Пріоритетність представлення
Як і минулого тижня, абсолютну пріоритетність представлення мають канали ТРК «Алекс» та ТВ-5 як у авторських, так і замовних матеріалах. ЗОДТРК подає більш нейтральні сюжети, адже висвітлює діяльність влади, а не окремих кандидатів у народні депутати. Окрім того, цей канал, будучи державним, подає сюжети про діяльність центральної влади та Президента майже щодня.
Головні теми місяця:
Головними спікерами місяця стали
ПР: Президент України В. Янукович,прем’єр-міністр, лідер ПР М. Азаров, мер міста О.Сін, заступник мера міста Д. Сквіркін, голова ЗОДА О, Пеклушенко, перший заступник голови ЗОДА В.Ємельяненко , голова Запорізької обласної ради П. Матвієнко , заступник голови ЗОДА І.Шишка, кандидат у народні депутати В. Богуслаєв, кандидат у народні депутати Є. Карташов, кандидат у народні депутати Я. Сухий.
УДАР: екс-керівник Запорізької районної організації О. Аганін.
Медіаефекти
Найбільшу кількість медіаефектів спеціалісти моніторингу зафіксували на телеканалах «ТВ-5» та ТРК «Алекс». Цим каналам притаманні: однобокість висвітлення, над узагальнення, метафоризація, схвалення, перебільшення, необ’єктивність. ЗОДТРК теж використовує медіа ефекти, але їх значно менше.