укр eng

Проміжний звіт за результатами моніторингу чернігівського інтернету (24.09 - 21.10.2012)


З 24.09.2012 по 21.10.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернігівська область

 

До моніторингу Інтернету включені три інтернет-видання, а саме "Високий Вал", "Події і коментарі" та "Чернігівський монітор".
До об'єкту моніторингу включені шість основних політичних партій: Партія регіонів, Об'єднана опозиція "Батьківщина", УДАР, "Свобода", КПУ, "Україна - Вперед!"
 
Загальні тенденції
Протягом звітного періоду Інтернет-видання інформували користувачів про перебіг виборчого процесу об'єктивно, в залежності від інформаційних приводів, які надавали чи створювали суб'єкти виборчого процесу.
На сторінках інтернет-ресурсів тривало жваве обговорення програм кандидатів, дослідження їх відповідності реаліям та очікуванням виборців, тощо. Значна увага приділялася висвітленню результатів проектів по спостереженню за виборами та дослідженню кандидатів Руху ЧЕСНО, ГО "Ініціатива", "Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень".
Не залишалися без уваги візити лідерів політичних сил, урядовців та цікавих особистостей.
Інтернет-видання "ПіК" найбільше уваги приділяє перебігу виборчого процесу. Це пов'язано з тим, що на сторінках цього видання публікуються результати довготермінового спостереження за виборами ЧОЦ "Ініціатива".
Інтернет-ресурси всі оплачені та замовні статті позначають як рекламні.
В передостанній тиждень значно збільшилася кількість інформаційних повідомлень про порушення виборчого законодавства, сутички між кандидатами та перебіг кампанії.
Цього тижня збільшилася кількість статей з помітками про рекламу, які в негативній тональності висвітлюють діяльність кандидатів-суперників. Цікавою була ситуація, коли на одному з інтернет-ресурсів прес-служба кандидата від ПР розмістила спростування інформації, яка була опублікована в безкоштовному друкованому виданні кандидата-самовисуванця, а наступного дня на цьому ж інтернет-ресурсі була розміщена та сама стаття, яку спростовували. Причому обидва матеріали мали позначку "Позиція".
 
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Найбільше уваги в нейтральній тональності отримали рейтингові самостійні кандидати (І.Рибаков (207 округ), І.Куровський (209 округ), М.Рудьковський (210 округ) - підтримуються владою та незалежний кандидат В.Атрошенко (206 округ)). На другому місці за кількістю нейтральних показників об'єднана опозиція "Батьківщина". Значну кількість згадок ця політична сила отримала в останні два тижні завдяки обговоренню питання об'єднання кандидатів від УДАРу та "Батьківщини".
В негативній тональності найбільше згадувалася Партія регіонів. Це пов'язано з тим, що влада на місцях та Партія регіонів найбільше має звинувачень у адмінресурсу, порушеннях виборчого процесу, тощо.
 
Теми (без цифр)
Діяльність центральної, обласної та міської влади
Презентація результатів досліджень громадських організацій (соціологія, чеснометр)
Передвиборчі баталії в округах, формування ОВК, ДВК, перші засідання
Візити лідерів партій
Урочистості за участі офіційних та неофіційних осіб 
Оприлюднення фактів "чорного" піару та зафіксованих порушень
 
Спікери (без цифр).
Центральна влада -В.Янукович, Р.Богатирьова, В.Рибак, М.Азаров
Обласна та міська влада - В.Хоменко (голова Чернігівської ОДА), О.Соколов (міський голова, кандидат в народні депутати по 205 округу), С.Прокопенко (перший заступник голови Чернігівської ОДА, кандидат в народні депутати по 206 округу), В.Тканко(заступник голови Чернігівської ОДА), А.Мельник (голова Чернігівської обласної ради).
Народні депутати - В.Дубіль (кандидат в народні депутати по 205 округу), М.Томенко, М.Чечетов, С.Андрос, О.Ляшко.
Мажоритарники - В.Атрошенко.
 
Опис маніпуляцій та медіаефектів
Інтернет-видання не застовували маніпуляцій.