укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинського телебачення за 15.10 - 21.10.2012


З 15.10.2012 по 21.10.2012
Медiа: ТБ
Регiон: Волинська область

Загальні тенденції

Впродовж звітного періоду (15 – 21 жовтня 2012 р.) найактивніше висвітлювалася діяльність місцевої влади. Значно менше інформації стосувалося діяльності Президента України та Уряду, проте вона була позитивною чи нейтральною. Незначна частина матеріалів стосувалася Партії Регіонів. Проте, жодної згадки не було про діяльність опозиції, КПУ, «Свободи», «Удару» та «України - Вперед». При цьому, висвітленням діяльності влади, як волинської, так і центральної більше займалося «Волинське телебачення», в той час як ТК «Аверс» увагу зосередив більше на кандидатах – мажоритарниках.

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Максимальна кількість ефірного часу стосувалася місцевої влади, мінімальна з висвітлюваних – Уряду Миколи Азарова.

В позитивній тональності найактивніше йшлося про місцеву владу, найпасивніше – про Президента України. Незначна частина позитивної інформації стосувалася Уряду, діяльність інших політичних партій та кандидатів  внародні депутати в позитивній тональності не висвітлювалася.

В негативній тональності цього тижня йшлося виключно про кандидата в депутати по мажоритарному ВО № 22 – Олену Голєву.

В нейтральній тональності найбільше згадок було знову ж таки про діяльність місцевої влади, найменше – про кандидатів-самовисуванців..

Пріоритетність представлення політичних партій

Зважаючи на незмінність суб’єктів, які висвітлюються на телебаченні, зберігається тенденція до надання пріоритетності у висвітленні Борису Клімчуку – на «Волинському телебаченні». Він фігурує практично у кожному випуску «Новин», причому – у перших сюжетах. Це ж стосувалося і Олени Голєвої на «Аверсі» - її діяльність також висвітлювалася у перших сюжетах, правда, негативно.

Теми

Впродовж цього тижня найбільше висвітлювались теми, що стосувалися діяльності Бориса Клімчука. Зокрема, ішлося про те, що цей рік визнано роком будівництва навчальних закладів на Волині, вирішення питання з опаленням. Зазначалося, що інваліди стали власниками автомобілів, ключі від яких вручив голова Волинської ОДА. Окрім цього, він говорив про необхідність чесних виборів та про дотації з державного бюджету на виборчі дільниці.

Окрім цього були сюжети на такі теми:

  • 14 кандидатів в народні депутати зняли свої кандидатури з виборчих перегонів;
  • Повідомлення про те, що кандидат по ВО № 22 Олена Голєва сама замовила напад на свій офіс, а також те, що вона тисне на журналістів;
  • Програма «Доступне житло»;
  • Єфремов про необхідність прийняття земельних законів в Україні;
  • Янукович про необхідність діалогу між церквою та владою.

Спікери

Головними спікерами цього тижня стали: Віктор Янукович, Микола Азаров, М. Єфремов Борис Клімчук.

Опис маніпулятивних технологій та медіаефектів

Впродовж цього тижня телебачення, традиційно займалося висвітленням, переважно місцевої влади. Варто зауважити, що практично всі згадки мали позитивний характер. Це ж стосується і Президента України та Уряду.  

На телеканалі «Аверс» у перших сюжетах було подано інформацію негативного змісту про Олену Голєву. Зокрема, мова йшла про інсценування нею нападу на власний офіс, а також про її намагання тиснути на журналістів. При цьому, якщо мова йде про інших кандидатів, зокрема, Ігоря Палицю, яким надається час для їхнього коментаря – прямої мови Голєвої не було. Тобто таким чином їй не дається можливості висловити власну позицію, що не сприяє об’єктивному висвітленню ситуації.