Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
Впродовж звітного періоду (15 – 21 жовтня) найбільше уваги місцеві друковані ЗМІ присвятили місцевій владі, зокрема, Борису Клімчуку. Дещо менше інформації стосувалося Партії Регіонів та Уряду, частково – само висуванців. Найактивніше інформацію подало «Віче», менш активно «Волинь - нова», яка приділила увагу лише Уряду, Партії Регіонів та «Удару». Майже не було інформації у «Віснику+К» та «Луцькому Замку», де всі матеріали марковані як політична реклама. В жодному з видань не згадувалося про Комуністичну партію та «Свободу».
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності
Максимальна кількість контенту позитивної тональності стосується місцевої влади, мінімальна – партії Королевської – «Україна – Вперед». В позитивній тональності не згадувалися КПУ, «Свобода», «Удар» та Об’єднана опозиція.
В негативній тональності йшлося лише про Обʼєднану опозицію «Батьківщина». Інші політичні партії негативно не згадувалися.
Найбільше згадок нейтральної тональності належить знову місцевій владі, найменше – Уряду.
Пріоритетність представлення політичних партій
Варто зауважити, що цього тижня перші шпальти обласних ЗМІ практично «окуповані» Партією Регіонів. Цього не простежувалося лише у «Віснику+К», де на перших сторінках опубліковано кандидата-самовисуванця по ВО № 21 Степана Івахіва. У інших ЗМІ – титульні сторінки заповнені інформацією про Партію регіонів, частково – про кандидата по ВО № 22 Ігоря Палицю.
Теми
Найактивніше цього тижня висвітлювалися такі теми:
Опис маніпуляцій та медіаефектів
Варто зауважити, що «Волинь-нова» та «Луцький замок» інформацію маркують як «політична реклама», а матеріали без маркування мають швидше інформативний зміст. В той же час, незважаючи на таке ж маркування у «Віснику+К», певна частина статей є явно замовними, проте це ніяк не позначено. Зокрема, це стосується статей «Опалювання – оцінка Уряду», «Я за того, хто тримає слово», «Дитячий майданчик від Івахіва», які були опубліковані у інших газетах з позначкою – політична реклама.
Найбільше «джинси» у газеті «Віче», де немає жодної позначки – «політична реклама». Переважна більшість інформації стосується Партії Регіонів, Уряду та Президенту та висвітленню їх діяльності в позитивній тональності. При цьому, інформація займає перші чотири сторінки. Поряд з досягненнями Партії Регіонів опубліковано статтю «Опозиція панікує: їм нема з чим іти до виборців» та «Росія вимагає 3 млрд боргу Тимошенко», таким чином порівнюючи прорахунки уряду Тимошенко та досягнення Азарова.
Окрім цього, коли мова йде про Уряд чи Президента України, поряд розміщено напис «Партія Регіонів», що ідентифікує партію з владою.
Окрім цього, в негативній тональності йшлося про кандидата від опозиції по ВО № 22 Петра Кравчука. Йшлося про його фальшивий диплом, що обговорюється ще з моменту реєстрації його кандидатом в народні депутати. Приблизно з інтервалом раз в тиждень чи у два тижні подається інформація, у якій йдеться про підробку диплома та неефективне керівництво «Укравтодором», що вже створює у читачів асоціацію.