укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет ЗМІ за 15.10 - 21.10.2012


З 15.10.2012 по 21.10.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Волинська область

Загальні тенденції

Впродовж звітного періоду (15 – 21 жовтня 2012 р.) в Інтернет ЗМІ найбільше уваги присвячено кандидатам-самовисуванцям по мажоритарних округах, зокрема, лідером за кількістю позитивних згадок залишається Ігор Палиця. Дещо менше інформації присвячено Об’єднаній опозиції «Батьківщина» та ще менше – Партії Регіонів. Варто зауважити, що Партія Регіонів висвітлена лише в нейтральній та негативній тональності, позитивних згадок про партію не було. Діяльність інших політичних партій представлена ще скромніше. Найбільш збалансовано інформацію подало Інтернет – видання «Волинь Пост» та, частково, «Перець Волинський». При цьому, у жодному з видань немає згадок про Комуністичну партію та партії Наталії Королевської – «Україна – Вперед!».

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Найбільше уваги волинські Інтернет ЗМІ присвятили висвітленню діяльності Обʼєднаної опозиції «Батьківщина», найменше – політичній партії «Удар».

В позитивній тональності найбільше йшлося про місцеву в ладу в особі Бориса Петровича Клімчука – голову волинської облдержадміністрації. Найменше з позитивних позицій говорилося про «Свободу».

В негативній  тональності найбільше інформації належить Партії Регіонів, найменше –  Обʼєднаній опозиції «Батьківщина».

Максимальна кількість інформації нейтральної тональності належить кандидатам-самовисуванцям по мажоритарних округах, мінімальна – «Удару».

Теми

Впродовж звітного періоду найактивніше висвітлювалася діяльність голови Волинської ОДА – Бориса Клімчука. Зокрема, йшлося про відкриття нової школи і садочків та підготовки до виборів. Зокрема, Клімчук говорив про порушення, які виявлені та зауважив, що Партії Регіонів чесні вибори потрібні «як китайцям рис в голодні роки». Зазначалося також, що Клімчук іде у відпустку для того, аби агітувати за ПР, не зловживаючи службовим становищем.

Окрім цього, висвітлювались наступні теми:

  • Використання «чорного піару» у ВО № 21 – йдеться про використання брудних технологій Ігорем Гузьом;
  • Зняття з реєстрації кандидатів в народні депутати, яких вже назвали «технічними»;
  • Підкуп виборців кандидатом в депутати ВО № 21 – Степаном Івахівим;
  • Діяльність Президента України. Зокрема, значна частина інформації стосувалася покращення становища найбільш бідних верств в Україні, як зазначив В. Янукович;
  • Політична ситуація в луцькому ВО № 22. Зокрема, йшлося про те, що напад на офіс кандидата в депутати Олени Голєвої – є не більше, ніж інсценування, тобто організований самою ж Голєвою.

 

Опис маніпуляцій та медіа ефектів

Впродовж кількох останніх тижнів спостерігається тенденція до надання першочерговості у висвітленні діяльності місцевої влади. Також варто зауважити, що окремі    Інтернет – видання, а саме – «Під Прицілом» та «Волинські новини» найактивніше займаються висвітленням політичної ситуації у ВО № 22, де перевага надається Ігорю Палиці. Всі матеріали, що стосуються Палиці мають виключно позитивну тональність При цьому, діяльність інших кандидатів висвітлюється негативно, особливо – Олени Голєвої та Петра Кравчука. З приводу першої,  опубліковано інформацію про те, що нібито кандидат в депутати сама замовила напад на свій офіс для підняття власного рейтингу та дискредитації конкурентів.  Хоча доказів цього немає.

На «Перці Волинському» опублікована стаття «Регіональна» логіка: якщо не пізніше, то… пізніше. Нова ВРУ збереться 17 грудня» у якій виразно негативно йшлося про Партію Регіонів. Вираженням цього була і картинка з написом російською мовою, який можна перекласти як «наш будинок – психіатрична лікарня». У статті йшлося про те, що Верховна Рада нового скликання збереться на перше засідання 17 грудня. «Не пізніше 15 грудня Верховна Рада повинна почати свою роботу. Але 15 грудня - субота, тому почнемо роботу 17-го», - сказав глава регламентного комітету Верховної Ради Володимир Макеєнко журналістам у вівторок». Інтернет – видання досить оригінально прокоментувало це таким чином: «Перець…» зазначає, що в нормальних людей термін «не пізніше» означає лише «раніше або в цей день». Але в «регіоналів» він має значення «пізніше». Цікаво, який діагноз психіатрії?..
            Інші статті мали, переважно інформативний характер та були позбавлені оціночного судження журналістів. Значна частина інформації мала нейтральний характер.

Варто зауважити, що матеріали, які є виразно замовними та місять певні судження та маніпуляції, марковані як «політична реклама».