укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет ЗМІ за 21.09 - 21.10.2012


З 24.09.2012 по 21.10.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Волинська область

Загальні тенденції

Впродовж звітного періоду (21 вересня – 21 жовтня 2012 р.) найбільше уваги Інтернет ЗМІ приділили кандидатам мажоритарникам, значно менше – Обʼєднаній опозиції та Партїї Регіонів. «Волинська правда» зосередила свою увагу на мажоритарниках та владі, в той час як абсолютно не подавала інформації про КПУ, «Удар» та «Україну- Вперед». У «Волинських новинах» не було згадок також про КПУ, обʼєднану опозицію, «Свободу», «Удар»  та «Україну - Вперед». Діяльність «Удару», «України - Вперед» та КПУ не було висвітлено також на «Перці Волинському» та «Під прицілом». Проте, айбільш збалансовано інформація подана на «Волинь Пост», де йдеться про всі без винятку політичні партії.

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Найбільше уваги волинські Інтернет ЗМІ присвятили висвітленню діяльності кандидатів-мажоритарників, найменше – партії Н. Королевської «україні - Вперед».

Максимальна кількість контенту позитивної, негативної та нейтральної тональностей стосується кандидатів мажоритарників, в той час як найменше позитивної інформації стосується Партії Регіонів, негативної – «Удару» та нейтральної – «України - Вперед».

Теми

Матеріали, подані впродовж звітного періоду в Інтернет виданнях умовно можна поділити на чотири інформаційні блоки за темами:

І. Діяльність місцевої влади, тобто – голови Волинської ОДА Бориса Клімчука та Олександра Башкаленка (керівника обласного осередку Партії Регіонів)

  • Йшлося про відкриття нових шкіл та садочків, досягнення в галузі охорони здоров’я та соціальній сфері, , виділення медичним закладам сучасних флюорографів;
  • Певна частка контенту стосувалася підготовки до виборів. Зокрема, Клімчук говорив про порушення, які виявлені та зауважив, що Партії Регіонів чесні вибори потрібні «як китайцям рис в голодні роки». Зазначалося також, що Клімчук іде у відпустку для того, аби агітувати за ПР, не зловживаючи службовим становищем.
  • Інформація про те, що Олександр Башкаленко на зборах членів ДВК розповідав, як фальсифікувати результати виборів;
  • Використання службового становища посадовцями при агітації за Партію Регіонів;

ІІ. Діяльність кандидатів – мажоритарників:

  • Благодійницька діяльність Ігоря Палиці -  допомога Ігоря Палиці Палацу Учнівської молоді, бібліотечній сфері, привітання депутата учнів та вчителів школи № 17 з ювілеєм;
  • Використання «чорного піару» у ВО № 21 – йдеться про використання брудних технологій Ігорем Гузьом;
  • Зняття з реєстрації кандидатів в народні депутати, яких вже назвали «технічними»;
  • Підкуп виборців кандидатом в депутати ВО № 21 – Степаном Івахівим;
  • Порушення правил агітації волинськими кандидатами в народні депутати, зокрема, Володимир-Волинського виборчого округу;
  • Псування агітаційних біл-бордів на Волині;
  • Політична ситуація в луцькому ВО № 22. Зокрема, йшлося про те, що напад на офіс кандидата в депутати Олени Голєвої – є не більше, ніж інсценування, тобто організований самою ж Голєвою.
  • Екскурсія виборчими штабами Луцька;
  •  Вчена рада Східноєвропейського університету звинуватила кандидата від опозиції по ВО № 22 Петра Кравчука у недостовірності диплому.
  •  

ІІІ. Висвітлення діяльності Президента України та Уряду Миколи Азарова:

  • Діяльність Президента України, зокрема, нагородження листоноші з Волині та надання нових пільг для учасників ВОВ; нагородження орденом жительки с. Турійськ та присвоєння почесного звання голові Волинської облспілки; покращення становища найбільш бідних верств в Україні; також зазначалося , що  Янукович ніколи не відповідає на звернення луцьких депутатів.
  • Зростання соціальних виплат, обіцянки підвищити заробітну плату вчителям, виділення коштів на перинатальний центр у Луцьку;
  • Діяльність Президента України, що стосувалася.
  • Дозвіл продажі землі іноземцям.

IV. Незначна частина інформації стосувалася інших політичних партій в контексті соціологічних досліджень, в контексті інших статей та промовах кандидатів в депутати. Також було опубліковано заклик Тимошенко скинути на виборах «мафію, яка править в Україні та ігнорує права людей»;

Опис маніпуляцій та медіа ефектів

Впродовж кількох останніх тижнів спостерігається тенденція до надання першочерговості у висвітленні діяльності місцевої влади. Також варто зауважити, що окремі    Інтернет – видання, а саме – «Під Прицілом» та «Волинські новини» найактивніше займаються висвітленням політичної ситуації у ВО № 22, де перевага надається Ігорю Палиці. Всі матеріали, що стосуються Палиці мають виключно позитивну тональність. При цьому, діяльність інших кандидатів висвітлюється негативно, особливо – Олени Голєвої та Петра Кравчука. З приводу першої,  опубліковано інформацію про те, що нібито кандидат в депутати сама замовила напад на свій офіс для підняття власного рейтингу та дискредитації конкурентів.  Хоча доказів цього немає. Проти неї було використано метод опосередкованої критики – критикували чоловіка та її батьків, які проводили фінансові махінації. Інформація, що стосується продажу гуртожитка, яка мала місце минулого та позаминулого тижнів як у друкованих,так і у Інтернет ЗМ Іта на телебаченні, продовжує активно висвітлюватися.

Значна частина інформації стосується Партії Регіонів, проте, на відміну від телебачення та друкованих ЗМІ, де партія висвітлюється виключно позитивно, міститься негативна інформація. Зокрема, на «Волинь Пост» опубліковано статтю «Незалежні» само висуванці та благодійники – вибір Партії регіонів», у якій в негативній тональності йдеться про кандидатів - мажоритарників, які здійснюють благодійницьку діяльність в межах своїх округів.  Зазначається, що насправді, вони є ставлениками Партії регіонів, хоча ніякого підтвердження цьому автор не наводить.  Правління Януковича автор називає «режимом» та «владою олігархічних кланів». Вкінці статті автор робить підсумок негативного змісту: «Якщо ви хочете жити так само, як зараз, і з рабською покірністю споглядати, як успішно розбудовує Янукович своє помістя, як покращується життя посадовців та олігархів за ваш рахунок, як знищується українська мова та паплюжиться національна гідність, то «незалежні» і «благодійні» друзі Партії регіонів на мажоритарних округах Волинської області – ваш вибір».

На «Перці Волинському» опублікована стаття «Регіональна» логіка: якщо не пізніше, то… пізніше. Нова ВРУ збереться 17 грудня» у якій виразно негативно йшлося про Партію Регіонів. Вираженням цього була і картинка з написом російською мовою, який можна перекласти як «наш будинок – психіатрична лікарня». У статті йшлося про те, що Верховна Рада нового скликання збереться на перше засідання 17 грудня. «Не пізніше 15 грудня Верховна Рада повинна почати свою роботу. Але 15 грудня - субота, тому почнемо роботу 17-го», - сказав глава регламентного комітету Верховної Ради Володимир Макеєнко журналістам у вівторок». Інтернет – видання досить оригінально прокоментувало це таким чином: «Перець…» зазначає, що в нормальних людей термін «не пізніше» означає лише «раніше або в цей день». Але в «регіоналів» він має значення «пізніше». Цікаво, який діагноз психіатрії?.»

Значна частина інформації належить кандидатам – мажоритарникам, проте, позитивною тенденцією цього місяця є більш активне маркування матеріалів як «політична реклама», особливо це стосується «Волинської правди» та «Волинських новин», частково «Під прицілом». Інші публікації мають, швидше, інформативний характер або мають позначку «політична реклама».

Варто зауважити, що кожне майже кожне видання позитивно висвітлює певного кандидата, що засвідчує вплив кандидатів на ЗМІ.