укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинського телебачення за 21.09 - 21.10.2012


З 24.09.2012 по 21.10.2012
Медiа: ТБ
Регiон: Волинська область

Загальні тенденції

Впродовж звітного періоду (21 вересня – 21 жовтня 2012 р) найбільшу увагу волинське телебачення присвятило висвітленню діяльності місцевої влади в особі Бориса Клімчука – голови Волинської облдержадміністрації. Дещо менше інформації стосувалося Уряду та Президента України, а також кандидатів мажоритарників. Діяльність влади, як місцевої, так і центральної більше висвітлена на «Волинському телебаченні»,  в той час як кандидати-самовисуванці по мажоритарних округах більше представлені на телеканалі «Аверс». Протягом звітного періоду небуло згадок про КПУ, «Свободу», «Удар» та «Україну - Вперед».

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Максимальна кількість ефірного часу стосувалася діяльності місцевої влади, мінімальна – Президента України. Значно менше інформації було про діяльність Уряду. Про інші політичні партії матеріалів не було.

В негативній тональності цього тижня найбільше йшлося про кандидатів-мажоритарників,  найменше – про місцеву владу.

В нейтральній тональності найбільше згадок знову ж таки про місцеву владу та найменше – про Обʼєднану опозиції і Партію Регіонів.

Пріоритетність представлення політичних партій

Впродовж звітного періоду спостерігається тенденція до надання першочерговості у висвітленні діяльності місцевої влади на Волинському Телебаченні. Зважаючи на незмінність суб’єктів, які висвітлюються на телебаченні, зберігається тенденція до надання пріоритетності у висвітленні Бориса Клімчука. Він фігурує практично у кожному випуску «Новин», причому – у перших сюжетах. Діяльність Уряду аналізується в рубриці «Відкритість влади», причому, інформація завжди подається у виключно позитивній тональності.

Телеканал «Аверс» перевагу надає висвітленню діяльності Ігоря Палиці та Олени Голєвої – кандидатів по ВО № 22. При цьому – Палиці – позитивно, Голєвої – виключно негативно. Так само як і на «ВТ», інформація подається у перших сюжетах.

Теми

Тематику ефірного контенту можна поділити на три інформаційні блоки:

І. Перший стосується діяльності місцевої влади - голови Волинської ОДА Бориса Клімчука:

  • Досягнення місцевої волинської влади  - надання нових флюорографів для медичних закладів, зниження цін на хліб, фінансування шахти у Нововолинську. Йшлося також про те, що цей рік визнано роком будівництва навчальних закладів на Волині, вирішення питання з опаленням. Зазначалося, що інваліди стали власниками автомобілів, ключі від яких вручив голова Волинської ОДА. Окрім цього, він говорив про необхідність чесних виборів та про дотації з державного бюджету на виборчі дільниці.
  • Відкриття оновленої поліклініки у Ківерцях та ФАПу у с. Звірів Ківерцівського району;
  • Будівництво пренатального центру, обіцянка відремонтувати театр ляльок у Луцьку, привітання вчителів з Днем працівника освіти;

ІІ. Другий інформаційний блок висвітлює діяльність Уряду та Президента України:

  • Досягнення Уряду Миколи Азарова, а саме – переоснащення медичних підприємств,  зростання пенсійного забезпечення населення та заробітної плати; розширення торгівлі з ЄС;
  • Розвиток конструктивних відносин України з Таїландом;
  • Діяльність Президента України Віктора Януковича, який закликав захистити національні меншини та підтримувати діяльність громадських організацій. Він пообіцяв збільшити допомогу батькам, що всиновлюють дітей; Також Президент закликав до діалогу між церквою та владою;
  • Програма «Доступне житло»;
  • Єфремов про необхідність прийняття земельних законів в Україні;

ІІІ. Висвітлення діяльності кандидатів – мажоритаринків:

  • Діяльність кандидата - самовисуванця по ВО № 22 Ігоря Палиці, зокрема, надання стипендій талановитим студентам, привітання вчителів з професійним святом; допомога Ігоря Палиці обласній бібліотеці для юнацтва та медичним закладам Луцька;
  • Проведення кандидатом по ВО № 20 Сергієм Мартиняком Форуму розвитку сільських громад та подарунок школі с. Перевали Турійського району автобуса для довезення школярів;
  • Порушення правил агітації кандидатом по ВО № 19 С.Ковальчуком;
  • Скандал навколо Олени Голєвої та гуртожитку на вул.. Сагайдачного, 23, а також  повідомлення про те, що кандидат по ВО № 22 Олена Голєва сама замовила напад на свій офіс та тисне на журналістів;
  • Зняття  кандидатури О. Кварцяного з виборів на користь Ігоря Палиці.
  • 14 кандидатів в народні депутати зняли свої кандидатури з виборчих перегонів;

Спікери

Основними спікерами стали: Віктор Янукович, Микола Азаров, Борис Клімчук, Олександр Єфремов,  Ігор  Палиця, Сергій Мартиняк, Адам Мартинюк.

Опис маніпулятивних технологій та медіаефектів

Впродовж тривалого часу спостерігається необ’єктивність у висвітленні діяльності політичних партій та діяльності влади у регіоні. Досить відчутна тенденція до позитивного висвітлення діяльності місцевої влади, уряду та Президента України на «Волинському телебаченні». Жодної негативної згадки за час спостереження не було. При цьому, ця інформація повторюється кілька разів.

Телеканал «Аверс» виключно в позитивній тональності висвітлює діяльність Ігоря Палиці та продовжує критикувати його політичного конкурента  - кандидата по ВО № 22  - Олену Голєву. При цьому, скандал, що розгорівся навколо продажу гуртожитка на Сагайдачного, 23 продовжує активно обговорюватися на телеканалі та у інших ЗМІ. При цьому, автори вкінці роблять негативний підсумок, зауважуючи, що Голєва думає насамперед про власні інтереси, ніж про інтереси свої виборців. Останнього звітного тижня  на телеканалі «Аверс» у перших сюжетах знову було подано інформацію негативного змісту про Олену Голєву. Зокрема, мова йшла про інсценування нею нападу на власний офіс, а також про її намагання тиснути на журналістів. При цьому, якщо мова йде про інших кандидатів, зокрема, Ігоря Палицю, яким надається час для їхнього коментаря – прямої мови Голєвої не було. Тобто таким чином їй не дається можливості висловити власну позицію, що не сприяє об’єктивному висвітленню ситуації.

 Тенденція до надання першочерговості у висвітленні діяльності влади та окремих кандидатів-мажоритарників спостерігається впродовж всього звітного періоду.