укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернігівського телебачення з 24 вересня по 21 жовтня 2012 року


З 24.09.2012 по 21.10.2012
Медiа: ТБ
Регiон: Чернігівська область

До моніторингу телебачення включені три телеканали, а саме ОДТРК "Сівер-центр", ТРА "Новий Чернігів" та "Дитинець".

До об'єкту моніторингу включені шість основних політичних партій: Партія регіонів, Об'єднана опозиція "Батьківщина", УДАР, "Свобода", КПУ, "Україна - Вперед!"
 
Загальні тенденції
Протягом звітного періоду в цілому збільшилась кількість згадувань про учасників виборчого процесу. Перш за все це пов'язано з презентацією досліджень Руху ЧЕСНО, оприлюдненням результатів соціологічних досліджень, проведенням ряду заходів громадськими організаціями на передвиборчу тематику.
Телеканали продовжують давати рекламні сюжети без позначок в новинах.
Обласне телебачення "Сівер-центр" та міське "Новий Чернігів" найбільше інформують глядачів про діяльність місцевої та центральної влади.
Телеканал "Дитинець" на їх фоні як завжди виглядав більш об'єктивно, хоча основна кількість ефірного часу приділена висвітленню діяльності кандидата само висуванця Владислава Атрошенка. У сюжетах переважно йдеться про його зустрічі з людьми в населених пунктах округу, обіцянки вирішити їх проблеми.
ТРК "Дитинець" також в новинах значну увагу приділяв діяльності самостійного кандидата О.Ляшка. 
Інформуванню про діяльність Партії регіонів (точніше про кандидатів від ПР) присвячено  31,2% всього ефірного часу, кандидатам-самовисуванцям - 35,9%. Практично 17,1 % ефірного часу трьох телеканалів була приділена висвітленню діяльності Президента і  Уряду, 10,1% - місцевій владі. 
Висвітленню діяльності інших суб'єктів моніторингу: "Батьківщина", "Свободи", "Україна - Вперед!", "УДАР" та КПУ телебачення присвятило 5,6%. Таким чином, можна зробити висновок про відсутність рівного доступу до інформування виборців всіма суб'єктами виборчого процесу.
Слід відмітити, що виборчі баталії на телебаченні виходять за межі формату новин. Розміщуються фільми, ролики та програми на підтримку тих чи інших кандидатів.
 
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Найбільше інформації в позитивній та нейтральній тональності було присвячено кандидатам самовисуванцям. В негативній тональності найбільше згадувалася Партія регіонів. 
 
Теми (без цифр)
Діяльність центральної, обласної та міської влади
Результати запровадження соціальних ініціатив
Вирішення нагальних проблем громади
Презентація результатів досліджень громадських організацій
Робочі поїздки, зустрічі із мешканцями населених пунктів
Оприлюднення результатів соціологічних опитувань
 
Спікери (без цифр).
Центральна влада - В.Янукович, М.Азаров, Д.Табачник,
Обласна та міська влада - О.Соколов (міський голова, кандидат в народні депутати по 205 округу), С.Прокопенко (перший заступник голови Чернігівської ОДА, кандидат в народні депутати по 206 округу), В.Тканко(заступник голови Чернігівської ОДА), А.Мельник (голова Чернігівської обласної ради).
Народні депутати - В.Дубіль (кандидат в народні депутати по 205 округу), М.Томенко, М.Чечетов, О.Ляшко, С.Андрос.
Мажоритарники - В.Атрошенко.
 
Опис маніпуляцій та медіаефектів.
Зберігається тенденція використання робочих повноважень для власного піару владними кандидатами, створення проблем та нагнітання навколо них негативного фону, а потім їх успішне вирішення опозиційними кандидатами.
Спекуляція на сюжетах "на крові". Спочатку були три сюжети про криваве ДТП за участі одного з кандидатів, а цього тижня після смерті журналіста Тараса Вознюка, який проводив розслідування стосовно кандидата В.Дубіля, щодо останнього почали виникати певні "натяки". Дійшло до того, що на міському телебаченні та в мережі був поширений ролик-реквієм та статті, де ці натяки ставали майже звинуваченнями.