Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
Впродовж 15–21.10.2012 р. інтернет-сайти, що увійшли до вибірки, найбільшу увагу приділили діяльності ОО «Батьківщина». Вже декілька тижнів поспіль збільшується кількість інформ-повідомлень про партію «УДАР». За звітній тиждень ця полічтина сила ділить друге місце з Партією Регіонів за кількістю представлених матеріалів. Найменш активно висвітлювалась діяльність місцевої влади та КПУ.
За звітній тиждень найбільше матеріалів з тематики виборів було розміщено на сайті «Главком». Найменше – на сайті «Корреспондент».
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Найбільше нейтральної інформації про діяльність ОО «Батьківщина». Друге місце за обсягом матеріалів нейтральної тональності займає партія «УДАР». Найбільше негативно забарвленої інформації за звітній тиждень було зафіксовано на адресу партії влади та трохи менше про опозицію. Позитивної інформації – незначна кількість, яка стосується ОО «Батьківщина» та партії «УДАР». На всіх сайтах, які увійшли до вибірки, інформація нейтрального забарвлення переважала негативну. Найбільше повідомлень з негативною тональністю про Партію Регіонів було представлено на сайті «Главком», найменше на сайті «Українська Правда».
Сайти «Главком» та «Лівий Берег» публікували інформацію про Президента як члена Партії Регіонів. Матеріали про місцеву владу та про представників уряду, як членів партії влади, публікувалися в усіх джерелах інформації, що потрапили до вибірки.
Найактивніше в позитивній та негативній тональності згадувалась Партія Регвонів, найпасивніше (у обох тональностях) – місцева влада.
Пріоритетність представлення
Усіма інтерне-сайтами, що увійшли до вибірки, в інформповідомленнях та авторських, редакційних матеріалах найбільша пріоритетність надавалась Об’єднаній опозиції, «УДАРУ» та Партії регіонів.
Теми
Найактивніше впродовж тижня висвітлювалися такі теми:
- розгляд справи щодо Ю. Тимошенко та ЕЭСУ .
- з’їзд ОО «Батьківщина»;
- повідомлення-нарікання від представників партії «Удар» та ОО «Батьківщина» щодо невиконання умов про зняття кандидатів з політичних перегонів;
- судовий позов від партії Н.Королевської «Україна – Вперед!» до соціологів.
Спікери
Президент Віктор Янукович.
Спікери ПР – Олена Бондаренко, Олександр Ефремов, Анна Герман.
З боку уряду - Микола Азаров, Сергій Тігіпко.
З боку опозиції – Арсеній Яценюк, Сергій Власенко.
КПУ – Петро Симоненко.
«УДАР» - Віталій Кличко, Володимир Куренний.
«Україна Вперед!» - Наталя Королевська.
«Свобода» - Олег Тягнибок.
Опис маніпуляцій та медіаефектів
Найбільше спостерігались в блогах «Української Правди» (подання неповної, однобічної, упередженої інформації) здебільшого, негативної тональності щодо влади (17.10.12, Анастасія Станко «Корпоративний стиль, чи секретна мова Партії регіонів»), щодо партії ВО «Свобода» (20.10.12, Олександр Чаленко «5 цитат Фарион, которые оскорбляют Юго-Восток и заставляют ненавидеть галичан. Господа Яценюк и Кличко: это с ней и со ''Свободой'' вы собираетесь лепить коалицию?»). В блогах «Лівого берега» (подання неповної, однобічної, упередженої інформації) здебільшого, негативної тональності щодо партії «Україна-Вперед!» (17.10.12, Іван Бодрийяров «Яке їхало, таке здибало»).