"Незалежний громадський портал"
ВПО
2016-10-24 00:00:00
Хмельницька обл.
Підсумковий звіт
За результатами 4-ї хвилі моніторингу (10-23 жовтня 2016 року)
Хмельницька область
1.Вступ
Вибірка ЗМІ Хмельницької області України, що стали об’єктами моніторингу, була
представлена 7-ми регіональними ЗМІ (2 місцевих телестанції, 3 газети та 2 онлайн-медіа), також моніторингова група враховувала приналежність ЗМІ за правом заснування та володіння, потенційний вплив та рейтинг як критерії відбору. Із cеми ЗМІ вибірки, одна ТРК і дві газети належали до державної форми власності. При цьому треба зазначити, що на момент моніторингу йде процес роздержавлення газети «Подільські вісті», яка є органом обласної ради і ОДА.
Порівняно з попереднім періодом моніторингу змін у вибірці не було.
Результати моніторингу засвідчили що питання, пов’язані з ВПО, не приваблювали
уваги ЗМІ і змінювалися від 0,5% всіх публікацій за весь період моніторингу в он-лайн газеті «Всім» до 0, 87% ефірного часу на ОДТРК «Поділля-Центр». В пресі про ВПО не було жодного слова.
ТЕЛЕБАЧЕННЯ
Вибірка телеканалів Хмельницької області, які підлягали моніторингу була
представлена двома телеканалами: ТРК «Поділля-Центр» – державна телерадіокомпанія та ТРК «Місто» - телекомпанія приватної форми власності.
Основною тематикою телевізійних інформаційних програм обох вище зазначених
ТРК є висвітлення життя області, обласного центру та подій в окремих містах та інших населених пунктах Хмельниччини. В програмах, які підлягали моніторингу, журналісти намагалися висвітлити найактуальніші події на Хмельниччині, пов’язуючи їх з загальноукраїнським контекстом та життям в країни. Про це свідчать рубрики, які в різних програмах повторюються: новини, політика, економіка, культура та освіта, спорт, історія, кримінал.
- Увага до тематики ВПО
Протягом моніторингу на каналах двох ТРК Хмельницької області спостерігалась
майже повна відсутність репортажів з належним аналізом або дослідженням проблем, пов’язаних з ВПО. Лише у програмі «Новини» на телеканалі «Місто» був продемонстрований один сюжет, присвячений вимушено переміщеним особам. Сюжет тривав 103 сек (Це складає 0,87% ефірного часу за весь період моніторингу 10-23 жовтня 2016 р.) і носив чисто інформаційний характер, а у програмі «Подільська панорама» на Хмельницькому обласному ТРК «Поділля-Центр» ця категорія мешканців України не згадувалася жодного разу.
- Кількісний аналіз
У програмі «Новини» на телеканалі «Місто» був продемонстрований лише один
сюжет, присвячений вимушено переміщеним особам. Сюжет тривав 103 сек (Це складає 0,87% ефірного часу за весь період моніторингу 10-23 жовтня 2016 р.) і носив чисто інформаційний характер про соціально-психологічний тренінг. Телесюжет був про те, що
в Україні стартували соціально-психологічні тренінги для переселенців. Вперше такий тренінг провели і в Головному управлінні Державної служби надзвичайних ситуацій України в Хмельницькій області. На зустріч із переселенцями запросили психологів й соціальних працівників. Найбільше ефірного часу приділялось можливостям переселенців отримати психологічну допомогу (72% ), власне самим проблемам пересенців (28%). З-поміж суб’єктів моніторингу, найактивніше у рамках загальної тематики ВПО були представлені самі ВПО (49,5% загального обсягу тематики ВПО), МЧС (21,6%), НУО (28,9%). Щодо тональності матеріалу, телеканал «Місто» представляв суб’єкти моніторингу нейтрально.
Програма «Новини» на каналі Хмельницької міської телерадіокомпанії «Місто» ТРК
«Місто» стартувала у теле і радіо ефірі у 2003 році. Канал озвучує офіційну позицію міської ради. Постійно висвітлюються події в обласному центрі. В сюжетах фігурують представники міської влади м. Хмельницького та представники депутатського корпусу Хмельницької міської ради. Крім того, постійно висвітлюються оголошення комунальних служб міста. Багато уваги приділяється комунальному господарству, медицині, освіті.
Обов’язковою темою є спортивні події Хмельниччини і в першу чергу в обласному центрі. Спортивні матеріали транслюються регулярно. Багато уваги приділяється облаштуванню міста, будівництву нових об»єктів, культурному життю містян, відносинам влада-громада, звітам депутів Хмельницької міської ради, інших посадових осіб.
«Подільська панорама» – новинна програма на каналі Хмельницької обласної
телерадіокомпанії «Поділля-Центр», філії Національної телекомпанії України майже у кожній програмі найбільшу частину ефіру приділялись подіям, які відбувались в області. Найчастіше згадувались події за участю сільгоспвиробників, медиків, вчителів.
Наступною темою, якій відводиться багато часу в ефірі є висвітлення офіційних подій
в області, що стосуються діяльності посадових осіб, в основному керівників обласної державної адміністрації та Президента, кабінету міністрів та інших керівників держави. Висвітлюються сесії обласної та міської рад. Багато ефірного часу приділяється також військовим подіям на сході країни. Телерадіокомпанія «Поділля-Центр» у своїй інформаційній програмі «Подільська панорама» за весь період моніторингу програми з 10 по 23 жовтня із зафіксованих 9345 сек ефірного часу жодного разу не торкнулась теми переселенців.
- Якісний аналіз.
Якщо проаналізувати єдиний репортаж про ВПО на каналі «Місто» у програмі
«Новини» , то ЗМІ-учасники моніторингу загалом були об»єктивні, використовували коректний підхід, не застосовували зневажливу мову. Окрім цього, не зафіксовано випадків, коли ВПО називали біженцями. Взагалі висвітлювання проблем ВПО було збалансованим, ЗМІ представляли різні точки зору і використовували різноманітні джерела. Однак треба відзначити, що при підготовці репортажу, журналісти не надто прискіпливо розкривали тему ВПО, відбувалась проста констатація факту проведення заходу про соціально-психологічний тренінг. А саме: в Україні стартували соціально-психологічні тренінги для переселенців. Вперше такий провели і в Головному управлінні Державної служби надзвичайних ситуацій України в Хмельницькій області. На зустріч із переселенцями запросили психологів й соціальних працівників. Репортаж носив інформаційний характер про сам захід.
Крім телерадіокомпаній, які моніторились в рамках проекту, на Хмельниччині
транслюються й інші телекомпанії.
33 канал http://www.33tv.com.ua/ - Регіональне телебачення. Жанр розважальний . Покриває 70 % території області, частину Вінницької та Тернопільської областей. Її трансляцію можна бачити у всіх райцентрах Хмельниччини: Кам'янець-Подільський, Шепетівка, Нетішин, Славута, Старокостянтинів, Полонне, Красилів, Волочиськ, Ізяслав, Городок, Дунаївці, Летичів, Деражня, Ярмолинці, Теофіполь, Віньківці, Стара Синява, Білогір'я, Чемерівці. На сьогодні асортимент програм каналу пропонується глядачеві через аналогове і цифрове ефірне мовлення. Обсяг аналогового мовлення становить 3,5 години на добу і охоплює понад 800 тис. чоловік. Обсяг цифрового ефірного мовлення – цілодобово. Потенційні глядачі - понад 1 млн. 320 тис. чол. В кабельному ТБ - понад 100 тисяч.
Ексклюзив - http://excl.com.ua/ Жанр розважальний
Регіональне телебачення. Покриває Хмельницький і райцентри області: Кам'янець-Подільський, Шепетівка, Нетішин, Славута, Старокостянтинів, Полонне, Красилів, Волочиськ, Ізяслав, Городок, Дунаївці, Летичів, Деражня, Ярмолинці, Теофіполь, Віньківці, Стара Синява, Білогір'я, Чемерівці.
TV7+ http://tv7plus.com/ - Жанр інформаційний.
Регіональне ТБ. Покриває Хмельницький і райцентри області: Кам'янець-Подільський, Шепетівка, Нетішин, Славута, Старокостянтинів, Полонне, Красилів, Волочиськ, Ізяслав, Городок, Дунаївці, Летичів, Деражня, Ярмолинці, Теофіполь, Віньківці, Стара Синява, Білогір'я, Чемерівці, Нова Ушиця.
Крім того в шести містах обласного підпорядкування та окремих райцентрах є місцеве
телебачення.
Підводячи підсумок огляду двох інформаційних програм Хмельницької області, які
які обрані об’єктами моніторингу видно, що проблеми вимушено переміщених осіб практично не цікавлять ТБ в Хмельницькій області. Пересічний глядач не знає, як живуть вимушені переселенці і чи стикаються вони з дискримінацією щодо працевлаштування, з упередженим ставленням оточуючих, з якими питаннями вони звертаються за правовою допомогою і чи можуть вони захистити свої права. Як їхні проблеми вирішує місцева влада.
Чи стикаються вони з дискримінацією щодо працевлаштування і з упередженим ставленням оточуючих? З якими питаннями переселенці звертаються за правовою допомогою і чи можуть вони захистити свої права в суді. Настільки органи влади якісно вирішують їх проблеми. Практично місцеві ЗМІ з якихось причин не цікавлять проблеми вимушено переміщених осіб
ПРЕСА
Вибірка друкованих видань Хмельницької області, які підлягали моніторингу була
представлена трьома виданнями. При цьому враховано приналежність газети за правом заснування та володіння, тобто потенційний вплив та рейтинг як критерії відбору: «Подільські вісті» – орган обласної ради та обласної державної адміністрації, «Проскурів» - орган Хмельницької міської ради, «Подолянин» - приватна газета.
Порівняно з попереднім періодом моніторингу вибірка змін не зазнала.
Основною тематикою всіх нижче зазначених друкованих ЗМІ є висвітлення життя
області, обласного центру та подій в окремих містах та інших населених пунктах Хмельниччини, пов’язуючи їх з загальноукраїнським контекстом та життям країни. Про різноманітність тематики публікацій свідчать рубрики, які в різних виданнях повторюються, а саме: новини, політика, економіка, культура та освіта, спорт, історія, кримінал, здоров’я та поради, реклама, програма телебачення і т. п.
При цьому можна зазначити, що є рішення сесії обласної ради про роздержавлення
головної газети області і до кінця місяця засновником часопису буде лише трудовий колектив газети.
- Увага до тематики ВПО
Протягом моніторингу ні в одній з газет вибірки: «Подільські вісті», «Проскурів»,
«Подолянин» не було жодної публікації чи статті з аналізом або дослідженням проблем, пов’язаних з ВПО.
- Кількісний аналіз
Щодо висвітлення досліджуваних тем, друковані видання вибірки регулярно
подавали інформацію про заходи місцевої влади в особі обласної та районних державних адміністрацій та рад, події та життя Хмельниччини.
Протягом моніторингу в газеті «Подільські вісті» сумарна кількості знаків
становить 412580, в газеті «Проскурів» – 249624 знаків, в тижневику «Подолянин» 304360 знаків у всіх числах, які підлягали моніторингу. Але у жодній із зазначених тем чи
рубриках, як відмічено вище, не було жодної публікації пов’язаної з перебуванням вимушено переміщених осіб в області.
- Якісний аналіз.
За відсутності публікацій з проблематики ВПО якісний аналіз преси, яка підлягає
моніторингу є безпредметним.
Взагалі медіа ситуація в Хмельницькій області, зокрема з друкованими виданнями,
виглядає наступним чином.
В області зареєстровано 461 газету. З них реально існують і надходять до читача,
приблизно, 33 газети, з яких 20 – газети районних рад і районних державних адміністрацій, 6 – газети міських рад міст обласного підпорядкування, сім газет, що залишилися – приватні видання, які друкуються, в основному, теж в містах обласного підпорядкування. В реальності в певні періоди кількість газет в обласному центрі (найбільше це можливо саме тут), містах обласного підпорядкування може збільшуватися за рахунок несистематичних рекламних видань, які друкуються тоді, коли є якісь спонсорські кошти. Крім рекламних матеріалів тут можуть друкуватися публікації, які можна віднести до розряду «жовтої преси», чи неперевірені скандальні матеріали. Тому враховувати їх при проведенні моніторингів не варто. Із частини зареєстрованих газет деякі виходили лише в кількох числах і припиняли своє існування, через брак коштів, або не фаховість видавців. Окремі перетворилися в інтернет – видання, як, до прикладу, газета «Всім». Уявлення про тематику і загальну інформаційну картину, яку формують друковані видання в Хмельницькій області в основному можна скласти більш детально розглянувши видання, які запропоновані до вибірки моніторингу:
Газета «Подільські вісті», яка виходить два рази на тиждень: у вівторок і четвер.
Перша сторінка кожного числа як правило відводиться для висвітлення офіційних
подій в області, що стосуються діяльності посадових осіб, в основному голови обласної державної адміністрації, обласної ради, центральних органів влади: Президента, уряду або найактуальніших подій в області чи обласному центрі часто пов’язаній із загальноукраїнською тематикою. В числах, які виходять у вівторок обов’язково подається бліц-аналіз подій в Україні, тому цю колонку на першій сторінці газети теж слід вважати одною з тем і вона є регулярною. Одну із цих шести сторінок четвергового випуску обов’язково займає телевізійна програма.
Наступною темою, яка привертає увагу на наступній сторінці це діяльність
місцевих депутатів з виділенням їх партійної приналежності. Разом з місцевими депутатами не забувають себе прорекламувати і депутати Верховної Ради від Хмельниччини.
Якщо під час минулих моніторингів публікації про військові події на сході країни
були майже регулярними, то сьогодні такої інформації вже немає у кожному числі. Обов’язковими стали публікації лише про земляків, яким не пощастило повернутися додому бо поклали своє життя, захищаючи незалежність країни від російських загарбників. Також короткі повідомлення про життя місцевих військовиків.
Є постійною рубрика під назвою «Політичні гойдалки». В ній публікуються листи
читачів на різну суспільно-політичну тематику. Такі листи часто дискусійні, тому що віддзеркалюють дуже різні погляди на одні і ті ж проблеми, які в них підіймаються, але внаслідок регулярності цієї рубрики протягом років, її можна розглядати як самостійну тему – майданчик для дискусій читачів.
Спортивні публікації розміщуються на останній або передостанній сторінці, але не
в кожному номері.
Наступна тема, яка займає в окремих числах майже всю площу третьої сторінки –
культурологічна. Читача знайомлять з місцевими представниками красного письменства, культурними подіями в області та м. Хмельницькому, друкують матеріали історичного характеру.
Традиційною темою, якій надається половина або майже вся остання сторінка
часопису раз на місяць є сторінка для сімейного читання під назвою «Любисток». Це правдиві розповіді про непрості життєві випадки та долі людей.
В тих же площах теж раз в місяць традиційно займає передостанню або останню
сторінку газети рубрика «Господар», де друкуються різноманітні господарські поради.
Газета «Проскурів» - шістнадцятисторінковий тижневик, що висловлює офіційну
позицію міської ради.
Перші сторінки надаються для офіційних повідомлень про події в обласному
центрі. Коментарів загальнодержавних подій мало. Для них відводиться колонка на першій сторінці під назвою «Без коментарів», де лише констатуються факт події. В публікаціях, в основному, фігурують представники міської влади м. Хмельницького та представники депутатського корпусу Хмельницької міської ради.
Рубрика другої сторінки тижневика має промовисту назву «Місто і влада». Тут
висвітлюються проблеми, що їх вирішує міська влада, публікуються пропозиції та погляди на актуальні події в міському житті депутатів та посадових осіб міської ради.
Частина цієї тематики часто займає і наступну сторінку під загальною назвою «День за днем». Публікації супроводжуються в обов’язковому порядку фотографіями особи депутата, який висловлює свою позицію чи події про яку іде мова. На цій же сторінці - обов’язкова колонка редактора, який подає свій погляд чи звертає увагу читача на суспільно - важливі проблеми, піднімаючи морально – етичні, історичні питання, спонукає читача задуматись, нагадує йому, про вічні істини, які були, є і будуть актуальними для людей і суспільства в цілому.
Продовжуються публікації на військову тематику, але частіше про хмельничан, які
більше з фронту не повернуться
Традиційно, спортивні новини розміщуються у кожному числі тижневика. Вони
займають всю повністю, або половину дванадцятої сторінки.
Культурологічна сторінка та сторінка «Урок історії» нагадують читачеві про
національні цінності та про ціну яку заплатила та платить нація за незалежність.
Приватна газета «Подолянин». Досить об’ємний тижневик, що видається на
двадцяти сторінках із рекламним додатком на дванадцять сторінок. Це одна перших приватних газет зареєстрованих в Хмельницькій області (виходить з 26 грудня 1992 року). При цьому варто зазначити, що газета має досить значне число передплатників серед фізичних і юридичних осіб і є лояльною до місцевої влади.
На першій і другій сторінці під назвою «Найголовніше за тиждень» тижневика
публікуються найрезонансніші події в державі, місті, районі та офіціоз. Третя, четверта, як правило, мають рубрики «Політика», «Суспільство». Уже стало правилом, що в кожному числі, в лівому кутку другої сторінки, обов’язковою є публікація від імені місцевого депутата Верховної Ради на тему пов’язану з її роботою або на якесь суспільно важливе питання. Така регулярність свідчить швидше про клопіт депутата ВР про його перебування у цьому статусі в парламенті наступного скликання ніж про реакцію на актуальні події дня. Також якась партія намагається нагадати про себе. П’ята, шоста і сьома – історія, постаті, культурні події, спорт. Дуже часто – це найбільш цікава інформація. Особливо на історичну чи культурологічну тему.
Продовжуються публікацій на військову тематику, але великих публікацій, які
були при попередніх моніторингах вже немає.
Сторінка «Інформбюро» містить інформацію для читача на найрізноманітніші
теми: від оголошень офіційного характеру до курйозних повідомлень.
На сторінці «На всі випадки життя» є багато господарських порад, різних рецептів
для здоров’я.
Враховуючи приватний характер тижневика «Подолянин» редакція виділяє
величезні площі для приватних оголошень найрізноманітнішого характеру, як від фізичних так і від юридичних осіб. Від кількох рядків до кольорових картинок на пів сторінки. Такі оголошення займають цілу газету в газеті. Крім того бажаючі можуть розмістити привітання на будь-який смак і розмір для будь-кого. Сім – вісім сторінок обов’язково займає телепрограма на наступний тиждень.
ОНЛАЙН МЕДІА
Вибірка інтернет-сайтів Хмельницької області, які підлягали моніторингу була
представлена двома інтернет-ресурсами, які мають приватного засновника: «Незалежний громадський портал» та «Всім». Інтернет – сайтів з державним засновником в області немає. Порівняно з попереднім періодом моніторингу вибірка змін не зазнала.
У вище згаданих інтернет – ресурсах колективи редакцій, подаючи новинний контент, докладають зусиль для найповнішого висвітлення будь-яких важливих подій, які відбулися протягом доби в обласному центрі, містах, інших населених пунктах районів області в руслі загальноукраїнського контексту та життя країни. Про це свідчать рубрики: головна, новини, актуально, фотоінтерв’ю, фоторепортаж, статті, блоги у «Незалежному громадському порталі» і подібні у «Всім», але тут вони більш різноманітні і поділяються на підрубрики. Наприклад, рубрика новини включає підрубрики: всі, від читачів, спорт, події, кримінал, ua і світ, ДТП, гроші, освіта, політика, погода, фото дня, прес-служба, ретро, аналітика, публіцистика, інфографіка.
- Увага до тематики ВПО
Із проаналізованих он-лайн ресурсів вибірки у «Незалежному громадському
порталі» не було репортажів чи публікацій з аналізом або дослідженням проблем, пов’язаних з вимушено переселеними особами.
«Всім» присвятив тематиці ВПО загалом 3272 символів. Ця одна публікація
складає 0,5% всіх публікацій за час моніторингу. В цій публікації піднімалося питання соціальна адаптація та життя у громаді дітей та їхніх батьків із дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), рівень забезпечення їх житлом, можливостями чи умовами для них ведення бізнесу або працевлаштування, зняття соціальної напруги в їх середовищі, а отже в середовищі ВПО і т.п. Але особливістю публікації було те, що вона була розміщена читачем, який скопіював матеріал з сайту «Аргументи і факти» і її можна було бачити і читати лише добу 13.10.2016. На наступний день вона була стерта.
Тональності публікації суб’єкта моніторингу (уряд) – негативна.
- Кількісний аналіз
Отже із аналізу он-лайн вибірки можна зробити висновок, що, Хмельницькі
інтернет-сайти регулярно висвітлювали діяльність органів місцевої влади в особі обласної та районних державних адміністрацій та рад, подій та життя Хмельниччини, але
майже зовсім не знайомили інтернет-аудиторію з проблемами вимушено переселених осіб, які перебувають на території області. Інформація про ВПО, що з’явилася на сайті «Всім» - це не ініціатива редакції, проблему ДБСТ окупованих територій підняв читач та цікава вона була редакції «Всім» лише добу.
- Якісний аналіз.
Жоча матеріал про ВПО на сайті «Всім» не є результатом аналітики когось із її
журналістів, він все ж є аналітичною публікацією хоч і протягом однієї доби у цьому ЗМІ.
Сайт лише переповів інформацію, яку йому надав читач. Отже робити висновки про дотримання принципів балансу чи сенсаційності з боку «Всім» немає сенсу. Такі оцінки придатні до журналіста джерела інформації(сайту АиФ), що в нашу компетенцію не входить.Опублікований (передрук) матеріал не є журналістським розслідуванням, а коментарем до виступу Олени Петряєвої - керівника громадянської ініціативи "Відновлення Донбасу", під час парламентських слухань на тему: "Права дитини в Україні : забезпечення, дотримання, захист" тому говорити про «Людські історії» чи «олюднення» журналістських матеріалів не приходиться. Читач «Всім» просто скопіював публікацію і розмістив у відповідному місці на сторінці «Всім» хоча цим, вказав на існуючу в країні проблему, тому можна сказати, що подана інформація об’єктивна.
Про здатність ЗМІ працювати з різними джерелами інформації (різними джерелами
досвіду при використанні даних чи заяв офіційних осіб, про вміння журналістів підходити критично до такої інформації, про якість перевірки ними фактів висновок зробити неможливо, тому що маємо лише одну публікацію і ту по ініціативі читача, лише з одного джерела.
Із наявного матеріалу можна зробити висновок, що ЗМІ користуються коректною
термінологією при висвітленні проблем ВПО, і автор знає різницю між внутрішньо переміщеними особами та біженцями.
Зважаючи, що інформація одинична і є інформативного характеру (інформується
про проблему підняту на парламентських слуханнях) про різні точки зору щодо ВПО судити неможливо і тим більше ця стаття не містить інформації про політичних діячів, партії, вибори.
Через раніше вказані причини проявів заангажованості, неправдивості чи
спотворення, упередженості інформації або маніпулювання нею з боку ЗМІ не було. Вона також не супроводжувалась відео або фото матеріалами
Публікація на сторінці «Всім» була розміщена за адресою : https://vsim.ua/Vid-Chytachiv/v-ukraine-net-organa-vlasti-kotoryiy-zanimaetsya-detmi-pereselentsami-10552157.html
Опубліковано: 13.10.2016. (14 жовтня вона була вже стерта. Текст див. у файлі 13.10.2016).
В публікації читач використав фактичну офіційну заяву, тому мова статті
нейтральна по відношенню до ВПО і викладені факти не підлягають сумніву, а тим більше не можуть сприяти створенню негативного чи позитивного іміджу ВПО.
З кожним роком кількість інтернет-медіа в області зростає. Загальна медіа ситуація
в Хмельницькій області, зокрема з он-лайн ресурсами, виглядає наступним чином. Практично в кожному з двадцяти районів області є самостійні інтернет-газети або інтернет-варіанти паперових тижневиків. Ті з райцентрів Хмельницької області, які не мають інтернет інформаційного ресурсу у вигляді он-лайн сторінки мають сторінку у facebook. В обласному центрі он-лайн сторінок в межах десяти, а в окремих містах від одної до семи.
По характеру і тематиці публікацій на он-лайн-ресурсах вибірки можна судити про
медіа ситуацію в регіоні.
Інтернет – сайт «Незалежний громадський портал» - приваблює читача своєю
оперативністю в поданні інформації. Причому до інформаційні повідомлення про події обласного центру чи області взагалі та інформація про події, які сталися в районах поділяються майже порівну: 42 і 48% відповідно, що стосуються загальноукраїнських подій в щоденному новинному контенті вони займають не більше 10%. Тільки найбільш важливу інформацію про діяльність уряду, Президента і інших керівників держави можна знайти в новинах.
На сторінках сайту для відвідувачів є важлива інформація про офіційні події в
області, діяльність посадових осіб, міської та обласної влади: міського голови Хмельницького, голови обласної державної адміністрації, обласної ради.
Тематика новинних публікацій сайту сама різноманітна від суспільно – політичної
інформації – до криміналу. При цьому треба відмітити, що сайт «Незалежний громадський портал» не пропонує своїм відвідувачам публікацій побутової чи господарської тематики, порад та сімейних сторінок.
Цікавою темою є спортивні публікації, де читач знайомиться із спортивним
життям в Хмельницькій області, а також із досягненнями місцевих спортсменів. Фотографії та відеоролики, які супроводжують не тільки спортивні публікації, але кожний викладений матеріал на сайті покращують враження і сприйняття читачами інформації.
Явною перевагою інтернет – видання перед паперовими засобами масової
інформації є можливість для читача прокоментувати прочитану статтю, негайно надіславши свій коментар на сайт. Листи читачів на дуже різну суспільно-політичну тематику часто викликають дискусії серед аудиторії, віддзеркалюючи різні погляди на одні і ті ж проблеми, та дають можливість їх негайного обговорення.
Присутня на сайті і інформація рекламного характеру.
За час моніторингу на інтернет – сторінках «Незалежного громадського
порталу» було опубліковано 106 публікацій новинного контенту.
На сторінках Інтернет – сайту «Всім». відвідувачі знаходять і важливу інформацію про
офіційні події в області, що стосуються діяльності Президента, кабінету міністрів, інших керівників держави, посадових осіб міської влади, обласної державної адміністрації, обласної ради, депутатів всіх рівнів від депутатів Верховної Ради від Хмельниччини до депутатів сільських рад, якщо анонсується якась важлива подія. Пропонуються офіційні документи. При цьому об’єм інформації з життя обласного центру складає 78%, інформація районного характеру коливається в межах 17%, загальноукраїнські новини в межах 5 – 6%.
Обов’язковою темою є спортивні публікації, де читач знайомиться із
спортивними новинами в Хмельницькій області, а також із досягненнями спортсменів Хмельницької області в змаганнях, які проводяться в країні чи за кордоном. Барвисті фотографії та відеоролики, які супроводжують не тільки спортивні публікації, але кожний викладений матеріал на сайті покращують враження і сприйняття читачами інформації. Також потрібно віддати належне, що публікації у «Всім» своєю наглядністю переважають публікації на «Незалежному громадському порталі» і їх кількість більш ніж у два рази перевищує кількість публікацій на «Незалежному громадському порталі».
Варто зазначити, що новинний контент, який подається на сторінках
«Незалежного громадського порталу» дублюється на «Всім». Майже немає таких обласних новин, які б не тут не повторювалися. Тому читачеві після перегляду сайту «Всім», практично, немає необхідності переглядати інші обласні інтернет – сторінки, щоб бути в курсі обласних подій.
Можливість написати електронного листа в редакцію чи викласти свою думку в
коментарях надається кожному відвідувачеві сайту «Всім». То ж відвідувачі мають можливість оперативно поспілкуватися між собою з тих питань, які їх цікавлять та хвилюють. Присутня на сайті і інформація рекламного характеру.
За час моніторингу на інтернет – сторінках «Всім» було опубліковано 215
публікацій новинного контенту
ПІДСУМОК.
Питання, пов’язані з ВПО, не привертають уваги місцевих засобів масової інформації
Хмельницької області. Це підтверджується і тим, що за період моніторингу на місцевому ТБ був лиш один сюжет, присвячений ВПО і лише один раз протягом доби можна було побачити повідомлення про проблеми ВПО в обласній інтернет - газеті, причому це був передрук читача з іншої сторінки.
Причини такого ставлення місцевих журналістів до ВПО вказати важко. Адже в
силу як суб’єктивних так і в об’єктивних причин органи влади не настільки якісно вирішують проблеми вимушено переміщених осіб, що про них немає необхідності повідомляти в ЗМІ або замовчувати. Тому питання потребує вивчення.