Волинське державне телебачення
Підсумковий звіт
2016-10-26 00:00:00
Волинська обл.
Резюме за результатами моніторингу телебачення, друкованих та електронних ЗМІ
(Західний регіон. Волинська обл.)
10.10.2016 –23.10.2016
1) Вибірка (кількість ТБ, газет, Інтернет-сайтів).
Вибірка ЗМІ Волинської області, що стали об’єктами моніторингу, була представлена 7 регіональними ЗМІ (2 місцеві телестанції, 3 газети та 2 онлайн-медіа), також моніторингова команда враховувала приналежність ЗМІ за правом заснування та володіння, потенційний вплив та рейтинг як критерії відбору. Вибірка складалася з якнайменш однієї ТБ станції і газети державної форми власності.
2) Увага до тематики ВПО (частка від загального контенту).
Результати моніторингу засвідчили що питання, пов’язані з ВПО, не приваблювали особливої уваги ЗМІ (обсяги ефірного часу, газетної площі та кількість символів матеріалів про ВПО змінювалася з 0% від загального обсягу ефіру телевізійних каналів-учасників моніторингу до 23,5% у інтернет-виданнях).
3) Окремо по телебаченню за параметрами:
Телевізійні канали-учасники моніторингу за звітний період жодного разу не згадали про тематику ВПО.
3.1. ПРЕСА Газети з вибірки моніторингу зачепили лише проблеми державної допомоги ВПО.
Щодо представлення суб’єктів, найбільш активно газети інформували про самих ВПО: 2% загального контенту, регіональні держадміністрації (0,1%). Тональність матеріалів була переважно нейтральною й позитивною.
В газеті «Волинь-Нова» йшлося про працевлаштування та соціальну підтримку ветеранів АТО, матеріал викладений неупереджено у позитивній тональності, однак, він не стосувався ВПО.
Газета «Вісник» - інформувала читачів про переселенців, котрі не втратять своїх соціальних виплат. Хоча зі слів міністра соціальної політики Павла Розенка близько 30-40 % від всіх переселенців на сьогодні отримують допомогу від України, однак проживають на територіях, підконтрольних окупантам.
«Переселенці не втратять своїх соціальних виплат, якщо вони дійсно справжні» /Вісник, №341\2 від 12.10.2016
Перевірка переселенців не позначиться на тих особах, які на сьогодні справді переселились на мирну територію та є реальними внутрішньо переміщеними особами. Однак ті громадяни, які використали такий статус для спонсорування терористів ДНР-ЛНР можуть забути про допомогу держави назавжди.
В Міністерстві соціальної політики кажуть, що справжнім переселенцям боятись нічого, в першу чергу відомство боротиметься із злочинними угрупуваннями, які заробляють на псевдопереселенцях мільярдні суми коштів.
За словами міністра соціальної політики Павла Розенка близько 30-40 % від всіх переселенців на сьогодні отримують допомогу від України, однак проживають на територіях, підконтрольних окупантам.
”Щотижня СБУ затримує кур'єрів з купою карток і грошей, які перевозять на непідконтрольну територію. З початку року правоохоронці вилучили готівки в різній валюті на загальну суму близько 35 млн грн. Очевидно, що частина грошей, як мінімум, прямо була б сплачена бойовикам як плата за в'їзд-виїзд. А, може, це взагалі зарплата для бойовиків була? Я не хочу, щоб гроші українського бюджету йшли на фінансування терористичних організацій „ДНР” і „ЛНР”. Це неприпустимо”, - повідомив Розенко.
Також Розенко заявив, що порядним та чесним громадянам боятися не потрібно.
В свою чергу, голова Партії Пенсіонерів України Микола Кукуріка повідомив, що перевірка внутрішньо переміщених осіб має бути дуже точною, щоб допомогу держави не втратили ще й ті люди, яких віднесуть до псевдо переселенців помилково. Також потрібно перевірити всіх корумпованих чиновників, в кишенях яких осідають кошти, які призначаються переселенцям.
«В першу чергу потрібно перевірити тих, хто дозволяє оформлювати липові довідки для отримання соціальної допомоги. Кошти, які держава видає на переселенців мають отримувати саме ці люди, а не чиновники, які по вуха погрузли в корупції», - повідомив голова ППУ.
Журналісти висвітлювали тематику своїх репортажів у нейтральній та здебільшого позитивній тональності. Маніпуляцій у цій частині за наслідками моніторингу виявити не вдалося.
У порівнянні з телеканалами, місцеві газети та електронні видання мінімально, однак висвітлювали проблеми ВПО (16,6% новинного контенту, який підлягав моніторингу).
Газети з вибірки моніторингу найбільш активно висвітлювали теми, пов’язані з ВПО та державну допомогу (16,6%).
Щодо представлення суб’єктів, найбільш активно газети інформували про самих ВПО: 100% загального контенту.
Тональність матеріалів була нейтральною.
Протягом звітного періоду в інформаційних та інформаційно-аналітичних матеріалах електронних ЗМІ матеріали щодо ВПО висвітлювалася у нейтральній та переважно негативній тональності.
У матеріалах електронного видання «Волинські новини» та «Волинь Post» за період моніторингу журналісти не завжди зуміли уникати зайвої сенсаційності, а інколи, бракувало й толеранції в матеріалах.
На сторінках електронного видання «Волинські новини» йшлося про проблемних позичальників із зони АТО та анексованого Криму та механізм позбавлення їх старих боргів. Банки вирішили їх просто списати.
Матеріал викладений неупереджено у нейтральній тональності.
http://www.volynnews.com/news/economic/banky-khochut-spysaty-stari-kredyty-meshkantsiam-donbasu/
Банки хочуть списати старі кредити мешканцям Донбасу \ 11 Жовтня 2016 08:30
Видання «Волинь POST» - інформувало читачів про скандал, котрий стосувався місцевих переселенців.
У Луцьку викрили двох підлітків, які жорстоко знущалися над котом
20 вересня, 10:42
Журналісти висвітлювали тематику своїх репортажів у негативній тональності, використовувалась практика «отруйного сандвіча» при подачі інформації. Маніпуляційна технологія базувалася на публікації реакції блогерів мережі Фейсбук на випадок знущання над тваринами, до якого були причетні ВПО.
Так, образливі «переселенка», «шкуродерка», «прихильники руського міра», дозволили створити локальну «сенсацію», завести кримінальну справу на молоду, переселену з Донецька особу, яка вибачалась публічно і, попала під шквал осуду з боку громадськості.
Окрім, того, журналісти, маніпулятивно розвиваючи тему, для підсилення негативу, зробили припущення, що подруга Любові Таропіної Анастасія Варголяк, « згідно з дописами в соцмережах, полюбляє їсти голубів».
20.10.16
Дівчина, яка в Луцьку знущалась над котом, виявилась прихильницею «русского міра»?
Розгорнута не без допомоги видання Волинь-Post громадська кампанія завершилася вибаченнями дівчини та сумним епілогом, з фактичною її втечею з під слідства на території терористичних угрупувань ЛНР і ДНР до батьків.
Парочці, яка знущалася у Луцьку над котом, може «світити» 2 роки.\ 21 вересня, 14:29
Шкуродерка публічно вибачилась перед лучанами та заперечила прихильність до ЛНР \20 вересня, 14:45
Відтак, електронні видання з вибірки моніторингу зачепили лише проблеми бізнесу у банківській сфері та висвітлювали соціальну напругу навколо згаданого вище випадку знущання над тваринами використовуючи інформаційні маніпуляції.
Щодо представлення суб’єктів, найбільш активно видання інформували про самих ВПО.
Проаналізовані 2 онлайн-медіа присвятили тематиці ВПО загалом 6725 символів (близько 7 стандартних сторінок формату А4) у такій послідовності: соціальна напруга (4773), бізнес (1217),
Щодо представлення суб’єктів дослідження загальної тематики ВПО, онлайн-медіа найбільшу увагу приділяли: самим ВПО (100%).
Щодо тональності публікацій, онлайн-медіа представляли суб’єкти моніторингу переважно негативно і нейтрально. Регіональні ВПО були представлені у негативній тональності значною кількістю символів (близько 63,9% від загального обсягу, присвяченого цьому суб’єкту).