galka.if.ua
Новини "galka.if.ua"
2015-10-23 00:00:00
1
На сайті Івано-Франківської агенції новин «galka.if.ua» 23 жовтня 2015 року зафіксовано повідомлення яка за весь час моніторингу теми ВПО в Івано-Франківську є чи не найбільш суттєвим та глибинним. Це повідомлення, під заголовком «Без права голосу: франківські переселенці про вимушене безголосся на місцевих виборах», торкається важливого питання щодо позбавлення внутрішньо переміщених осіб права на участь у голосуванні на місцевих виборах. Стаття має ознаки аналітичного матеріалу, що побудований на опитуванні думок самих ВПО щодо позбавлення їх такого права.
Можна ствердити, що журналісти інтернет-видання «galka.if.ua» спробували не просто описати проблему, але зазирнути глибше – донести до читачів думки та переживання самих переселенців.
Так, у даному повідомленні журналіст описує і життєві історіє основних героїв, переселенців які опинилися в обласному центрі Івано-Франківської області, які вже більше року тут навчаються, працюють та просто мешкають як повноцінні члени громади міста – Ярослав Мінкін, 31 рік, приватний підприємець, поет, культурний менеджер і громадський активіст з Луганська; Сергій Попов, 27 років, громадський активіст з Луганська; Лариса Кабашенко, 41 рік, з Луганська; Марія Аматині, графічний дизайнер з Донецька; Сергій Ніконоров, 32 роки, лікар-ветеринар з Донецька; Олеся Архіпова, 25 років, з Макіївки Донецької область. Такий підхід до висвітлення матеріалу носить якісний та позитивний характер, що дозволив глибше розкрити проблему ВПО.
У цій статті журналістка «galka.if.ua» створила платформу для висвітлення думок та бачень самих ВПО щодо ситуації навколо їх участі у місцевих виборах. Стаття якраз і створила так званий форум місцевого рівня, який націлений на допомогу ВПО.
Стаття «Без права голосу: франківські переселенці про вимушене безголосся на місцевих виборах» публікується на сайті «galka.if.ua» під авторством Софії Дейчаківської та не зустрічається на інших сайтах чи виданнях Івано-Франківська, а отже ЗМІ продукує власний матеріал.
Оскільки у вказаній статті окрім вступної частини журналістки містяться в основному коментарі та інтерв`ю внутрішньо переміщених осіб, можна ствердити, що метою повідомлення є захист прав та інтересів ВПО, а тому їх точка зору тут представлена найповніше.
Так, адже для підготовки матеріалу авторці знадобилось вивчити законодавчу базу щодо права участі у голосуванні, поспілкуватись із переселенцями які проживають в Івано-Франківську, експертами та правозахисниками!
Так, у повідомленні використано тільки коректну термінологію без застосування принизливих чи образливих формулювань!
Так, адже у повідомленні немає терміну «біженці», а основних суб’ктів нашого моніторингу авторка статті чітко ідентифікує як ВПО!
Ні!
Так, адже у матеріалі висвітлено різні точки зору щодо проблеми обмеження виборчого права!
Таких матеріалів не зафіксовано!
Матеріал супроводжується одним графічним зображенням у стилі карикатури під лозунгом «Ви робите вигляд, що нас немає у суспільстві, ми робимо вигляд, що вас немає в бюлетені». Графічне зображення передає суть непорозуміння між владою та ВПО.
Таких матеріалів не зафіксовано!
Таких матеріалів не зафіксовано!
Ні!
Ні!
Ні!
Ні!
Ні!
Ні!