Vpoltave.info
Росіянка з Криму розповіла про нюанси роботи з переселенцями на Полтавщині
2016-02-19 00:00:00
3339
Дотримаються принципів балансу і намагаюбться дати більш вичерпну інформацію, а ніж інформування про подію
Так, ЗМІ використало людсьекі історії, але не проводить розслідування
Ідентифікують проблеми
ПРодуктують власні матеріали та переробляють інформацію інших ЗМІ ( ОДТРК Лтава)
Пропонують суспільству збалансоване та об’єктивне висвітлення проблем
Так, здатні. Факти перевіряються
Так корректно і необразливо
так
ні
так
ні
так
не МАЄ
Росіянка з Криму розповіла про нюанси роботи з переселенцями на Полтавщині
19Лютого 14:07
З початком бойових дій на сході України Центр адаптації для бездомних у Полтаві (на вул. Шевченка) взяв на себе місію опіки над вимушеними переселенцями з Луганської та Донецької областей.
Лише цьогоріч там допомогли майже чотирьом сотням людям, які вимушені були кидати все та шукати прихистку на незнайомій території. Про це розповла директор цього центру Олена Чикурова під час тренінгу для журналістів Полтавської та Черкаської областей:
«Потрапляють до нас у своїй більшості люди з середнім, низьким, достатком, або ж узагалі без нього. Це люди, які знаходяться в досить серйозному стресі, як би вони не маскували. І проблема в тому, що фахово з ними ніхто не працює, щоб вийти з цього стресу - принаймні в Полтаві таких спеціалістів я не знаю».
Центр розрахований на перебування там одночасно до півсотні людей. Для них є спальні приміщення, санвузли, кухня. До того ж опіка соціальних працівників, психологів, медиків. Для дітей організовують заняття в спеціальному центрі розвитку, каже Олена Чикурова:
«Там працюють гарні дитячі психологи, там соцпрацівники, там дітям викладають англійський і японську мови»
Те, що центр для бездомних - є недержавною структурою, допомагає налагодити контакти з тією стороною швидше – на особистих домовленостях. А це - насамперед відновлення документів, після чого вже й шляхи до працевлаштування та лікування. Останнє, за словами Олени Чикурової, украй важливе і для самих людей зі сходу, і для оточення, куди вони прибувають.
«Лише за цей рік у нас виявлено 4 людини з активною формою туберкульозу. Тобто приїхали абсолютно нормальні зовні чоловіки – від 46 до 56 років. Такі вони хороші, без згубних звичок, але у них активна форма туберкульозу, а документів немає. Показують лише мені довідку, де печать так званої «ЛНР», що будинок пропав прямим потраплянням снаряду. І як людині бути, коли в неї немає документів, як йому лікуватись? Та, ніяк. Ніхто не захоче приймати в медзаклад».
Звісно, доводиться зіштовхуватися з потоком переселенців, які є залежними від алкоголю та наркотиків – з ними особлива робота. Щоправда результату би хотілось кращого, каже Олена Чикурова. Адже поки згоджуються на лікування та реабілітацію лише кілька людей із 10-ти.
Проблема світоглядного непорозуміння з людьми, які приїздять, Олені Чикуровій знайома з власного досвіду. Проте жінка вважає, що нині вже часи агресивних настроїв минають. Саме час шукати діалог.
Центр бездомних у Полтаві підтримують органи місцевого самоврядування міста. Директорка закладу каже, це той рідкісний випадок, коли є розуміння з боку влади, що така робота повинна вестися.
ні
ні
ні
ні
ні
ні