ОДТРК "Кіровоград"
Звіт за жовтень
2015-10-31 00:00:00
Кіровоградська обл.
Станом на 31.10.2015 канал «Кіровоград» транслював у своїх щоденних програмах новини, з яких 1600 секунд, а це шість випусків "День за днем" та один випуск програми "Тема дня", а також досить ґрунтовний репортаж у спецвипуску підсумкової програми «Погляд» включали в себе сюжети з різноманітними проблемами ВПО. Протягом 950 секунд ефірного часу «Теми дня» обговорювались виключно проблеми ВПО за напрямками: працевлаштування, соціальна адаптація, житло, освіта, бізнес, роль державних та недержавних організацій, підтримка ЄС, інше. Суб’єкти, зокрема такі як ВПО, НДО, РДА досить часто фігурують у зазначених матеріалах. Суб’єкти ПП, КМ, К обл., Ц, – зовсім не згадуються .
Тональність суб’єктів – здебільшого позитивна, зрідка – нейтральна.
Сюжети новин каналу «Кіровоград», який став співорганізатором ряду заходів, створені на основі перевірених фактів, із глибокими коментарями фахівців та зацікавлених осіб, в тому числі представників ВПО. Тематика сюжетів охоплює всю проблематику ВПО – від житла до соціальної адаптації сімей з дітьми. У сюжетах висвітлено ряд спеціальних програм, які мають підтримку на державному рівні, впроваджуються за підтримки ЄС та інших держав, які входять до ЄС, але пропонують і власні проекти в цьому руслі. Часто акцентується і розкривається роль недержавних організацій, громадських об’єднань та волонтерів, їх участь у освітянських програмах, програмах соціальної та психологічної адаптації осіб з окупованих регіонів, і насамперед це стосується дітей молодшого шкільного віку та школярів.
У сюжеті від 22.10 2015 року наведена статистика по кількості ВПО в Кіровоградській області, акцентована увага та тому питанні, що згідно новому Закону України «Про місцеві вибори» ВПО, на жаль, не зможуть взяти участі у голосуванні.
У сюжеті від 30.10 2015 року постала яскрава постать Вадима Хрипливого, переселенця з Донбасу, про якого вже писала газета «Кіровоградська правда», і яка зацікавила телевізійників каналу «Кіровоград». Вадим не тільки створив екстрим–клуб, а й займається з молоддю різними видами спорту. Сам же Вадим притримуються здорового способу життя, займається спортом, а зокрема кросфітом і вже має певні досягнення, про які розповів його тренер Сергій Коломойцев. Крім того, хлопець полюбляє подорожувати, про що й розповів журналістам телеканалу.
Усе це можливо для цілеспрямованої людини, яка не боїться труднощів.
Якщо перейти до загального аналізу, то можна стверджувати, що проблеми адаптації та зайнятості – головні теми сюжетів.
Тональність представлення суб’єктів – позитивна і іноді нейтральна.
У сюжетах використана професійна термінологія, без упередженості до ВПО. Теми підкріплені відеорядом із місця подій (тренінгів, майстер-класів, ярмарки вакансій в рамках проекту "Спільні дії - єдина громада" та інших).
Для ВПО в рамках проекту надруковано буклет Кіровоград ГІД, що дозволить переселенцям краще зорієнтуватися на місцевому рівні.
Аналогічну тему було висвітлено в аналітичній програмі «Погляд», спецвипуск якої вийшов у ефір напередодні дня тиші у п’ятницю 23 жовтня. Протягом 410 секунд журналісти ґрунтовно окреслили проблеми, які виникають у внутрішньо переміщених осіб у зв’язку з неможливістю взяти участь у виборах до місцевих рад, представлені позиції щодо цього питання власне самих представників ВПО, так і представників державної влади на місцях. Загалом репортаж чітко окреслив проблематику цієї проблеми, визначивши шляхи виходу з цієї юридичної колізії з погляду самих ВПО і їхніх нових співгромадян.
Сюжет від 7.10.2015 «Теми дня» «Декада зайнятості переселенців» висвітлює багато тем. До обговорення проблематики були залучені представники центру зайнятості, громадські організації, роботодавці та переселенці. Цей сюжет з даної тематики є найбільш позитивно забарвленим і світлим, насамперед завдяки зацікавленості у вирішенні хоч би найнагальніших питань таких осіб з боку запрошеної гості у студії.