ТРК “МАРТ”
Аналітичний звіт
2015-10-26 12:00:00
Миколаївська обл.
ТК «МАРТ»
Аналізувалися новини «Муніципальна Служба Новин (МСН)».
Загальний обсяг – 13951 секунд.
Стосовно ВПО – 85 секунд (негативна тональність – 0, позитивна тональність – 67, нейтральна тональність – 18).
Суб’єкти:
- Внутрішньо переміщені особи
- Районі державні адміністрації (міськвинкоми)
Теми:
- Соціальна адаптація та життя в громаді.
Максимальний показник по тональності позитивний (67 секунд). Негативної тональності не виявлено. Суб’єкти сюжетів – це самі переміщені особи та міський голова міста Миколаєва.
На цьому місцевому телеканалі було надано лише однин сюжет стосовно внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Який стосується теми соціальної адаптації переселенців та умов їх життя у місцевій громаді. Він розпочався із озвучення великої суми коштів, яка спрямована на допомогу переселенцям, які розташувалися у Миколаєві. У передачі пояснили, що ці гроші надані у рамках проекту «Нові можливості для проживання, навчання та працевлаштування вимушених переселенців у Миколаєві», який підтримано Європейським Союзом. Загальна сума гранту становить 265 000 євро. Його реалізовуватимуть департамент ЖКГ, міське управління освіти, Миколаївський територіальний центр надання соціальних послуг, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Миколаївській області, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Проектом передбачено виконання наступних завдань: проведення ремонту в гуртожитках, де проживатимуть вимушені переселенці, ремонту в дитячих садах, які відвідуватимуть їхні діти, покупка одягу для дорослих і дітей, а також постільної білизни та інших необхідних речей, організація безперервного процесу навчання дітей шкільного та дошкільного віку, забезпечення умов для психологічного здоров'я людей, проведення психотерапевтичної роботи з переселенцями для адаптації їх до нових умов життя, створення центру соціально-економічної підтримки на базі Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області. В рамках ефірів була надана пряма мова міського голови Юрія Гранатурова та директора департаменту праці та соціального захисту населення Миколаєва, які пояснювали, яким чином, місцева влада планує надавати підтримку переселенцям, котрі знаходяться (тимчасово або на постійній основі) у Миколаєві. Сьогодні до районних центрів зайнятості звернулися 394 людини, які переселилися з окупованих територій, з них працевлаштовано - 132 людини. Також у місті діє «банк гуманітарної допомоги». Пункти прийому і видачі гуманітарної допомоги працюють у структурних підрозділах міського територіального центру. На цей момент «банк гуманітарної допомоги» містить 2941 одиницю взуття та одягу. Крім цього в рамках грантового проекту планується оренда квартир для сімей вимушених переселенців - планується орендувати 50 квартир на загальну суму 65 945 євро.
Можна зазначити, що телевізійні ЗМІ не дотримуються принципів балансу та уникають сенсаційності у висвітлені проблем вимушених переселенців. Новини надані своєчасно, у день, коли відбувся захід. Надано небагато аналітичних даних, але без аналізу матеріалу. Щодо проблеми, які були висвітлені, надавалось часткове їх вирішення. Стимулювання вирішення проблем серед громади не виявлено.
У сюжетах стосовно теми ВПО матеріал у ЗМІ був власним. Журналісти однобічно надали інформацію, надали коментарі представників влади, а коментарі переселенців були відсутні. Зафіксовано, що журналісти-телевізійники не використовували різні джерела інформації та не мали критичного ставлення до коментарів офіційних осіб. Стосовно переселенців інформацію подавалася у коректній формі, без принизливих та образливих слів. Можна сміливо зазначати, що представники миколаївського телебачення знають різницю між біженцями та вимушеними переселенцями, та використовують правильну термінологію. Ангажованості, упередженості чи викривлення інформації не виявлено.