“Николаевские новости”
Аналітичний звіт
2015-10-26 12:00:00
Миколаївська обл.
Аналітичний звіт.
Преса.
(за період 01-23 жовтня)
Миколаївська область.
До вибірки моніторингу преси Миколаївської області за період з 1 по 23 жовтня увійшло три видання «Николаевские Новости», «Вечерний Николаев» та «Южная правда». Тема моніторингу: ситуація навколо внутрішньо переміщених осіб (ВПО) України.
Завдяки здійсненому моніторингу преси стосовно вказаної теми можна сміливо сказати, що ЗМІ Миколаївщини приділили мало уваги питанню щодо життя людей, які мають статус внутрішньо переміщених осіб.
Окремо можна зазначити, що моніторинг припав саме на період виборчого процесу до місцевих рад. На перших шпальтах друкованих видань, які ввійшли до моніторингу, найбільша кількість інформаційних матеріалів була зафіксована у контексті декількох тем (при чому нижче зазначені теми були представлені більш менш у рівних пропорціях): 1) виборчий процес до місцевих рад та голів міст/селищ, 2) діяльність міського голови міста Миколаєва Юрія Гранатурова, 3) діяльність голови Миколаївської обласної державної адміністрації Вадима Мєрікова. Багато інформаційних матеріалів стосувалось відвідуванню Миколаєва та міст Миколаївської області представниками Верховної ради України, уряду, Президентом України.
Найпопулярніша інформація у друкованих ЗМІ – отримання містом Миколаєвом гранту від ЄС на загальну сума 265 000 євро. Його реалізовуватимуть департамент ЖКГ, міське управління освіти, Миколаївський територіальний центр надання соціальних послуг, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Миколаївській області, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Проектом передбачено виконання наступних завдань: проведення ремонту в гуртожитках, де проживатимуть вимушені переселенці, ремонту в дитячих садах, які відвідуватимуть їхні діти, покупка одягу для дорослих і дітей, а також постільної білизни та інших необхідних речей, організація безперервного процесу навчання дітей шкільного та дошкільного віку, забезпечення умов для психологічного здоров'я людей, проведення психотерапевтичної роботи з переселенцями для адаптації їх до нових умов життя, створення центру соціально-економічної підтримки на базі Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області.
У негативній тональності інформації подано не зафіксовано.
Газета «Николаевские Новости».
Загальних обсяг надрукованої інформації – 437129 знаків.
Стосовно ВПО – 794 знаків (негативна тональність – 0, позитивна тональність – 216, нейтральна тональність – 578).
Суб’єкти:
- Внутрішньо переміщені особи
- Районі державні адміністрації (міськвинкоми)
Теми:
- Соціальна адаптація та життя в громаді.
У газеті «Николаевские Новости» була зафіксована стаття по темі «Соціальна адаптація», стосувалася ситуації навколо внутрішньо переміщених осіб. Інформаційний матеріал був розміщений на другій сторінці газети, без супроводу фото матеріалами. Кількість друкованих знаків – 794. Зазначена стаття стосувалася події щодо вручення миколаївським міським головою текстильних виробів (одежа, постільні приналежності, ін.) переселенцям (внутрішньо переміщеним особам). Ця допомога здійснювалася в рамках проекту «Нові можливості для проживання, навчання та працевлаштування вимушених переселенців у Миколаєві», який підтримано Європейським Союзом. За інформацією ЗМІ на сьогодні до районних центрів зайнятості звернулися 394 людини, які переселилися з окупованих територій, з них працевлаштовано - 132 людини. Також у місті діє «банк гуманітарної допомоги». Пункти прийому і видачі гуманітарної допомоги працюють у структурних підрозділах міського територіального центру. На цей момент «банк гумпомощі» містить 2941 одиницю взуття та одягу. Крім цього в рамках грантового проекту планується оренда квартир для сімей вимушених переселенців - планується орендувати 50 квартир на загальну суму 65 945 євро. Проектом передбачено проведення ремонту в гуртожитках, де проживатимуть вимушені переселенці, ремонту в дитячих садах, які відвідуватимуть їхні діти, покупка одягу для дорослих і дітей, а також постільної білизни та інших необхідних речей, організація безперервного процесу навчання дітей шкільного та дошкільного віку, забезпечення умов для психологічного здоров'я людей, проведення психотерапевтичної роботи з переселенцями для адаптації їх до нових умов життя, тощо.
Представлений матеріал не є балансованим, подача до читача тільки з одного боку, без аналізу ситуації (578 знаків у нейтральній тональності, 219 знаків у позитивній тональності). Стаття має ознаки замовного інформаційного матеріалу, який спрямований на формування позитивного іміджу діючого міського голови м. Миколаєва (у контексті виборчого процесу). Також, це видання надало інформацію, що в місті Миколаєві стоять на обліку понад 5269 переміщених осіб (ВПО).