Волинське державне телебачення
Резюме за результатами моніторингу Волинського телебачення
2015-10-31 00:00:00
Волинська обл.
Протягом звітного періоду в інформаційних та інформаційно-аналітичних програмах місцевих друкованих ЗМІ матеріали щодо ВПО висвітлювалася в більшості позитивній або нейтральній, тональності. Негативна тональність на телебаченні була повністю відсутня
Волинське телебачення у своїх репортажах висвітлювало долі сімей після початку воєнних дій на сході України, які змушені були покинути обжиті домівки та шукати прихисток на безпечній території. Для багатьох переселенців зі Сходу та Криму рідною стала Волинь. ВПО зіштовхнулися з низкою проблем, які долати їм допомагають волиняни.
Редакція зібрала цикл програм під назвою «Схід і Захід – разом!», які включалися після програми Новин.
Журналісти у позитивній, здебільшого нейтральній тональності змальовують долі переселенців, що реалізували себе на Волинській землі. Також зазначається, що усі, хто потрапив через війну на Сході були щиро зустрінуті на волинській землі.
Цикл «Людських історій» висвітлюються заради «олюднення» журналістських матеріалів, і завершуються якісним журналістським розслідуванням.
Війна змінює погляди на життя. Характери. Змушує дорослішати. Незважаючи на юний вік молоді переселенці, напрочуд розважливі та серйозні. Дівчата допомагають волонтерам підтримувати бійців у зоні АТО. І вірять, що прийде пора, коли вони повернуться на Донбас, у рідний край. З любов'ю в серці до тієї землі, яка прихистила її у неспокійний час війни та життєвих поневірянь.
Тут журналісти використовують мову і описи, що є лестивими по відношенню до ВПО.
До честі волинських медійників не було зафіксовано жодного факту нападків на ВПО.
Навпаки, журналісти використовують певні слова чи мову, що сприяють створенню позитивного іміджу ВПО. Переселенці – громадяни України: працьовиті, інтелігентні державницьки налаштовані. Загалом, в Телевізійні канали дотримувалися принципів балансу та уникали сенсаційності при висвітленні проблем ВПО.