ТОДТК
Підсумковий звіт "Вісті ТТБ"
2015-10-26 00:00:00
Тернопільська обл.
Випуск новин на Тернопільській обласній державній телерадіокомпанії ( ТОДТРК) або ТТБ виходять в ефір щовечора із повторенням програм у вихідні. «Вісті ТТБ» формуються протягом дня і подаються в ефір о 19-00 і 22-00 годинах в період понеділок – п’ятниця щодня, а в суботу-неділю виходить підсумковий новинний калейдоскоп повторів за тиждень програм «Вісті ТТБ».
Щоденний випуск новин становить від 16 до 27 хвидин. Збебільшого висвітлюються новини та проблеми з життя регіону. Максимальнрий час програм становить до 30 хвилин.
У програмі «Вісті ТТБ» від 1.10.2015р. - тривалість програми 1639с. - містився сюжет про відзначення Дня людей похилого віку в геріатричному пансіонаті села .Петрики Тернопільського району. Автори ідентифікували проблеми і чітко окреслювали ситуацію через інтерв’ю з внутрішньо переміщеними особами, які там перебувають, та вказали кількість їх у цьому закладі. Інтерв’ю з старшою жінкою, що є внутрішньо переміщеною особою, «оживили» журналістський матеріал. Цей сюжет є оригінальним і не використовує інших джерел. У даній новинній програмі журналісти запропонували суспільству збалансоване та об’єктивне висвітлення проблеми перестарілих внутрішньо переселених осіб зі Сходу України, що живуть на Тернопільщині, привертає увагу до проблеми внутрішніх переселенців.
У програмі «Актуально» від 1.10.2015р. - тривалість програми 1139с. – журналісти тернопільського обласного телебачення подали інтерв’ю з заступником керівника Тернопільського обласного центру зайнятості Олександрою Островською, присвячений змінам законодавства на ринку праці. Проблемам переселенцяів присвячено 330 секунд. Йшлося про пільги, які матимуть роботодавці при забезпеченні роботою внутрішньо переміщених осіб. У нейтральній тональності і без сенсацій подано інформацію про Постанову Кабміну України про державні компенсації для внутрішньо переселених осіб щодо їх працевлаштування та коштів переїзду до місця праці. Також подавалася інформація для внутрішньо переміщених осіб із проханням при пошуку роботи звертатися до центрів зайнятості у кожному районі області.
У програмі «Вісті ТТБ» та «Актуально» журналісти запропонували суспільству збалансоване та об’єктивне висвітлення проблем внутрішньо переселених осіб. Матеріали показали, що журналісти тернопівльського державного телебачення здатні працювати з різними джерелами інформації, користувалися коректною термінологією при висвітленні проблем внутрішньо переміщених осіб. В описаних програмах журналісти обласного державного тедебачення представляють тему вимушених переселенців без сенсацій, подаючи лише факти та людські історії, які можуть формувати громадську думку у позитивному руслі, звернути увагу на проблеми людей, які вимушені були покинути власні помешкання.
Тернопільщиниа прийняла близько 2 тисяч переселенців. Ця тема була надзвичайно актуальною рік тому на телеканалі ТТБ, який подавав усі новини щодо прибуття нових вимушено ипереміщених осіб в область на тимчасове проживання. Окрім власних матеріалів, у новинах подавалися сюжети від управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, обласного управління міліції тощо. Кожен приїзд людей із сходу, їхня доля, можливість працевлаштуватися, адаптуватися тощо знаходили відображення на ТТБ, спонукали до підтримки, бажання допомогти.
Із зменшенням кількості пересенців це питання почало втрачати актуальність.
Водночас поширювалися у соціальних мрежах і негативні матеріали про ВПО. Вони також відіграли роль у тому, що про їхні проблеми почали менше повідомляти.
В інформаційному просторі ситуацію також змінили події на сході. Інформаційний контент ТТБ наповнився іншими важливими темами – допомога бійцям антитерористочної операції, волонтреський рух, ситуація на сході України, ситуація із мобілізацією тощо.
Виборча кампанія також відсунула на другий план проблеми переселенців. Ефір телеканалу почали займати не прооблеми переселенців, а місцеві питання, які можуть вирішувати органи місцевого самоврядування чи нові депутати.
Водночас, тема вимушено переміщених осіб залишається актуальною. Тому можна очікувати повернення до цього питання після виборів. Зіграватиме роль і ситуація на сході держави.