057.ua
Звіт моніторингу інтернет-ЗМІ за період з 01.10.15 по 31.10.15
2015-10-31 00:00:00
Харківська обл.
Загальні враження і висновки щодо медіа, які моніторились
За період з 1 жовтня 2015 року, по 31 жовтня 2015 року, були проаналізовані три харківських новинних електронних видань, які публікують, у середньому 25 - 40 новин в день, або, приблизно, 775 - 1400 новин в місяць. Разом, на три видання приходиться, біля, 3000 статей в місяць, з яких 13 стосуються тематики внутрішньо переміщених осіб (ВПО), що складає, лише, 0.43%.
Одне з трьох видань поширює новини з посиланням на джерело, інші два, створюють власний продукт. Всі, представлені на сайтах новини надають стислі факти, в більшості випадків, без альтернативних поглядів на приведені проблеми. У своїх публікаціях, ЗМІ, що моніторились, не роблять аналітичні матеріали, зокрема, проблем ВПО. Видання не намагаються зазирнути глибше у деякі більш складні, або, навіть, контроверсійні моменти, виходячи з їх основного завдання - продукування новин. Аналізувати, робити висновки та більш детально досліджувати тематичні проблеми, в тому числі формувати громадську думку - не притаманно та не є пріоритетом ЗМІ, що моніторились. Проте, дані видання, також, є незаангажованими, та об'єктивними.
Більшість статей онлайн-новин за звітний період присвячена темам житла (43.8%), соціальної адаптації та життю в громаді (26.1%), працевлаштуванню (18.6%), бізнесу (10.5%) та освіті (1%).
Діаграма
В новинах сайтів, проблеми переселенців висвітлювались міжнародними організаціями (22.3%), кандидатами в мери (9%), переселенцями (5.2%), громадськими, благодійними організіціями (1%), та білшь за все, органами влади (62.5%).
Діаграма
В загальному представленні суб'єктів, також, треба відмітити присутність міжнародних організацій, які опікуються проблематикою ВПО. За новинами видання зрозуміло, що основну допомогу переселенцям надають міжнародні організації та волонтери.
В усіх суб'єктів, тональність висловлювань, переважно була нейтральною, менше позитивною, та зовсім незначною частиною - негативна.
Сайт Города Харькова 057.ua
Більшість статей онлайн-новин “Сайт города Харькова 057.ua” за звітний період присвячена темам соціальної адаптації і інтегруванню в суспільне життя молоді, що приїхала з Донецької та Луганської областей. Також, висвітлюється житлові проблеми переселенців.
Кількісний моніторинг новин сайту показав, що тема соціальної адаптації та життя в громаді найбільш висвітлена, та складає 79.1% від загального обсягу представлення тем. Інша тема, безпосередньо пов'язана із соціальною адаптацією ВПО, така як житло, займає весь залишившийся обсяг новинних матеріалів - 20.9%.
Діаграма
В загальному представленні суб'єктів, також, треба відмітити присутність міжнародних організацій, які опікуються проблематикою ВПО. В новинах сайту, проблеми переселенців висвітлювались міжнародними організаціями (79.1%) та органами влади (20.9%).
Діаграма
За новинами видання зрозуміло, що основну допомогу переселенцям надають міжнародні організації та волонтери. В усіх суб'єктів, тональність висловлювань, переважно була нейтральною, менше позитивною, та зовсім незначною частиною - негативна.
Щодо якості представлення інформації, то онлайн-новини “Сайту города Харькова 057.ua” не є такими, що всебічно висвітлює проблему ВПО, а лише коротко констатує факт, тому, з тієї точки зору, нема й потреби дотримуватися принципів балансу, та представлення точки зору декількох суб'єктів. Статті не є аналітичним матеріалом, зокрема, проблем ВПО, отже, видання не намагалося зазирнути глибше у деякі більш складні, або, навіть, контроверсійні моменти.
За досліджуваний період, новинні повідомлення сайту тільки ідентифікували проблеми, що стосуються ВПО, без намагання сформувати громадський форум на місцевому рівні, направлений на вирішення проблеми.
Новини “Сайта города Харькова 057.ua” продукують власні оригінальні матеріали, а не просто використовують чи “перероблюють” інформацію, що взяли з новинних агенцій або національних ЗМІ.
Статті не захищають певну точку зору, але, в той же час, й не пропонує суспільству збалансоване і об’єктивне висвітлення проблеми.
Сайту не притаманно робити з новини якусь резонансну подію, як й заглиблюватись в саму висвітлену проблему. Так, в одній із статей йдеться про модульне містечко для переселенців, та про всебічну їм допомогу, але проблема житла не розкрита та не зрозуміло чи є, власно кажучи, це проблемою взагалі. Коментар по модульному містечку дає лише представник міського виконкому, причому таких коментар не несе в собі якоїсь корисної інформації, а ЗМІ не робить аналітичні матеріали, що стосуються проблем ВПО та не намагається зазирнути глибше в проблему житла для переселенців.
Тематичні статті сайту, що моніторились, не є аналітичними матеріалами щодо проблем ВПО, а просто сповіщають про факт, наприклад, як діти-переселенці з окупованого Криму і зони АТО розписуватимуть фасад будівлі на вулиці Мироносицькій. Також, повідомляється, що акція проводиться в рамках соціально-благодійного проекту «Творчість і Мир», реалізованого Товариством Червоного Хреста. Проект отримав фінансування від Агентства ООН у справах біженців в рамках Програми малих грантів, яка впроваджується Датською радою у справах біженців. Мета проекту - адаптувати і інтегрувати молодь, що приїхала з Донецької та Луганської областей. З огляду на вищезазначене, дотримання принципу збалансованості в даного типу новинах не є доречним.
Новини сайту коректно висвітлюють проблеми ВПО, без використання принизливих і образливих формулювань.
В деяких статтях “Сайта города Харькова 057.ua", внутрішньо переміщених осіб називають “біженцями”, та не роблять різниці між внутрішньо переміщеними особами та біженцями: - “Фестиваль стрит-арта пройдет в Харькове 11 октября. Дети беженцев будут рисовать на фасаде дома картину. Дети-переселенцы из оккупированного Крыма и зоны АТО будут расписывать фасад здания на улице Мироносицкая, 49.” Стаття від 9 жовтня 2015 року “В Харькове дети-переселенцы разрисуют здание “ ради мира”.
Прояви заангажованості чи спотворення інформації або маніпулювання інформацією з боку ЗМІ не зафіксовані. Видання не використовує заяви, що не базуються на фактах, а також, не робить заяви, які можна розцінити як нападки на ВПО.
"Восточный дозор" (kharkov.dozor.ua)
Більшість статей онлайн-новин "Восточный дозор" (kharkov.dozor.ua) за звітний період присвячена темам житла, працевлаштування, бізнесу, соціальної адаптації та суспільному життю переселенців. Також, висвітлюється проблеми освіти переселенців.
Кількісний моніторинг новин сайту показав, що тема житла найбільш висвітлена, та складає 38.6% відсотка від загального обсягу представлення тем. Інші теми, такі як працевлаштування, бізнес, соціальна адаптація та освіта, займають практично весь залишившийся обсяг матеріалів. Так, тема працевлаштування стоїть на другому місті та складає 32.4% відсотків від загального обсягу тем. Проблемі налагодження власного бізнесу, що стоїть на третьому місті, присвячено 18.2% відсотків інформаційного простору ВПО. Не залишається без уваги й тему соціальна адаптація, з 9.1% та освіти з 1.8%, відповідно.
Діаграма
В новинах сайту, проблеми переселенців висвітлювались органами влади, громадськими, благодійними та міжнародними організаціями. Так, доля регіональних державних адміністрацій у загальному представленні суб'єктів за звітний період складає 80%. Міжнародні організації займають друге місто (18.2%) за загальним обсягом інформаційного простору, зайнятого темами переселенців. На третьому місті неурядові організації - 1.8%.
Діаграма
В загальному представленні суб'єктів, можна відмітити значну присутність міжнародних організацій, які опікуються проблематикою ВПО. За новинами видання зрозуміло, що основну допомогу переселенцям надають міжнародні організації та волонтери.
В усіх суб'єктів, тональність висловлювань, переважно була позитивною, менше негативною, та зовсім незначною частиною - нейтральною.
Щодо якості представлення інформації, то онлайн-новин "Восточный дозор" не є такими, що всебічно висвітлює проблему ВПО, а лише коротко констатує факт, тому, з тієї точки зору, нема й потреби дотримуватися принципів балансу, та представлення точки зору декількох суб'єктів. Статті не є аналітичним матеріалом, зокрема, проблем ВПО, отже, видання не намагалося зазирнути глибше у деякі більш складні, або, навіть, контроверсійні моменти.
За досліджуваний період, новинні повідомлення сайту тільки ідентифікували проблеми, що стосуються ВПО, без намагання сформувати громадський форум на місцевому рівні, направлений на вирішення проблеми.
Сайт "Восточный дозор" продукує власні оригінальні матеріали, а не просто використовують чи “перероблюють” інформацію, що взяли з новинних агенцій або національних ЗМІ.
Статті не захищають певну точку зору, але, в той же час, й не пропонує суспільству збалансоване і об’єктивне висвітлення проблеми. Сайту не притаманно робити з новини якусь резонансну подію, як й заглиблюватись в саму висвітлену проблему.
Тематичні статті сайту, що моніторились, не є аналітичними матеріалами щодо проблем ВПО, а просто сповіщають про певний факт З огляду на вищезазначене, дотримання принципу збалансованості в даного типу новинах не є доречним.
Новини сайту коректно висвітлюють проблеми ВПО, без використання принизливих і образливих формулювань.
В деяких статтях "Восточного дозора", внутрішньо переміщених осіб називають “біженцями”, та не роблять різниці між внутрішньо переміщеними особами та біженцями
Прояви заангажованості чи спотворення інформації або маніпулювання інформацією з боку ЗМІ не зафіксовані. Видання не використовує заяви, що не базуються на фактах, а також, не робить заяви, які можна розцінити як нападки на ВПО.
"Город Х" (gx.net.ua)
Електронне видання "Город Х", є доволі, якісним видавником щоденних новин. За звітний період сайт висвітлював теми житла та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб. В новинах розповідалось про позицію щодо проблематики ВПО представників різних суб'єктів, таких як чиновники місцевої влади, кандидати в мери та, безпосередньо, самі ВПО. Негативна тональність більшості новин пов'язана з об'єктивним висвітленням проблем та періодом виборів.
Новини "Город Х" не акцентували на тому, що ВПО не можуть реалізувати свого виборчого права під час місцевих виборів. Стаття, які не є аналітичним матеріалом щодо проблем ВПО, не висвітлюють глибоко проблему. По фактам новин, висловлюється, наприклад, чиновник Харківського міського виконкому, але іншої точки зору не представлено.
Журналісти ЗМІ уникають сенсаційності при висвітленні проблем ВПО. “Людські історії” висвітлюються заради «олюднення» журналістських матеріалів, та не ведуть до якісного журналістського розслідування.
Новини сайту лише ідентифікують проблеми (що стосуються ВПО), та не намагаються сформувати громадський форум на місцевому рівні, направлений на вирішення проблеми. Статті захищають певну точку зору, але, в той же час, не пропонує суспільству збалансоване і об’єктивне висвітлення проблеми. Стаття коректно висвітлює проблеми ВПО, без використання принизливих і образливих формулювань.
Нажаль, ЗМІ не знають різницю між внутрішньо переміщеними особами та біженцями, та називає ВПО “біженцями”. В новинах не використовується мова чи описи, що є лестивими чи принижуючими по відношенню до ВПО та не робить заяви, які можна розцінити як нападки на ВПО
Цікава, з точки зору висвітлення проблем переселенців є новина на сайти "Город Х" від 6 жовтня. Суб'єктом у статті виступає директор КП «Центр поводження з тваринами», яка дозволяла безкоштовно селити в готель для тварин вихованців людей, які приїхали до Харкова із зони АТО.
Більшість статей онлайн-новин "Город Х" за звітний період присвячена житловим проблемам переселенців. Також, висвітлюється тема соціальної адаптації та суспільного життя.
Кількісний моніторинг новин сайту показав, що тема житла найбільш висвітлена, та складає 67.2% від загального обсягу представлення тем. Тема соціальної адаптації та життя в громаді 32.8% відсотка від загального обсягу тем.
Діаграма
В новинах сайту, проблеми переселенців висвітлювались органами державної та місцевої влади, кандидатами в мери та самими переселенцями. Так, доля регіональних державних адміністрацій, у загальному представленні суб'єктів за звітний період складає 48.4%. Кандидати в мери займають друге місто (32.8%) за загальним обсягом інформаційного простору, зайнятого темами переселенців. На третьому місті ВПО - 18.8%.
Діаграма
В усіх суб'єктів, тональність висловлювань, була негативною.
Щодо якості представлення інформації, то онлайн-новини "Город Х" не є такими, що всебічно висвітлюють проблему ВПО, а лише коротко констатує факт, тому, з тієї точки зору, нема й потреби дотримуватися принципів балансу, та представлення точки зору декількох суб'єктів. Статті не є аналітичним матеріалом, зокрема, проблем ВПО, отже, видання не намагалося зазирнути глибше у деякі більш складні, або, навіть, контроверсійні моменти.
За досліджуваний період, новинні повідомлення сайту тільки ідентифікували проблеми, що стосуються ВПО, без намагання сформувати громадський форум на місцевому рівні, направлений на вирішення проблеми.
Сайт "Город Х" продукує власні оригінальні матеріали, а не просто використовують чи “перероблюють” інформацію, що взяли з новинних агенцій або національних ЗМІ.
Статті не захищають певну точку зору, але, в той же час, й не пропонує суспільству збалансоване і об’єктивне висвітлення проблеми. Сайту не притаманно робити з новини якусь резонансну подію, як й заглиблюватись в саму висвітлену проблему.
Тематичні статті сайту, що моніторились, не є аналітичними матеріалами щодо проблем ВПО, а просто сповіщають про факт, З огляду на вищезазначене, дотримання принципу збалансованості в даного типу новинах не є доречним.
Новини сайту коректно висвітлюють проблеми ВПО, без використання принизливих і образливих формулювань.
В деяких статтях "Город Х", внутрішньо переміщених осіб називають “біженцями”, та не роблять різниці між внутрішньо переміщеними особами та біженцями.
Прояви заангажованості чи спотворення інформації або маніпулювання інформацією з боку ЗМІ не зафіксовані. Видання не використовує заяви, що не базуються на фактах, а також, не робить заяви, які можна розцінити як нападки на ВПО.