ОДТРК “Миколаїв”
Аналітичний звіт
2015-10-31 12:00:00
Миколаївська обл.
Аналітичний звіт.
Телебачення.
Період (24.10 - 31.10.2015)
Миколаївський регіон.
До вибірки моніторингу телебачення Миколаївської області за період з 24 по 31 жовтня увійшли два телевізійні канали: Обласна державна телерадіокомпанія «Миколаїв» та Муніципальній телевізійний канал «МАРТ».
Моніторинг телебачення продемонстрував, що тема внутрішньо переміщених осіб (ВПО) не є дуже актуальною для висвітлення у телевізійних ЗМІ Миколаївщини на даний період часу. Багато уваги було приділено темі виборів, роботі виборчих дільниць, підрахункам голосів. Висвітлювали прес-конференції кандидатів на посаду міських голів . За цей період було надано чотири сюжети стосовно внутрішньо переміщених осіб. три з яких на ОДТРК «Миколаїв», один на ТК МАРТ». Резонансних тем щодо внутрішньо переміщених осіб зафіксовано не було
ОДТРК «Миколаїв»
Аналізувалися новини передачі «Телевізійна Служба Миколаївщини (ТСМ)» та підсумки новин за тиждень у аналітичної програмі «Крапки над «І».
Загальний обсяг часу – 16056 секунд.
Стосовно ВПО – 330 секунд (негативна тональність – 0, позитивна тональність – 102, нейтральна тональність – 228).
Суб’єкти:
- Внутрішньо переміщені особи
- Волонтери
Теми:
- Соціальна адаптація та життя в громаді
- Інше
В рамках ефірів та передач на ОДТРК «Миколаїв» було зафіксовано три інформаційні матеріали (сюжети).
Інформації у негативній тональності надано не було. Максимально надана інформація у нейтральній тональності (228 секунд), трохи менше у позитивній (102 секунди).
У позитивній тональності надано сюжет стосовно святкування чотирнадцятої річниці з дня заснування 406-ої окремої берегової артилерійської бригади військово морських сил України. Ця бригада базувалася у Криму м. Сімферополь більше року потому. Пізніше вона частково переїхала на материк, та окрема частина цієї бригади знаходиться у Миколаєві. У матеріалі розповідають що ці військовослужбовці залишили свої домівки, залишилися вірними Україні та почали нове життя з «нуля». Матеріал надано не об’єктивно та не збалансовано. Однобічне надання інформації. Зазначений по темі «Інше».
Нейтрально висвітлили два сюжети. Перший стосовно роботі громадської організації «Десяте квітня», котра надає юридичну безкоштовну допомогу вимушеним переселенцям, які живуть у місті Миколаїв та Миколаївській області. Відео матеріал майже увесь зібрано із архівних відео про переселенців котрі були зняти цім телеканалом. Надано лише один коментар представника організації, котрий розповів, які саме послуги вони надають, та надав контактні дані, за якими можна до цієї організації звертатися. Оскільки інформація була надано однобічно, вона не мала коментарів інших осіб. Архівне відео не зовсім чітко відображала тему сюжету. Матеріал надано не збалансовано, та не об’єктивно.
Другий сюжет стосувався проведення тренінгів для волонтерів, які надають психологічну допомогу пораненим, родинами загиблих та внутрішньо переміщеним особам. Тренінги проводить Інститут демократії імені Пилипа Орлика. Сюжет є власним матеріалом телеканалу, відео чітко відображає тему. Пряма мова надана психологу, котрий проводив тренінг та директору інституту. Матеріал надано однобічно, не надають коментарів волонтерів, які були присутні на тренінгу. Журналісти не користуються різними джерелами інформації.
ЗМІ дуже у коректній формі та без образ висловлювалися на адресу вимушених переселенців. Знають різниці між переселенцями та біженцями та використовують правильну термінологію (згідно затверджених світових стандартів).