ТРК “МАРТ”
Аналітичний звіт
2015-10-31 12:00:00
Миколаївська обл.
ТК «МАРТ»
Аналізувалися новини «Муніципальна Служба Новин (МСН)».
Загальний обсяг – 3839 секунд.
Стосовно ВПО – 171 секунд (негативна тональність – 147, позитивна тональність – 0, нейтральна тональність – 55).
Суб’єкти:
- Внутрішньо переміщені особи
- Районі державні адміністрації (міськвинкоми)
Теми:
- Вибори.
Позитивної тональності не виявлено. Нейтрально надано (55 секунд) Максимальний показник по тональності негативний (147 секунд). Суб’єкти сюжетів – це самі переміщені особи та заступник міського голови міста Костянтинівка.
На цьому місцевому телеканалі було надано лише однин сюжет стосовно внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Запропонований інформаційний матеріал стосувався теми виборчого процесу, а саме того, що дві третини миколаївців не скористалися правом голосу і не прийшли на вибори, а більш мільйона громадян серед внутрішньо переміщених осіб не мають такого права. ЗМІ зробили свій власний матеріал, «олюднили» його завдяки історії однієї родини які переїхали із м. Горлівка у м. Костянтинівка. У сюжеті розповіли, що у невеликому місті у зв’язку з напливом великої кількісті переселенців з’явилося багато соціальних проблем. Люди приїздити без речей, грошей та документів, з маленькими дітьми. Їм не було де жити, багатьом необхідна була психологічна допомога, оскільки державної програми щодо допомоги переселенцям немає, місто своїми силами надавало ту підтримку котру могла. Показали тяжкі умови, в яких живуть декілька поколінь під одним дахом із малими дітьми та інвалідами. Жінка розповила, що декілька разів поверталася у рідне місто, але вимушена була знов вертатися тому, що її домівку було розрушено. Та саме останнє, про що вона турбується, це право голосу, частково тому що не вірить діючої владі. Матеріал намагалися надати збалансовано, є коментарі і представника влади і внутрішньо переміщеної особи. Надано небагато аналітичних даних, але без аналізу матеріалу. «Олюднення» надавалося заради висвітлення матеріалу, проблеми були лише ідентифіковані, журналіст не намагався стимулювати їх вирішення .
У сюжетах стосовно теми ВПО матеріал у ЗМІ був власним. Стосовно переселенців інформацію подавалася у коректній формі, без принизливих та образливих слів. Можна сміливо зазначати, що представники миколаївського телебачення знають різницю між біженцями та вимушеними переселенцями, та використовують правильну термінологію. Ангажованості, упередженості чи викривлення інформації не виявлено.