Цьому передувало планове засідання Вченої ради університету, на якому її члени ухвалили звернення до колективу провідного столичного вишу. У ньому, зокрема, наголошується: «Ми підтримуємо європейську інтеграцію України, передбачену Законом України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики.
Ми шануємо бажання наших співвітчизників, наших студентів жити в цивілізованому європейському суспільстві.
Ми поважаємо гарантоване Конституцією України право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, на мирні мітинги, демонстрації та зібрання.
Ми заперечуємо вчинки, які призвели до силового протистояння, зокрема те насильство, яке було застосоване до мирних громадян, якими б гаслами воно не прикривалося. Немає жодного виправдання протиправним діям, які завдали шкоди життю і здоров’ю людей.
Ми закликаємо до миру і злагоди, до спільних дій і зусиль на благо нашої держави. Просимо про спокій та розсудливість, бо життя і свобода – це найвищі цінності людського буття.
Ми віримо в наш народ, у наше молоде студентство, які своєю працею будують європейське майбутнє України.» http://www.univ.kiev.ua/news/5198
Цьому зверненню передувало ще одне повідомлення на університетському сайті про те, що «Адміністрація Київського національного університету імені Тараса Шевченка жодної інформації про участь студентів в громадських акціях в місті Києві не збирала.» http://www.univ.kiev.ua/news/5194
Студенти Інституту журналістики під час своїх зборів заслухали своїх друзів, які розповідали про те. як двома днями раніше міліція розганяла учасників протесту на Майдані. Саме це стало одним із головних аргументів рішення взяти активну участь у Євромайдані. Також студенти запросили викладачів, щоб почути їхню позицію. У відповідь ті висловили цілковиту підтримку, застерегли від участі у провокаціях та запевнили, що жодних проблем під час сесії у студентів не буде.