Учасники Євромайдану в Сімферополі різко засудили звернення кримських депутатів до Президента України Віктора Януковича, в якому закликається «вжити всіх доступних заходів для відновлення громадського порядку, не зупиняючись, якщо цього вимагатиме ситуація, перед введенням надзвичайного стану».
«Мені соромно, що саме Верховна Рада Криму виступила з таким зверненням. Мені соромно, що беркутівці, саме з Криму, б’ють людей. Якщо казати: «Влада-геть!», то перш за все ми повинні почати з кримської влади і казати кримській владі: «Геть!», – наголосив представник Меджлісу кримськотатарського народу Ділявер Акієв у перебігу традиційної акції «Я обираю ЄС!» на центральному майдані Сімферополя 2 грудня, повідомляє інформаційно-аналітичний портал Кримськотатарське питання online.
Після виступу представника Меджлісу учасники Євромайдану проскандували: «Владу-геть!», «Владу-геть!».
У перебігу акції пролунали пропозиції звернення до української опозиції з вимогою ініціювання розпуску кримського парламента.
На початку акції до мітингувальників підійшов заступник голови Ради міністрів Криму Павло Бурлаков. Кримський віце-прем’єр проходив повз кримського Євромайдана, коли в натовпі почулися вигуки: «Ганьба! Ганьба!». Павло Бурлаков вирішив з’ясувати, хто це кричав. Йому відповів координатор Євромайдану в Сімферополі Сергій Ковальський. На що Павло Буралков сказав: «Ну, підійдіть сюди. Ви звідки?» . «Де ви живете, де працюєте? Яка у вас зарплата? Батьки у вас є? Ви сам кримчанин? Ви пам’ятаєте історію взагалі Криму», – розпитував він у Сергія Ковальського.
Опонент віце-прем’єра відповів на деякі запитання і заявив, що учасники акції хочуть «нормального європейського життя».
У свою чергу, Павло Бурлаков розповів, що кількатисячний мітинг, який перед тим відбувся на майдан,і свідчить про підтримку кримської влади.
Сергій Ковальський поставив це твердження під сумнів, зауваживши, що «цих людей на мітинг пригнали, вони вас не підтримують».
Тоді Павло Бурлаков став запитувати в іншого учасника акції – голови Кримської організації Конгресу українських націоналістів Василя Овчарука: «Де ви живете? Коли ви приїхали до Криму? Ви до Криму не маєте ніякого відношення», – сказав перший заступник голови Радміну. На що Василь Овчарук відповів, що живе у Криму, а присутні нагадали, що Павло Бурлаков не так давно приїхав до Криму з Макіївки.
Потім аступник голови радміну Анатолія Могильова покинув Євромайдан, а мітингувальники знов проскандували: «Ганьба!», «Ганьба!».
Не обійшлося і без спроб провокацій. До учасників Євромайдану підходив нетверезий чоловік, якого невдовзі відвели співробітники міліції, та кілька агресивно налаштованих молодиків, які висловлювали невдоволення мітингом. Крім того, кабелі проектора, призначеного для перегляду прямої трансляції мітингу в Києві, виявилися перерізаними.
На завершення було повідовлено про відкриття «революційного штабу» у Криму та продовження акції наступного вечора.
Перед акцією «Я обираю ЄС!» на майдані пройшов мітинг «Кримчани за мир і стабільність в Україні», промовці якого несхвально висловлювалися на адресу Євромайдану в Києві та підтримали звернення кримських депутатів до Віктора Януковича. Як зауважили представники кримських ЗМІ, на цьому мітингу були здебільшого представники бюджетних установ, яким нібито дали відповідну вказівку.
На позачерговій сесії 2 грудня кримський парламент направив Президенту України Віктору Януковичузвернення із закликом вжити всіх заходів для припинення діяльності деструктивних сил в країні і відновлення громадського порядку, не зупиняючись, якщо цього вимагатиме ситуація, перед введенням надзвичайного стану.
Участь в акції «Я обираю ЄС!» беруть представники кримської громадськості, у тому числі, представники Меджлісу кримськотатарського народу і кримськотатарських громадських організацій.