5 грудня 2013 р. на першому засіданні новоствореної Громадської ради при ГУМВС України в Харківській області більшість присутніх висловилися на підтримку звернення Асоціації УМДПЛ щодо засудження насильницьких дій працівників міліції спеціального призначення «Беркут» на Майдані Незалежності в ніч з 29 на 30 листопада.
З ініціативою підтримки даного звернення виступили голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА»,очільник Харківського обласного осередку Асоціації УМДПЛ Юрій Чумакта голова Харківського обласного відділення ВГО «Комітет виборців України» Михайло Камчатний.
М. Камчатний зачитав із трибуни заяву Асоціації УМДПЛ. У залі палацу культури обласної міліції лунало:«Сила, застосовна правоохоронцями по відношенню до людей, які протестували мирно і без зброї, була незаконною, безпідставною і абсолютно непропорційною»…
Характерно, що значна частина членів нової Громадської ради, які є ветеранами органів внутрішніх справ, прокуратури, Податкової адміністрації тощо, дуже насторожено віднеслися до пропозиції своїх колег – представників громадянського суспільства. Від бувших правоохоронців прозвучали вже неодноразово використані штампи щодо «провокаторів, які нападали на міліціонерів на Майдані», звинувачення у намаганні заполітизувати «мирне зібрання Громадської ради».
Натомість Юрій Чумак наголосив, що про політику у даному випадку аж ніяк не йдеться, питання проведення ефективного та відкритого розслідування фактів побиття мітингувальників міліціонерами є вимогою не лише широкої громадськості та протестувальників на Євромайданах. Щодо цього недвозначно висловилися й Уповноважений Верховної Ради України Валерія Лутковська: «Вночі 30 листопада 2013 року працівники міліції, застосувавши грубу силу, припинили мирне зібрання… фізична сила, застосована працівниками міліції, була надмірною»,та генеральний прокурор України Віктор Пшонка: «Скажу однозначно – люди на Майдані знаходилися законно. Це їх конституційне право, і завдання правоохоронних органів полягало у тому, щоб забезпечити реалізацію цього права. Однак відбулися сутички, є постраждалі – значить, було порушено Закон».
На вимогу громадськості, питання підтримки звернення Асоціації УМДПЛ до МВС та Генеральної прокуратури було поставлено на голосування. «За» проголосувало 22 члена Громадської ради, проти висловилося лише 15. А відповідно до п. 5.8. Положення про Громадську раду при Головному управлінні МВС України в Харківській області, «рішення Громадської ради приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні».
Хоча нове керівництво Громадської ради, спираючись на казуїстичні зачіпки (мовляв, на той час декілька членів Ради покинули засідання), відмовилось визнавати результати голосування, можемо констатувати, що представники громадянського суспільства одержали 5 грудня у Харкові моральну перемогу, довівши, що не збираються закривати очі на ганебні й кричущі порушення прав людини.