Спробу радіо "Ера FM" озброїти своїх слухачів знаннями про закони і права можна привітати. Однак поки що подання інформації нагадує урок математики, на якому вголос зачитують табличку множення і складні формули, не пояснюючи, як їх застосувати в житті.
Ранком після випуску новин о 7-й годині намагаюся дослухати до кінця юридичні поради на радіо "Ера FM". Знати свої права і вміти ними користуватися не завадить нікому. І заголовки цієї рубрики привабливі. Ну хто ж не захоче дізнатися, скажімо, як не переплачувати в РАГСах? Але заголовок - єдине, що не лишає розчарування в цьому інформаційному продукті. Адже після нього ведучий просто зачитує норми законодавства, зрідка їх коментуючи - та й то непростою юридичною мовою.
У згаданому випуску про РАГСи поміж інших тем (яких було так багато, що пригадати вже складно) згадувалося питання зміни прізвища. Чом би не взяти вузький аспект і не розповісти детально про це? Куди звертнутися, з якими документами, скільки й куди слід заплатити, щоб змінити прізвище? Чом не побудувати цей матеріал, як сюжет: на початку дати історію з життя, а потім коментарі юристів і чиновників, підсумок-порадник, у якому озвучити кілька пунктів простими словами:по-перше, що громадянин зобов'язаний зробити, коли вирішив змінити прізвище; по-друге, чого від нього не мають права вимагати (документи, завірення, додаткові платежі тощо); по-третє, куди і як звернутися, якщо права громадянина хочуть порушити.
У теперішньому вигляді юридичний лікнеп на радіо "Ера FM" із цитуванням законів, їхніх точних назв і реєстраційних номерів без прив'язки до реального життя можуть слухати хіба що юристи. Але вони й без радіо знають ці норми або принаймні де їх шукати.