
Журнал «Time» оприлюднив ім’я людини року, що минає. На цей раз обкладинку часопису прикрасила світлина Папи Римського Франциска. На думку багатьох, він цілком заслуговує на це звання.
Взагалі, це вже третій випадок, коли людиною року обирають понтифіка ( у 1964 році це був Іоанн XXIII, а у 1994-ому – Іоанн Павло II). Дехто може не погодитись з рішенням журналу «Time» і, читаючи ці рядки, запитає мене: «Чому ти вважаєш , що саме Франциск був гідний отримати цю нагороду? Так ,безперечно, він глава Римо-католицької церкви, але ж чому саме він? Адже цього року було багато яскравих подій, пов’язаних з різними особистостями».
Відповідь моя буде дуже проста.
По-перше, не кожна людина зможе розвернути своє життя на 180 градусів і здійснити таку карколомну кар’єру.
Хорхе Маріо Берґольйо (мирське ім’я Папи Франциска) змінив багато професій. Йому доводилося мити підлогу і працювати в хімічній лабораторії.
Він мав ступінь магістра філософії та хімії, викладав літературу, філософію, теологію і психологію. Та залишаючись всебічно розвиненою, сучасною людиною, полишив все і остаточно присвятив своє життя Богу.
По-друге, за ті дев’ять місяців, що він очолює Римо-католицьку церкву, понтифік дійсно став «обличчям» християнства. Подивіться на його дії, шановне товариство; згадайте як він здійснив обряд омовіння ніг у римській тюрмі «Casal del Marmo», де сидять малолітні злодії. Згадайте, як він цілував ноги дванадцятьох дітей (за кількістю апостолів у Христа), що мали не тільки притаманні звичайним людям гріхи, а й встигли за своє коротке життя накоїти справжні злочини.
Він відмовився, від особистого лімузина, шикарних апартаментів і живе у скромному помешканні.
По-третє, як українцю мені приємно, що свого часу понтифік був вихованцем нашого співвітчизника, священика – Степана Чміля, похованого нині у базиліці св. Софії в Римі.
До речі саме, Папа Франциск у своїй книзі "Про небеса і про землю", відніс Голодомор українського народу до трьох найбільших геноцидів минулого сторіччя (разом із геноцидом вірмен та євреїв).
Ось я навів Вам, шановне панство, три позиції, за якими я вважаю, що Папа Римський дійсно гідний звання «Людина року». А яка Ваша думка з цього приводу? Пишіть у коментарях.
