укр eng
Громадськість м. Луцька обурена репресіями щодо однієї з координаторів луцького Євромайдану, голови ВМГО «Національний Альянс» Майї Москвич
54
83

 

Сьогодні у м. Луцьку відбувається судове засідання по справі координатора Євромайдану у Луцьку Майї Москвич. Їй інкримінують групове хуліганство та пошкодження майна - портретів Президента Януковича. Покарання за 296 статтею КК передбачає обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років.

 

Громадськість міста переконана, що підозри про скоєння злочину Майєю Москвич є безпідставними та абсурдними. До слова, портрет Януковича не належить до державних символів. Обвинувачення з боку влади можна лише розцінювати як політичні репресії щодо придушення активної діяльності тих людей, які виходять на вулиці, борються за свої права, не бояться висловити свою точку зору.

 

Активісти підготували звернення до працівників прокуратури області та Луцька, до працівників УМВС з вимогою припинити кримінальне провадження над координаторами Євромайдану у Луцьку.

 

Ну, що тут скажеш... З юридично-практичного боку, закон наш дійсно, нагадує дишло. І перемогти у суді можна лише за перемоги принципу революційної сатисфакції.

 

Виходячи з коментарю до статті 296. Хуліганство - це грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, - вчинені групою осіб,- караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

 

Основний безпосередній об'єкт хуліганства - громадський порядок. Його додатковим факультативним об'єктом можуть виступати здоров'я особи, авторитет органів державної влади, громадська безпека.

 

Вчиненая хуліганських дій у присутності інших людей, в обстановці проведення публічного заходу (покладення квітів до пам'ятника, мітинг тощо) є однією із ознак, яка вказує на грубість порушення громадського порядку.

 

Об'єктивна сторона хуліганства в самому КК не конкретизована. Аналіз диспозиції ст. 296 показує, що обов'язковою ознакою об'єктивної сторони цього злочину є лише вчинення діяння. Саме ж діяння полягає в грубому порушенні громадського порядку, яке супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом.

 

Винесення догори ногами портретів Президента Януковича з приміщення Волинської обласної ради громадськими активістами  – демонстрація неповаги до людини, яка уособлює главу держави. Але це реакція на особливу зухвалість і винятковий цинізм, особи, яка намагається знівелювати європейський вектор розвитку держави, людини, що прикриває недолугість кабміну, міністри якого віддавали накази бити до смерті мирних громадян на Майдані незалежності у Києві.

 

Кримінальне караним є грубе порушення громадського порядку. Грубість порушення громадського порядку визначається з урахуванням місця вчинення хуліганських дій, Їх тривалості, кількості і характеристики потерпілих, ступеня порушення їхніх прав та законних інтересів тощо. Таким чином, грубе порушення громадського порядку має місце тоді, коли йому заподіюється істотна шкода, коли хуліганство пов'язане з посяганням на інші правоохоронювані цінності, задля збереження яких підтримується громадський порядок, коли це зачіпає важливі інтереси чи інтереси багатьох осіб, коли відновлення порядку вимагає значних, тривалих зусиль.

 

Три тижні мітингувальники по всій державі висловлюють незгоду з діями Президента, уряду та парламентської більшості у Верховній Раді. Три тижні правоохоронні органи співпрацюють з напівкримінальними авторитетами і звозять їх до столиці, ескалуючи суспільну напругу і неспокій. Це зачіпає важливі інтереси чи інтереси багатьох осіб, коли відновлення порядку вимагає значних, тривалих зусиль. Однак правоохоронні органи не бачать у своїх діях ознак злочину…

 

Зате громадськість та її активісти мусять ходити до суду і відповідати на абсурдні звинувачення…

 

Суб'єктивна сторона хуліганства характеризується умисною виною і мотивом явної неповаги до суспільства. Неповага до суспільства - це прагнення показати свою зневагу до існуючих правил і норм поведінки в суспільстві, самоутвердитися за рахунок приниження інших осіб, протиставити себе іншим громадянам, суспільству, державі. Вказана неповага має бути явною. Це означає, що неповага до суспільства є очевидною, безсумнівною як для хулігана, так і для очевидців його дій.

 

5 Кваліфікований вид хуліганства (ч. 2 ст. 296) наявний, коли дії, передбачені ч. 1 ст. 296, вчинено групою осіб Про поняття вчинення злочину групою осу див, ст. 28 і коментар до неї,

 

Постанова ПВС № 3 від 28 червня 1991 р "Про судову практику в справах про хуліганство"

 

Так чи інакше, але сьогодні відбувається судове засідання по справі координатора Євромайдану у Луцьку Майї Москвич. Їй інкримінують групове хуліганство та пошкодження майна - портретів Президента Януковича, який знехтував українським європейським майбутнім, знівелював домовленості європейських політиків, увійшов у історію як перший глава держави, що відмовився підписувати угоду про асоціацію з ЄС... 

 

 

 

 

Категорії: Євромайдан Теги:
Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані