укр eng
Вам заважає політичний конкурент? – вбийте його, маніпулюючи громадською думкою!
33
32

#PIC1

Мова йде за статтю Олега БАТЮКА, кандидата юридичних наук, доцента, завідувача кафедри кримінального права і процесу Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, депутата обласної ради від ПР. Яку розмістило кілька місцевих ресурсів: http://volga.lutsk.ua/view/2149/ таhttp://deputat.volyn.ua/dep/pozyzij_depu/1387547594_6431.html

 

Гучна назва матеріалу: «Опозиція втрачає довіру виборців» має привернути увагу читача до безапеляційного твердження, що політичним опонентам, якщо не абсолютний кінець, то, принаймні, кінець повний.

Побудова матеріалу зводиться до чіткої схеми: вони – невдахи, ми – герої-господарники.

Читаючи ці рядки з пам’яті спливають доробки радянського агітпропу як от цей, взятий з проекту інструкції, складеної 26 грудня 1939 року в Управлінні пропаганди та агітації ЦК ВКП (б) під назвою «З чого починати політичну та організаційну роботу комуністів у районах, звільнених від влади білих»

- З’ясувати настрої та викорінити уявлення частини трудового народу, що винуватцями його страждань є комуністи або Радянський Союз і Червона Армія. (У нашому варіанті ПР і силові структури «Беркут») Треба негайно вжити особливих, енергійних заходів (розгорнути роботу пропагандистів, поширювати особливі листівки, складені з урахуванням умов даної місцевості і т. ін.) для того, щоб як усними, так і друкарськими засобами пропаганди переконливо показати брехливість демагогії білих. (У нашому варіанті ОПОЗИЦІЇ).

- У найтіснішому зв’язку із заходами Народного уряду, уповноважених із постачання та інших адміністративних органів необхідно розгорнути практичну роботу з надання на перших етапах допомоги трудовому населенню, що перебуває у найбільш скрутному становищі», оскільки «не можна забувати, що широкі маси трудового населення створюватимуть свою думку про нову урядову владу, виходячи з того, як її представники і взагалі комуністи із самого початку справді опікуються інтересами трудового народу». (У нашому варіанті ПР та місцева влада).

 

Повертаючись до матеріалу, стаття густо пересипана негативним оцінюванням опозиції в стилі, актуальному для директив Управління пропаганди та агітації ЦК ВКП (б):

-          «Об’єднана опозиція з тріском провалила довибори у Верховну Раду України»;

-          «Опозицію вкотре підвела самовпевненість»;

-          «Як завше в таких випадках почалась істерія» (мається на увазі у опозиції авт.);

-          «це сигнал опозиційним силам від суспільства про те, що люди не підтримують радикалізм і хаос, які пропонують крикуни з Майдану».

 

Натомість, депутат Волинської обласної ради від ПР демонструє, що партія влади опікується інтересами трудового народу:

- «цей програш підтверджує, що значна частина людей на Євромайдані стоїть не за лідерів опозиції, а за конкретні питання, на які влада вже знайшла відповіді. Це, зокрема, європейський вектор розвитку країни, якого дотримуються Президент і Уряд».

Використання емоційного аспекту — класична технологія для блокування раціонального аналізу та критичного сприйняття окремої людини. Окрім того, використання емоційного фактору дозволяє відкрити двері до підсвідомості, щоби вкласти туди ідеї, бажання, побоювання та страхи, примус або нав’язати моделі поведінки…

А для закріплення ефекту, депутат використовує повторювання: «Опозиція втрачає довіру виборців. І це факт, підтверджений подіями 15 грудня».

Суспільство робиться нездатним до розуміння технологій і методів соціального контролю, коли відбуваються маніпуляції, замовчування важливої суспільної інформації про формування ціни на газ, домовленості з Російською федерацією за мільярдні кредити.

І саме зіванням важливої для геополітичного майбутнього України угоди про асоційоване членство з ЄС, партія влади пояснює європейський вектор розвитку країни, який декларують Президент і Уряд.

Категорії: Маніпуляції у ЗМІ Теги:
Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані