укр eng
Ганьба тернопільських медиків
45
41

Тернопіль досі знаходиться під гнітючим враженням від смертельної ДТП, що сталася в місті перед Новим роком, і про яку дізналася вся Україна. Тоді автомобіль Audi Q7, за кермом якого перебував 20-річний студент-заочник і син небідних людей Андрій Стефанів на великій швидкості вдарив ззаду таксі, внаслідок чого 28-річний пасажир останнього Олександр Куртіш загинув, а 40-річний водій Богдан Трут (батько двох маленьких дітей) потрапив у важкому стані до реанімації обласної університетської лікарні. ДТП отримала особливий резонанс, бо загиблий був сином відомої української письменниці і лікаря Лесі Романчук. Мужність цієї жінки, яка попри невимовне материнське горе знайшла в собі сили відразу ж почати боротьбу за те, щоб винного було знайдено і покарано, вражає. Справою своєї людської і професійної честі оголосила справедливе покарання вбивці брата і сестра загиблого Наталка Колтун, власний кореспондент Національного радіо у Тернопільській області, яку активно підтримали тернопільські журналісти. Якби не відповідна посилена увага до справи, то, як  у нас в Україні часто буває, винуватець, можливо, і не потрапив би так швидко до слідчого ізолятора  із звинуваченням за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу, що тягне за собою позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.
   Однак до торжества справедливості, як виявилось, ще далеко. Минулої суботи Леся Романчук опублікувала на своїй сторінці у Фейсбук наступне повідомлення (подається з незначним скороченням –авт.): «Сьогодні я не плачу. Я ступила на стежку війни. У ці хвилини з обласної лікарні виписують ДОДОМУ таксиста, який віз мого Сашка. Таксист не винен у ДТП. Мажор на джипі налетів на шаленій швидкості ззаду і практично розтрощив машину. І вбив моє дитя. У таксиста - безліч переломів хребців. Закрита черепно-мозкова травма. Рвана рана лобно-тім'яної ділянки. Перелом лівої дужки тіла С4, суглобових відростків тіл С4,С5 зліва із зміщенням. Відривний перелом дзьобовидного відростка правої лопатки... перелом грудини... компресійний перелом тіла Th7... розщеплений перелом остистого відростка, перелом голівок 7-8 ребер. Далі ще довго, але зрозуміло, що в людини з хребтом біда. Він не ходить, лежить нерухомо на спині.І його виписали додому, бо сьогодні - 19-тий день, а в понеділок буде вже 21-ий, а це важливо для кримінальної справи! Люди, я знаю - в цій державі немає правосуддя, але ж медицина якась повинна бути! Я - лікар, але я не впізнаю своїх колег. Невже гроші вищі за все, навіть за людські життя??? З лікарні хворий має виписуватися здоровим, або принаймні з власної волі, а не бути викинутим!».
   Наступного ж дня до згаданої лікарні прибула ціла група тернопільських журналістів. Хворий Богдан Трут підтвердив, що «на основі колегіального рішення» його повідомили про виписку додому навіть без забезпечення належним спеціальним транспортом, хоча раніше лікуючий лікар однозначно стверджував необхідність переводу у травматологічне відділення для тривалого подальшого лікування. Він припустив, що на медиків міг чинитися зовнішній тиск з метою максимально скоротити строк майбутнього ув`язнення водія-злочинця. Коментарі лікарів, що їх вони неохоче давали представникам преси, теж явно вказували на те, що з поспішною випискою явно не чисто. Відтак головний лікар медичного закладу Василь Бліхар дав представникам ЗМІ офіційний коментар, в якому  категорично запевнив, що хворого виписувати не будуть, можливе лише переведення в іншу лікарню за місцем проживання. Спробу недопустимої виписки він назвав непорозумінням, яке буде виправлене з усіма відповідними адмінвисновками. А також пообіцяв журналістам, що його підлеглі «не будуть приймати участь у жодних позалікарняних іграх, і якщо хтось хотів це зробити, то нестиме відповідальність за це».
       Тим часом при Тернопільській обласній раді створено робочу групу з вивчення ситуації навколо лікування постраждалого Богдана Трута. На її першому засіданні 15 січня адвокат потерпілого Євген Дуфанець заявив, що ситуація стосується не стільки кримінальної справи, скільки морально-етичних якостей причетних медиків, які виписували недоліковану людину у вихідний день і без надання необхідної медичної документації щодо подальшого лікування. Також юрист вказав на некоректність низки інших дій лікарів. В свою чергу головний лікар університетської лікарні Василь Бліхар повідомив про те, що особисто вибачився перед рідними хворого, а нейрохірургу Олександру Швецю оголошено догану за порушення норми медичної етики. Чи вдасться солідному лікувальному закладу повністю змити із своєї репутації ганебну пляму, покаже час.
 

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані