укр eng
Активісти Рівненщини вирішуватимуть актуальні проблеми області
39
25

Громадські активісти напрацювали шляхи вирішення низки актуальних проблем регіону під час Громадського форуму Рівненщини, який відбувся 29 березня 2014 року в Рівному. Результати цих напрацювань учасники Форуму презентували 1 квітня на прес-конференції в приміщенні Рівненської ОДА.

За словами організаторів Форуму, участь у заході взяли близько 140 представників громадських організацій та активних громадян. Загалом учасники Форуму обговорювали в групах у форматі відкритого простору 15 вибраних ними актуальних проблем регіону та напрацьовували конкретні заходи, що допоможуть їх вирішити.

Серед піднятих тем були як проблеми обласного центру (наприклад, відновлення дитячих майданчиків у Рівному, популяризація велотранспорту в місті), так і області загалом (прозорість та контроль влади, цифрове перетворення Рівненської області, запобігання підлітковому алкоголізму, інші).

Студенти мали можливість разом з більш досвідченими колегами шукати шляхи вирішення найактуальніших для них питань. Зокрема, як викорінити хабарництво у ВНЗ, як навести лад у студентських гуртожитках, як активізувати органи студентського самоврядування та підвищити свою політичну культуру. Торкалася проблем молоді також тема «Формування молодих лідерів Рівненщини».

Учасники Форуму думали також, як отримати якісні житлово-комунальні послуги, підвищити енергоефективність бюджетних установ області, запровадити роздільне збирання побутових відходів. Досить актуальною не лише для Рівненщини є і проблема благодійних внесків у садочках, школах, лікарнях. Тож активісти теж думали, як навести порядок у цьому питанні. Досить новою і цікавою для обговорення стала тема «Впровадження електронних щоденників учня». Крім того, учасники заходу думали над Системою, яка має змінити Систему, тобто суттю мережевого суспільства.

«Я радий, що нам вдалося залучити до участі у Форумі таку велику кількість активних людей. Очевидно, що все більше рівнян готові, не чекаючи милості влади, самостійно вирішувати власні проблеми. Це перший крок, але він вартий половини пройденого шляху. Наступне наше завдання – втілити все задумане в життя», – каже Святослав Клічук, головний ініціатор заходу.

«Зараз саме той час, коли піднесену після Майдану енергію громади потрібно ефективно використати в напрямку вирішення місцевих проблем, аби ці позитивні настрої не встигли згаснути, – говорить голова правління РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький. – Тож головною ідеєю цього Форуму було спрямувати цю енергію в потрібне конструктивне русло. Як показали результати анкетування його учасників, 100% опитаних на запитання «Чи потрібно, на Вашу думку, проводити такі заходи в подальшому?» відповіли ствердно, При цьому, вказували про необхідність проведення таких заходів регулярно з презентацією вже втілених ідей громади, залучення до них більшої кількості людей, активістів з інших міст, а також експертів у певних обговорюваних сферах і посадовців органів влади та місцевого самоврядування. Це свідчить про те, що на Рівненщині є чимало активних громадян, які готові шукати шляхи вирішення місцевих проблем. Але аби ця енергія не була витрачена марно, дуже важливо, щоб і місцева влада йшла назустріч таким людям, і не лише чула їх, а й практично долучалася до втілення в життя напрацьованих ідей».

Відвідав прес-конференцію і голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов, який позитивно ставиться до ідеї такого Форуму та ініціатив громадських активістів.

Як повідомили організатори Форуму, з результатами напрацьованих активістами пропозицій можна буде ознайомитися в соціальних мережах, зокрема, в групі ГромФорум. Рівненщина у Фейсбуці. Крім того, за можливості, буде створений окремий сайт, аби кожен міг долучитися до цього процесу.

Форум проводився з ініціативи громадських лідерів Рівненщини за сприяння Рівненської обласної ради, організаційної підтримки Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України» і підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані