укр eng
Мешканцям сіл Рівненщини надавали безоплатну правову допомогу через Skype
33
25

17 квітня на Рівненщині пройшов перший пробний запуск системи он-лайн консультування мешканців області через Skype. Першими в області, хто скористався новими можливостями дистанційного юридичного консультаційного сервісу, стали мешканці сіл і селищ Рівненського, Млинівського і Сарненського районів.

Селяни отримали можливість скористатися цією послугою безпосередньо в своїй місцевій бібліотеці, не виїжджаючи до обласного центру. На питання громадян відповідали головний спеціаліст відділу нагляду за призначенням та виплатою пенсій Центру по нарахуванню і здійсненню соціальних виплат департаменту соцзахисту населення Рівненської ОДА Олена Пестенюк та виконавчий директор РОГО «Комітет виборців України», адвокат Микола Глотов.

Так, першим надійшло питання з пункту доступу до публічної інформації Рівненської районної бібліотеки від громадянки, яку цікавила проблема отримання пенсії по втраті годувальника на дитину. Тож проконсультувала жінку з цього питання Олена Пестенюк. Мешканці інших населених пунктів отримали безоплатні юридичні консультації з питань виконання судових рішень щодо стягнення аліментів, отримання державної допомоги замість аліментів, порядку доступу до інформації, якою володіють органи влади.

«В цілому ми змогли надати відповіді на всі поставлені нам громадянами питання, – розповідає виконавчий директор Рівненського КВУ, адвокат Микола Глотов. – Але були питання, на які одразу не можна було відповісти, бо виникла потреба отримання додаткової інформації. Тож з такими клієнтами ми окремо домовилися про те, що вони нададуть додаткову інформацію, щоб на їх питання можна було надати точні якісні правові консультації. Загалом перший пробний запуск системи он-лайн консультування можна оцінити на «добре». Виникла низка проблем, над вирішенням яких ми в подальшому працюватимемо, аби вдосконалити систему. Зокрема, в окремих бібліотеках невисока швидкість Інтернету дозволяла спілкуватися з клієнтами через Skype в режимі переписки (без можливості спілкування в аудіо- і відео режимах)».

Нагадаємо, що така ініціатива була запроваджена в рамках проекту «Покращення доступу жителів малих громад до правової допомоги через використання новітніх технологій та залучення ресурсів органів влади». Його реалізовує Благодійна організація «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» у 8 областях України: Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Рівненській, Харківській, Хмельницькій та Чернігівській. Регіональним координатором проекту на Рівненщині є РОГО «Комітет виборців України».

Метою проекту є впровадження дистанційної державно-громадської системи безоплатної правової допомоги. Для цього на базі бібліотечних установ створені пункти дистанційного доступу до правової допомоги та залучаються до надання такої допомоги консультанти органів державної влади, місцевого самоврядування та неурядових організацій.

Як запевняють організатори, ця система надалі вдосконалюватиметься та працюватиме і по завершенні реалізації проекту. Звернутися до дистанційних консультаційних пунктів може кожен, але переважне право скористатися новим сервісом надається малозабезпеченим громадянам. Для цього потрібно прийти в бібліотеку в час, визначений у графіку. Що робити далі, підкаже бібліотекар.

Категорії: Соціальний захист Теги:
Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані