укр eng
«Чому пробуксовує реформа місцевого самоврядування?»
74
24
Хмельницький обласний осередок «Комітет виборців України» спільно з Чернівецькою громадською організацією «Комітет виборців» провів засідання круглого столу на тему: «Чому пробуксовує реформа місцевого самоврядування?». Захід проходив у приміщенні Народного дому «Просвіти». 
Метою заходу було обговорення шляхів реформування місцевого самоврядування в Україні та проблем, які можуть виникнути під час проведення децентралізації влади.  В заході взяли участь працівники виконавчих органів державної влади, органів місцевого самоврядування, члени громадської ради при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради, представники політичних партій і громадських організацій, керівники Головного управління юстиції у Хмельницькій області, Хмельницького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, а також вчителі історії та права загальноосвітніх навчальних закладів міста. Захід відбувся у рамках проекту «Реформування місцевого самоврядування: перші кроки до справжньої демократії!». 
З імпульсними доповідями виступили керівник проекту, заступник голови Чернівецької обласної організації «Комітет виборців України», директор  Буковинського центру виборчих технологій Ігор Баб’юк та експерт Чернівецької обласної організації “Комітет виборців України”, кандидат політичних наук Ігор Гаврада.
Учасники зібрання обговорили причини, які пригальмовують процес децентралізації влади в Україні, наголосили на необхідності прийняття змін до Конституції України та пакету законів для реформи самоврядування в Україні, висловили свою думку щодо того, що можна зробити на місцевому рівні для прискорення реформи місцевого самоврядування. 
Зокрема, секретар оргкомітету в Хмельницькій області з обговорення змін до Конституції України, пані Світлана Пасічник повідомила, що понад 60% територіальних громад Хмельниччини є дотаційними (а це понад 2 млдрд. грн. дотацій в рік), а тому питання децентралізації місцевого самоврядування потрібно розглядати комплексно разом із змінами до Бюджетного кодексу та адміністративно-територіальною реформою.
Директор центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій  п. Баюк Микола Іванович звернув увагу на підготовку керівних кадрів органів місцевого самоврядування до роботи в нових умовах. Він зазначив, що більшість сільських, селищних голів не вміють користуватися інтернетом та електронними документообігом, що є конче потрібним при реформуванні місцевого самоврядування. 
Голова громадської ради при Хмельницькому міськвиконкомі пані Алла Бруснічкіна зазначила, що без відповідної правової освіти та підтримки з боку державних органів реформа місцевого самоврядування зазнає поразки. 
Учасники зібрання також зійшлися на думці, що на реалізацію реформи місцевого самоврядування нині впливає багато чинників, зокрема воєнні дії на Сході нашої країни, недосконалість податкового і бюджетного кодексу, невизначеність інших законодавчих актів, відсутність у державному бюджеті коштів на такий крок.
Додаткову інформацією можна отримати у голови Хмельницького обласного осередку КВУ Юрія Ануфрієва (тел. 050 546 5690, або керівника проекту п. Ігоря Баб'юка за тел. 095 464-63-49.
 

 

 

 

 

Категорії: Блогосфера Теги:
Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані