укр eng
Друковані ЗМІ Вінниччини: початок виборів – початок маніпуляцій
69
30

До вибірки цього  виборчого сезону від Вінниччини потрапили незалежні видання  «33 канал», «Вінницькі реалії», “Ria”, «Місто» та обласна комунальна газета «Вінниччина».       

 Загалом вінницькі друковані ЗМІ  у перший тиждень офіційного старту виборчої кампанії висвітлювали вибори відносно активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 30%.   Відносна збалансованість  представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній  висновок про те, що газети  («33 канал», «Вінницькі реалії», “Ria”) забезпечили їм також відносно рівний  доступ до медіа.

     З іншого боку можна зробити попередній  висновок, що виборці отримали часткову кількість інформації на старті кампанії для прийняття усвідомленого рішення за рахунок того, що майже  в усіх  газетах, окрім комунального видання «Вінниччина»аналізувались кандидати по мажоритарних округах з їх попередньою діяльністю, як депутатською ( в кого був такий досвід), так і громадською, професійною та бізнесовою. Не отримали необхідної інформації для усвідомленого вибору  на цьому тижні виборці щодо політичних партій та блоків, оскільки не було аналізу програм.

     Посадові особи - президент Петро Порошенко, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, голова обласної ради Сергій Свитко, голова вінницької ОДА Анатолій Олійник  були представлені тільки, як виконавці своїх посадових обов’язків.

  Найактивніше в газетах  себе рекламували  Радикальна партія, «Батьківщина», блок Петра Порошенка, Опозиційний фронт.

Натомість виборці отримали мінімум інформації про ВО «Свободу», Громадянську позицію, «Самопоміч»А от, скажімо про КПУ, як про учасника гонки, окрім одного видання ЗМІ взагалі не інформували.

   На перші шпальти за оглядовий тиждень не виносились ні політпартії, ні окремі кандидати окрім анонсу матеріалів про майбутніх учасників перегонів.

  Майже усі партії не використовувались у контекстах певних тем. А спікерами партій були їх лідери: Радикальної партії – Олег Ляшко, «Сильної України» - Сергій Тігіпко, ВО «Свободи» - Олег Тягнибок, ВО»Батьківщина» - Юлія Тимошенко, «Громадянської позиції» - Анатолій  Гриценко.

На висвітлення виборчої кампанії суттєвий вплив справляє як відкрита, так і прихована підпорядкованість декотрих вінницьких ЗМІ пропрезидентським політсилам: усі, хто «не з ними»  подекуди подаються  викривлено і з сумнівами, що певні місцеві лідери їхніх  осередків (напиклад «Батьківщини»)  пройдуть до ВР, це при тому, що займають не погані місця у списках.

Також перші місця на шпальтах, зрозуміло, надаються матеріалам, що стосуються війни.  

Усі партії в більшості були представлені в нейтральній тональності. Поодинокі випадки негативної тональності свідчать про елементи війни компроматів. Як от відображення позиції лідера ВО»Батьківщина» Юлії Тимошенко, де вона  критикує дії нинішнього президента.

 Є й приклади використання маніпуляції «звинувачення за асоціаціями». Тобто постійна «прив'язка» тієї чи іншої політичної сили або політика до негативних уявлень та стереотипів. Що було зроблено стосовно депутатів від ВО «Свобода», яких газетярі  маркували, як найбільших забіяк у парламенті.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані