укр eng
Профіль користувача
Святослав Дубов

керівник інформаційного відділу Рівненськогої обласної громадської організації "Комітет виборців України"

Записи користувача
Дозволити програмі змінити вашу свідомість? Над цим питанням розмірковували глядачі та учасники заходів у рамках 16-ого Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Він проходив у Рівненській області з 19 листопада по 16 грудня.
Спостерігачі РОГО «Комітет виборців України» 21 липня 2019 року проводили спостереження за ходом дня голосування та процесом підрахунку голосів на позачергових виборах народних депутатів України в Рівненській області.
Як розпізнати дезінформацію? Через які канали російська пропаганда «заходить» у Західну Україну? Яку роль у цьому відіграє релігійна складова? Як це відображається на виборчому процесі? Ці та інші питання в Рівному обговорили медіа-експерти, політологи, медіа-юристи, експерти з виборів та громадські активісти.
Десятки новостворених громадських організацій, реалізованих проектів та понад півсотні тренінгів: Для чого працює Мережа хабів громадянського суспільства?
Понад 700 глядачів цьогоріч відвідали покази в рамках 15-ого Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Рівненській області. Розпочався він 20 листопада в Рівному і завершився 12 грудня кінопоказом в Острозі.
В Рівному влаштували дебатний турнір на тему «Рівні рівності». Він відбувся 8 грудня в рамках 15-ого Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Рівненській області.
Фільми про війну і життя після неї, про дитинство і дорослість, про дім, що знаходиться у «сірій зоні», про підлітків, які виражають свої надії і страхи через вуличний танець, про чоловіка, який працює двірником і шукає собі жінку, про фермера з Кенії, що знімає на камеру життя своєї сім’ї, свого села, а також впливу зміни клімату...
Зміни до низки процесуальних кодексів України, які запрацювали наприкінці минулого року, загалом поліпшили доступ людей до судочинства. Такого висновку дійшли учасники прес-сніданку в Рівному, який влаштував Комітет виборців України 17 липня.
Трохи більше 1000 правок до проекту Виборчого кодексу України розглянула відповідна робоча група станом на початок липня. А загалом їх було подано рекордну кількість – більше 4400. Про це розповіли під час регіонального публічного обговорення проекту Виборчого кодексу, яке відбулося 13 липня в Рівному.
16 000 гривень – такий посадовий оклад на сьогодні мають судді місцевого загального суду. Вони також можуть отримувати доплати за вислугу років (якщо є), перебування на адміністративній посаді, науковий ступінь, роботу, що передбачає доступ до державної таємниці. Про це розповіли під час прес-сніданку в Рівному, який влаштував Комітет виборців України.
Лише 33% судових рішень виконані на Рівненщині за перші 5 місяців 2018 року. За цей період було завершено 24 000 виконавчих провадження на майже 500 млн. гривень. У середньому по Україні відсоток виконання рішень судів становить 30%. Про те, чому склалася така ситуація і що роблять для того, аби її виправити, говорили під час прес-сніданку в Рівному, який провів Комітет виборців України.
Судді Рівненщини загалом готові до проходження кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді, яке на сьогодні проводить Вища кваліфікаційна комісія суддів. Про те, як відбувається цей процес, його плюси і мінуси говорили 20 червня в Рівному під час прес-сніданку Комітету виборців України.
Мешканцям кількох районів Рівненської області на сьогодні досить складно реалізувати своє право на судовий захист. А в Гощанському районі це взагалі поки що неможливо зробити. Про це розповіли активісти під час прес-конференції Комітету виборців України, присвяченій кампанії інформування громадян щодо основних нововведень судової реформи.
Низька якість законодавчих актів, неперсональне голосування, неефективність роботи в комітетах, прогули пленарних засідань. Ці та інші негативні приклади роботи народних депутатів України обговорювали 6 березня в Рівному громадські активісти, політологи, помічники депутатів, журналісти, студенти та інші зацікавлені особи під час воркшопу Комітету виборців.
Дуже важливо доносити до людей якомога більше важливої, корисної, неупередженої інформації про судову систему України. Це один з основних шляхів вирішення проблеми недовіри громадян до судів. І робити це мають не лише самі працівники судової системи, а й представники інших профільних органів влади, адвокати, журналісти, громадські активісти.