укр eng

Моніторинг прихованої політичної реклами, прозорості комунікації гілок влади, конституційного процесу та суперечностей між українськими регіонами (2008)

 

Моніторинг прихованої політичної реклами, прозорості комунікації гілок влади, конституційного процесу та суперечностей між українськими регіонами” – перший в Україні проект, спрямований на те, аби:

1.    Відслідкувати приклади так званої прихованої політичної реклами у новинах провідних загальнонаціональних телеканалів.

2.    Порівняти, наскільки прозоро комунікують з медіа Президент, Парламент та Уряд та чи вдаються вони до замовних матеріалів.

3.    Дослідити як у ЗМІ висвітлюється перебіг конституційного процесу, дискутуються можливі зміни до Конституції та аналізуються наслідки таких змін.

4.    Простежити, яким чином ЗМІ висвітлюють суперечності між українськими регіонами стосовно симпатій до основних політичних сил, як висвітлюють питання зовнішньополітичного курсу, мовні та релігійні проблеми, а також те, наскільки ЗМІ сприяють діалогу між Сходом-Півднем та між Заходом-Центром або навпаки поглиблюють суперечності та розкол.

Проект передбачає проведення загальнонаціонального моніторингу столичних телекомпаній і газет, а також спеціальної вибірки Інтернет-сайтів.

На основі отриманої в результаті моніторингу інформації ми зможемо провести широку публічну компанію, яка включатиме проведення:

1.    Публічної дискусії з  приводу основних тенденцій розміщення замовних матеріалів у ЗМІ, доведення до широкої громадськості аргументів на користь того, що прихована політична реклама згубно впливає на розвиток медіа бізнесу та вбиває професію журналіста.

2.    Публічної дискусії з приводу викривальних прикладів непрозорої комунікації з медіа тих чи інших гілок влади та формулювання пропозицій щодо реальних альтернатив демократичних моделей комунікації влади та ЗМІ.

3.    Публічної дискусії стосовно того, наскільки якісно чи неякісно ЗМІ висвітлюють хід конституційного процесу, як представляють основні пропозиції щодо змін, які аргументи сторін наводять, наскільки якісно і зрозуміло для громадян аналізують наслідки і перспективи змін до Конституції . 

4.    Публічної дискусії стосовно того, наскільки ЗМІ сприяють порозумінню між громадянами Східно-Південних та Західно-Центральних регіонів України, або навпаки поглиблюють розкол між ними.

Підсумковий звіт за результатами моніторингу