Новини
Партія регіонів залишається лідером висвітлення у ЗМІ - Держкомтелерадіо стверджує протилежне
24.01.2025
Більше половини виборчого контенту загальнонаціональні телеканали присвячують Партії регіонів. Водночас критики на її адресу суттєво побільшало. За три тижні до виборів Держкомтелерадіо почав оприлюднювати результати свого медіамоніторингу, протилежні до висновків дослідників від НУО. Держкомтелерадіо спільно з іншими державними інституціями маніпулюють результатами моніторингу і вводить в оману українську та міжнародну громадськість, заявив голова Комітету "Рівність можливостей" Олександр Чекмишев під час прес-конференції, в якій брав участь спільно з директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Іриною Бекешкіною, аналітиком Громадської мережі «Опора» Олександром Неберикутом та з головою Комітету виборців України Олександром Черненком 12 жовтня 2012 р. в інформаційному агентстві «Укрінформ» (Київ).
Коментуюючи тижневий звіт Асоіації «Спільний простір» / Комітету «Рівність можливостей» за результатами загальнонаціонального та регіонального моніторингу рівного доступу до ЗМІ (1-7 жовтня 2012 р.) Олександр Чекмишев зазначив, що впродовж останнього тижня вересня і першого тижня жовтня різко зросла критика Партії регіонів, в тому числі з боку її ж представників.Водночас партія влади залишається лідером висвітлення в українських ЗМІ. Зокрема на СТБ 1-7 жовтня синхронів Партії регіонів було у 34 рази більше за Об’єднану опозицію "Батьківщина".
Під час спільної із соціологами та спостерігачами за парламентськими виборами прес-конференції Олександр Чекмишев оприлюднив заяву про те, що Державний комітет телебачення і радіомовлення України спільно з іншими державними інституціями фальсифікують результати медіа-моніторингу і поширюють серед дипломатичних та спостережницьких місій. Голова Комітету «Рівність можливостей» пояснив, що значна розбіжність між результатами державного і громадського моніторингів пов’язана з хибною методологією Держкомтелерадіо і відсутністю досвіду проведення досліджень медіа під час виборів.
«Спроби маніпуляції помітні вже на етапі виділення одиниць спостереження: виборчі суб’єкти тут поділено не за принципом «парламентська більшість», опозиція, а також «треті сили» - як це роблять кваліфіковані моніторингові місії, - а на Партію регіонів та КПУ (влада) та всіх інших (опозиція). Представлення на телеканалах перших осіб Президента України, Прем’єр-міністра України, міністрів та місцевих чиновників у виборчому контексті Держкомтелерадіо не розділяє на виконавців своїх обов’язків чи агітаторів. Типовий приклад такої маніпуляції – коли під рубрикою "Вибори не за горами" подається матеріал «Слово президента». Не враховуються також баланси прямої мови (синхронів), тональності, критичності-некритичності, наявності чи відсутності в сюжеті однієї чи двох (або більше) позицій, а також інші параметри, що є обов’язковими складниками кожного, більшою чи меншою мірою формалізованого, моніторингового дослідження», - пояснив Олександр Чекмишев.