укр eng

Новини

"Громадський моніторинговий блог": ЗМІ під мікроскопом у міжвиборчий період" (прес-реліз)

08.07.2014

ПРЕС-РЕЛІЗ          

 

В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВІЙНИ УКРАЇНСЬКІ НОВІ МЕДІА СТАЮТЬ СОЦІАЛЬНО ВІДПОВІДАЛЬНИМИ, А ЗНАЧИТЬ ПОТРЕБУЮТЬ САМОРЕГУЛЯЦІЇ

СПОСТЕРІГАЧІ ЗА ВИБОРАМИ ГОТУЮТЬ НОВУ ПЛОЩАДКУ ДЛЯ МАЙБУТНЬОЇ ПАРЛАМЕНТСЬКОЇ КАМПАНІЇ, А ТАКОЖ АЛЬТЕРНАТИВНИЙ РЕСУРС ЯКІСНОГО ІНФОРМУВАННЯ ВИБОРЦІВ ПІД НАЗВОЮ «ВИБОРОМАТ», — повідомляють медіа-експерти

 

УНІАН, 8 липня 2014 року             

 

Голова Комітету «Рівність можливостей», доктор наук із соціальних комунікацій Олександр Чекмишев заявив, що саморегуляція у блогосфері, як і загалом в українському сегменті Інтернет, стає необхідністю. В умовах інформаційної війни присутність у мережі усіх активних проукраїнських користувачів набуває ознак соціально відповідальної діяльності. Таким чином, самоорганізована українська Інтернет-спільнота протистоїть скоординованим інформаційним терористам, які, зокрема використовують такі медіа-ефекти та маніпуляції, як дезорієнтаційні меседжі; посилання на анонімне джерело; «відмив інформації»; маніпуляції з модальністю повідомлень; боти на форумах; замовний тролінг. Тому, як переконані експерти, ідеї щодо підвищення якості інформаційного онлайн-продукту цілком суголосні з позицією Інтернет-асоціації України, яка серед цілей своєї діяльності проголосила викорінення в українському Інтернеті матеріалів, які порушують законодавство.

«Ми повинні продовжити процес саморегуляції, адже коли блогер у своєму записі чи користувач на своїй сторінці в соцмережі постить інформацію, що розкриває брехливий тролінг чи фейкові новини російських найманців, — вони, тим самим, вже не просто самореалізуються, а виконують соціальну функцію — так само, як це притаманно журналістам традиційних медіа», — заявила керівник проекту «Громадський моніторинговий блог», PhD із соціальних комунікацій  Леся Ярошенко.

А ще Ярошенко розповіла про новий інформаційний продукт — «Виборомат»: «Зважаючи на те, що напередодні дочасних парламентських виборів штаби як основних, так технічних кандидатів використовуватимуть Інтернет-ресурс ще активніше, ніж раніше, ми запропонуємо виборцям новий просвітницький ресурс. Виглядатиме він як інтерфейс, за допомогою якого кожен користувач за допомогою нескладного пошуку за партійним списком кандидатів та переліком проблем (внутрішня й міжнародна політика, робочі місця, пенсії, охорона здоров’я тощо) зможе знайти тих кандидатів, чиї погляди щодо рецептів подолання головних проблем країни, збігаються з його власними. А ще виборець за допомогою інтерфейса зможе ознайомитися з тим, наскільки реалістичними чи популістськими ті чи інші пропозиції вважають відомі експерти. Для унеможливлення маніпуляцій контент «Виборомата» формуватиметься на основі офіційних програм і точних цитат представників тих чи інших політичних сил, а також аналітиків, оприлюднених у медіа, що потрапили до моніторингової вибірки.    

На думку авторів проекту, «Виборомат» дасть змогу виборцям більше звертати увагу на програми, ідеї та цінності кандидатів, не зосереджуватися на персоналіях-учасниках перегонів».