Новини
Громадські активісти розпочали широкомаштабний моніторинг парламентської кампанії в Києві та регоінах
19.09.2014
Сьогодні під час прес-конференції в інформаційній агенції "УНІАН" голова Комітету «Рівність можливостей», доктор наук із соціальних комунікацій Олександр Чекмишев розповів як саме відбуватиметься моніторинг. Зокрема він повідомив, що дослідження, яке почалося з 1-го вересня, охоплює всі області України, з Донецькою і Луганською включно, а також АР Крим (там проводиться оглядовий моніторинг ситуації в інформаційному просторі).
До вибірки моніторингу потрапили: 45 регіональних та 7 загальнонаціональних телеканалів, 76 регіональних та 6 столичних газет, 68 та 4 Інтернет-сайтів відповідно, а також 3 загальнонаціональні радіокомпанії.
Суб’єкти дослідження – партії та блоки, зареєстровані ЦВК. Причому не 5-7 фаворитів, як це було під час попередніх кампаній, а всі офіційно зареєстровані учасники.
Методологія дослідження є офіційною для ЄС, і її в Україні вже неодноразово використовувала моніторингова команда ОБСЄ. Експерти шукатимуть відповідей на запитання щодо якості інформування виборців, забезпечення рівного доступу, проведення аналізу діяльності парламенту попередньої каденції, вивчення реалістичності обіцянок, а також організації дебатів. Крім того, моніторинг покаже, як поряд із учасниками перегонів, у виборах беруть участь перші особи держави (Президент, прем’єр-міністр, спікер): тобто коли вони справді виконують обов’язки, а коли є представниками своїх партій.
PhD із соціальних комунікацій, керівник інформаційних проектів Асоціації «Спільний простір» Леся Ярошенко розповіла про активність, яка синергетично посилюватиме моніторинг ЗМІ. Йдеться про новий інформаційний продукт — «Виборомат». За допомогою цього ресурсу на сайті «Український монітор» громадські активісти й пересічні громадяни можуть дізнаватися: 1) хто йде на вибори; 2) що кандидати пропонують у своїх програмах; 3) що заявляють і коментують у ЗМІ; 4) як це відповідає світовим стандартам; 5) що про позиції та поведінку кандидатів кажуть політичні та медіа-експерти. Усі дані взято з відкритих джерел: програми кандидатів, матеріали моніторингу національних та регіональних ЗМІ (ТБ, преса, радіо, Інтернет-видання). Цей ресурс допоможе громадянам підготуватися до виборів, керуватися тверезим аналізом, а не емоційними гаслами чи особистими симпатіями.
Доповнює моніторинг та «Виборомат» блогерська платформа на згаданому сайті, де блогери-моніторщики оперативно оприлюднюють інформацію про перебіг виборів, та, не чекаючи офіційних проміжних та фінального звітів, постять приклади маніпуляцій, «джинси» та замовчування подій.