Новини
Українські ЗМІ після виборів
04.11.2014
УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ, 4 листопада 2014 р.
Українські ЗМІ після виборів
ПРЕС-РЕЛІЗ
Проаналізувавши парламентські вибори 2014 в українських ЗМІ, медіа-експерти стверджують, що:
- до наступних виборів необхідно підвищити роль національного регулятора,
- заборонити платну політичну рекламу на телебаченні й радіо,
- забезпечити цілковиту прозорість власності у царині ЗМІ,
- запобігти будь-яким спробам державного втручання в Інтернет-середовище завдяки його більш активній саморегуляції.
Під час прес-конференції голова Комітету «Рівність можливостей» Олександр Чекмишев та координатор проектів Асоціації «Спільний простір» Леся Ярошенко поінформували журналістів про висновки за результатами моніторингу виборчої кампанії у ЗМІ.
Зокрема, Олександр Чекмишев наголосив, що «громадський моніторинг свідчить про гостру необхідність заборонити платну політичну рекламу на телебаченні й радіо під час наступних виборчих кампаній, оскільки це заважає виборцям отримувати інформацію, необхідну для свідомого вибору та неупереджено аналізувати партійні програми». Також Чекмишев повідомив, що громадські активісти докладуть усіх зусиль, щоб законодавчо гарантувати прозорість власності у царині ЗМІ, а також активнішу роль національного регулятора.
Що стосується Інтернет-ЗМІ, на думку експертів, під час цієї виборчої кампанії вони були дещо пасивнішими, порівняно з виборами 2012-го року. Так Леся Ярошенко пояснила, що змінилася сама структура участі Інтернет-середовища у виборах: «Якщо два роки тому Інтернет був своєрідною «територією правди», що протистояла ЗМІ, контрольованим владою, то нині, в атмосфері свободи відбувся своєрідний перерозподіл: більша частина загальнонаціональних та регіональних Інтернет-сайтів почали активніше, ніж 2012-го, поширювати «джинсу», а соціальні мережі (як чимало блогерів) почали викривати російські фейки та протистояти пропаганді».
Також, на думку Ярошенко, ця кампанія примітна появою одразу кількох форматів просвіти й мобілізації виборців – так званих «вибороматів». І хоча 2014-го вони ще не були достатньо розкручені, за ними, на думку експертів, великі перспективи.
***
Ця активність реалізується за підтримки Посольства США в Україні та Національного фонду підтримки демократії (NED).